Warszawa: Lekarze dostaną list z planem wydatków izby

Szczegółowy plan zagospodarowania dodatkowych pieniędzy, jakie wpłyną do samorządu po podwyżce składek, prezes warszawskiej ORL przedstawi w liście, który wkrótce otrzymają wszyscy członkowie OIL. Naczelna Rada Lekarska ...

11-09-2014 13:31

Skladka na Izbe

Koledzy, widzieliscie uzasadnienie podwyzszenia skladki na stronie OIL www.oil.org.pl. Dr Hamankiewicz pisze (9/09/2014),ze skladka nalezy do najnizszych w Europie i od kilku lat nie byla podwyzszana. Nasze uposazenia ...

10-09-2014 09:35

Fotel dyntystyczny - NIL zakupił

historyczny . http://www.nil.org.pl/__d...

10-09-2014 12:13

Izba Lekarska podnosi o 50% obowiązkowe składki dla wszystkich lekarzy. Jesteś przeciw? Podpisz!

Sz.Pan Prezes NRL dr n.med. Maciej Hamankiewicz Szanowny Panie Prezesie, W związku z uchwałą Naczelnej Rady Lekarskiej z 5 września 2014 roku podnoszącą obowiązkową składkę członkowską lekarzy o 50% (z 480 zł do 720 zł rocznie) zwracamy się z prośbą o pilną odpowiedź na następujące pytani...

08-09-2014 09:06

Krokodyl z NIL-u buduje Szpital czy Dom Lekarza za 120 000 000 PLN ?

100 000 LEKARZY dodatkowo zrzuca się po 20 zeta miesiecznie , miesięcznie 2 000 000 zeta / dwa miliony ...

08-09-2014 10:29

Izba Lekarska podnosi o 50% obowiązkowe składki - propozycja petycji?

W związku z informacją o podniesieniu składki z 40 na 60 zł miesięcznie pojawiła się propozycja petycji do Prezesa NRL poniższej treści. Czy macie jakieś uwagi? Coś należy dopisać? Coś skreślić? Czy, jeżeli powstałaby taka petycja, podpisalibyście się pod nią? Poniżej szczegóły: ===========...

07-09-2014 17:42

indywidualna praktyka lekarska wyłącznie w przedsiębiorstwie podmiotu leczniczego czy indywidualna praktyka lekarska wyłącznie w miejscu wezwania

Zamierzam założyć Indywidualną Praktykę Lekarską żeby pracować w SOR. Nie bardzo rozumiem co mam teraz wybrać jako rodzaj praktyki lekarskiej: 93 - indywidualna praktyka lekarska wyłącznie w przedsiębiorstwie podmiotu leczniczego 94 - indywidualna specjalistyczna praktyka lekarska wyłącznie w ...

31-08-2014 20:21

OIL Gdańsk składki członkowskie

Płacicie składki na Izbę? Ja początkowo płaciłam, ale potem z różnych powodów, głównie bezczynności Izby, przestałam. A dziś niespodzianka w skrzynce, upomnienie o zaległych składkach i przy...

03-09-2014 20:29

Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie stawia pierwsze kroki w stosowaniu Public Relations.

http://www.ipla.tv/2014-05-27-protest-lekarzy/vod-5948859 OIL wynajęła mobilne bilbordy,na kt...

28-05-2014 17:09

zwrot kosztów specjalizacji przez OIL

Witam!e W sesji wiosennej tego roku zdałem PES. Specjalizacje odbywałem w trybie rezydentury. Słyszałem, że w niektórych izbach lekarskich (np. świętokrzyskiej i w wielkopolskiej) jest możliwość ubiegania się o zwrot kosztów specjalizacji. Jestem członkiem OIL w Krakowie. Czy ktoś z Was drodzy ...

09-05-2014 11:51

Znowu fikcyjne konsultacje społeczne Ministerstwa Zdrowia

Sposób prowadzenia przez Ministerstwo Zdrowia konsultacji społecznych sprawia, że konsultacje te są fikcją i jaskrawym przejawem braku szacunku i lekceważenia środowisk, do których są przesyłane – stwierdził prezes NRL w ...

14-05-2014 18:00

Prof. Krzysztof Bielecki mediatorem w warszawskiej ORL

Okręgowa Rada Lekarska w Warszawie powołała prof. Krzysztofa Bieleckiego na stanowisko mediatora, a Andrzeja Kużawczyka na rzecznika praw lekarza. Jak informuje warszawska ORL, prof. Bielecki na mediatora został wybrany j...

31-03-2014 10:45

oIL Koszalin

31 lat pracy,rownież znalazłam się w podbramkowej sytuacji.Poprosiłam o jednorazowe wsparcie.Odpowiedż nega...

09-11-2013 19:07

Obowiązek sprawozdawczy za rok 2013

Hej, czy ktoś wie coś bliżej o obowiązku sprawozdawczym za rok 2013 - chodzi o tzw. statystykę? Jaki formularz z tych "MZ" należy wypełnić? Lista formularzy dostępna jest na stronie: http://wczp-lodz.pl/?tematycznie=301 Na stronie Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi widnieje ogłoszenie, m...

18-02-2014 13:20

Naczelna Izba Lekarska organizuje jutro konferencję pod tytułem: „Co grozi pacjentom, gdyby w obecnym systemie ochrony zdrowia lekarze pracowali krócej?”.

Jak podaje „Dziennik Gazeta Prawna”, resort zdrowia rozesłał do dyrektorów szpitali specjalną ankietę dotyczącą form zatrudnienia lekarzy. Chodzi o ustalenie, czy stosowany jest zakaz konkurencji. Ministerstwo zapowiada re...

05-02-2014 15:55

Podano termin krajowego zjazdu lekarzy

XII Krajowy Zjazd Lekarzy odbędzie się w dniach 20-22 marca 2014 roku – poinformowała...

31-01-2014 19:14

Czy lekarze to gęsi?

Czy może jednak swój język mają? A jeśli mają - to czemu go nie używają? Farmaceuci mają i używają - a obserwując dotychczasowe korzystne dla nich zmiany w rozporządzeniu w sprawie recept - raczej skutecznie: Ja...

11-01-2014 20:22

opłata na Izbę

Orientujecie się ,czy jeśli przynależę do dwóch Izb lekarskich na tere...

14-10-2013 23:28

Przynależność do Izby

Mam do Was pytanie bo zaczynam się gubić w tym wszystkim:-( Wyczytałam w ustawie o izbach lekarskich że muszę poinformować drugą izbę lekarską w obrębie której będę pracować jeśli minie pół roku od momentu rozpoczęcia pr...

29-09-2013 01:09

czy w trakcie ZLA z powodu ciazy musze placic skladke do Izby?

Wlasnie....a w trakcie urlopu macierzynskiego czy tez musze placic skladke na Izbe Lekarska? Prowadze w...

21-05-2013 11:25

Zagubienie książeczki PWZ

Mam pytanie. Co mogę zrobić, poza zgłoszeniem do Izby Lekarskiej faktu zagubienia książeczki z prawem wykonywania...

27-05-2013 18:40

Nowe pomysły - koszyk, współpłacenie, instrukcja korzystania z systemu.

Bukiel: Mam wątpliwości co do intencji MZ w sprawie koszyka Efektem ograniczenia koszyka powinno być nie tylko współpłacenie, ale też likwidacja limitowania świadczeń i kolejek do świadczeń gwarantowanych. Ubezpieczenia dodatkowe to zagadnienie wtórne - mówi Krzysztof Bukiel. http://www.mp.p...

23-05-2013 15:03

Mija najważniejszy termin wyborczy do Izb

Z końcem marca mija termin zgłaszania kandydatów na Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy w OIL w Warszawie. Tylko zgłoszeni i wybrani kandydaci uczestniczą w dalszych wyborach władz izby. Jeżel...

26-03-2013 09:21

Opóźnienie w wyborach do Izb w Warszawskiej OIL

Mam niezbyt dobrą wiadomość dla lekarzy z Warszawkiej OIL - wiadomo już że kalendarz wyborczy ulegnie przesunięciu. Wg. informacji z Komisji Wyborczej jest to spowodowane problemam...

28-01-2013 20:07

Izba Lekarska

Witam. Czy musze należeć do izby, na terenie której wykonuję zawód? Należę obecn...

22-01-2013 18:43

Zmiana wpisu do rejestru praktyk

Nastal ten dzien, kiedy wreszcie musialem isc do OILu w tej sprawie. Kazde miejsce pracy na osobnej stronie. Daje Pani kartke dotyczaca ambulatorium opieki calodobowej, w ktorym pracuje, Pani mowi: - tu musi byc wpisana nie siedziba firmy, tylko miejsce gdzie doktor udziela swiadczen. Nech...

27-12-2012 15:52

Wybory do Izb 2013 - przygotuj się

W 2013 odbędą się wybory do izb lekarskich. Świadomość tego faktu jest wśród lekarzy dość niska. Przygotowałem na ten temat artykuł do Pulsu. Wstępną wersję zamieszczam na Konsylium w celach informacyjnych. Po co nam te Izby? Izby lekarskie w Polsce są strukturą powołaną przez państwo w cel...

31-12-2012 11:58

Wybory do izb!!!

Czy nie powinniśmy zainteresować się wyborami do izb? Izby zawiodły nas w czasie protestu, teraz wielu z nas ma problemy z powodu ich opieszałości w rejestracji praktyk. Od lat ściągają z nas haracz nie dając w zamian ...

05-01-2013 10:12

Lekarze mają problem z zarejestrowaniem praktyk w izbach lekarskich

Medycy nie mogą zarejestrować swych praktyk w izbach lekarskich. Twierdzą, że nie działa system informatyczny, który dostali z ...

04-01-2013 16:13

ŚIL a rejestracja praktyki w miejscu wezwania

Dręczy mnie jedno pytanie- czy śląska izba lekarska wymaga dalej okazania, jak ja to nazywam"torby doctor Quinn" przy rejestracji praktyki wyłącznie w miejscu wezwa...

01-01-2013 18:10

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej