statyny a SM

Czy są jakieś szczególne przeciwwskazania do statyn w stwardnieniu rozsiany...

28-03-2013 12:09

Jeszcze raz VKA

Pacjent lat 65 - biologicznie duzo młodszy ,czynny zawodowo , leczony z powodu nadcisnienia tetniczego od 3 lat ( ... 8 mg, ... 10 mg ) - z migotaniem przedsionków uchwyconym podczas wykonywania EKG w ramach badan okresowych do pracy przed miesiacem . Bez dolegliwosci subiektywnych , z bardz...

12-03-2013 19:16

... W STEMI

Dobry wieczor ! chcialem poznac opinie Panstwa na temat stosowania ASA i klopidogrelu w sytuacji wykrycia zawalu STEMI i mozliwosc jego przekazania w ciagu 3-5 min na stol -zawsze podaje typowo ASA heparyne , ... 4 tab lub 6 tab ,ale w sytucji door to door 5min podalem 1 tab klopidogrelu podjer...

16-03-2013 21:28

Leki p/padaczkowe, neuroleptyki i andydepresyjne a powiklania podczas znieczulenia

Szanowni Koledzy Anestezjolodzy, -----czy obserwujecie jakies trudnosci we wprowadzaniu, prowadzeniu oraz wybudzaniu , u osob leczonych LPP, Neuroleptykami, SSRI, SNRI, TLPD, BZD[BDA] oraz nasennymi [zolpidem/zopikl...

11-03-2013 17:54

Można jeść przeterminowane ...

Ostatnio zjadłem przeterminowaną o 2 lata tabletkę ... 75mg. Otworzyłem kapsułkę i zjadłem proszek. I.....

19-03-2013 13:55

sartany czy ace-inhibitory a może sartany i ace-inhibitory w leczeniu niektórych postaci nadciśnienia tętniczego

Proszę o Wasze sugestie i doświadczenie w leczeniu skojarzonym nadciśnienia tętniczego sartanami i ace-inhibitorami ,czy to jest całkowicie zanegowana terapia .Skąd wątpliwości,przecież wiemy ,że pacjenci z politerapią i ...

14-03-2013 11:20

Odstawianie Metocardu

Witam!Mam pacjentkę,która od 10 lat leczona była Metocardem (3x25mg)z powodu NAT. Wartości ciśnienia tętniczego do tej pory w normie, obecnie podwyższone. Chciałabym ...

12-03-2013 20:46

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej