ciagle infekcje

Witajcie.Prosze doradzcie.Drugi sezon zimowy mam cisgle infekcje,od wrzesnia jak sie zaczelo tak do tej pory,moze poltorej mies,lacznie bylam zdrowa.Zaczyna sie tak samo,najpierw bol gardla ,potem kaszel.Albo mija,albo konczy sie antybiotykiem.Morfologia w porzadku ,poza OB (16).RTg Bez zmian.Imm...

18-02-2019 21:54

"Pilne" skierowania do specjalisty - prośba do lekarzy POZ

Szanowni Koledzy Lekarze Rodzinni, Nie wiem, czy jestem odosobniony w tym problemie, ale chyba nie. Ostatnio mnożą się do mnie (neurologa) skierowania z adnotacją "Pilne!". Według informacji uzyskanych w Funduszu mam obowiązek przyjąć takiego pacjenta nadprogramowo w ciągu 2 tygodni. O terminie...

02-12-2015 23:20

Lekarz specjalista naturysta (czyli medycyny nauralnej mistrz po dyplomie)

Czy wiecie, ze takie CUDA sa na stronie znany lekarz https://www.znanylekarz.pl/dariusz-trzcinski/specjalista-medycyny-naturalnej-diagnostyk/tychy?...

17-02-2019 21:01

"wsteczne zwolnienia lekarskie z pracy"

Koledzy---bez względu na porę roku i zachorowalność nie ma tygodnia żeby nie zjawił się pacjent który nie chodził 1-2-3-dni do pracy " bo się źle czuł"---nie zgłosił się w tym czasie do lekarza a na wizycie żąda wy...

05-02-2019 09:50

Centralny Wykaz Pracownikow Medycznych

Centralny Wykaz Pracownikow Medycznych ? Z tego co wyczytałem dane podaje pracodawca. A co z lekarzami nie wyko...

09-02-2019 17:38

lekarz internista a kwalifikowanie do szczepień

Witam, czy specjalista chorób wewnętrznych ma uprawnienia, aby w POZ kwalifikować do szczepień? Nie mówię tu o m...

30-01-2019 22:08

Czy jesli lekarz odchodzi z...

Czy jesli lekarz odchodzi z danej przychodni POZ to jego pacjenci muszą zostać prz...

30-01-2019 19:07

deklaracje poz

Proszę o informacje czy są na forum pediatrzy mający na swoich listach dorosłych pacjentów. Jakie są aktualnie stanowiska w tej sprawie. Rozumiem, że nie możemy obecnie optować nowych dorosłych. Ale co z tymi, których lec...

22-04-2018 21:06

Deklaracje

Czy istnieje ograniczenie w liczbie zadeklarowanych pacjentów pomiędzy specjalistą chorób wewnętrzny...

30-01-2019 18:56

Internista w POZ po 2024r.

Internista w POZ po 2024r. Czy po 2024 lekarzami POZ beda tylko lekarze rodzinni? Nie mam 10 letniego stazu pracy w POZ. Jestem internista od zeszlego roku i od tego czasu pracuje w POZ na etacie. Wiem, ze musze zrobic ku...

04-01-2019 20:35

Bóle brzucha

Dziewczynka lat 9 uskarża się na okresowe bóle brzucha,mdłości,osłabienie, bez biegunek. W badaniach usg jamy brzusznej powiększone węzły krezkowe w śródbrzuszu do 19mmx10mm.Badania laboratoryjne morf, ob, crp w normie. ...

18-01-2019 09:47

Czy macie doświadczenie we wspópracy POZ z domami seniorów?

Witam Mam pytanie, czy macie doświadczenie we wspópracy POZ z domami seniorów, na jakiej zasadzie POZ ma świadczyć usługi, jaki ma zakres obowiązków? Dom seniora w mojej okolicy z...

15-01-2019 19:03

Uwaga. Szykuje się kolejne podcieranie sobie tyłków lekarzami. NAUCZYCIELE WPADLI NA POMYSŁ OSZUKIWANIA PAŃSTWA RĘKAMI LEKARZY, czyli wyłudzania czeków ZUZ ZLA ciąg dalszy.

Hańba środowiska lekarskiego i zdemoralizowanie pracowników oświaty w KATOLICKIM KRAJU. NAUCZYCIELE OTO POSTANOWILI STRAJKOWAĆ PRZED ŚWIĘTAMI POPRZEZ MASOWE BRANIE ZWOLNIEŃ LEKARSKICH Z PRACY. OSZUŚCI uczą nasz...

17-12-2018 09:40

Zbieranie deklaracji z POZ - Lista aktywna

Ile godzin codziennie trzeba pracowac w danej przychodni w POZ, aby moc zbierac deklaracje i tworzyc liste aktywna? Oczywiscie o ile inne wymogi sa spelnione odnosnie specjalizacji lub p...

20-05-2018 22:20

Kto powinien cewnikować pacjenta w domu

Czy w procedurach POZ jest cewnikowanie pacjenta w ramach tzw,wizyty domow...

30-08-2015 11:02

Zerwanie umowy świadczenia usług

Jestem na umowie kontraktowej na pełnym etacie w NZOZ.Od dwóch miesięcy właściciel nie wypłaca nam należnych wynagrodzeń.Dostał już ode mnie wezwanie do zapłaty z 7 dniowym t...

03-01-2019 12:20

Aktualne stawki w opiece nocnej

Wiem, że były już wątki na ten temat ale wszystkie sprzed kilku lat lub więcej... Jeśli...

10-12-2018 20:13

lista aktywna poz

Czy to prawda , że od 01.10.2018 przestają być aktualne deklaracje osób powyżej 18 roku złożone do pediatry? Do tej pory nie było wymogu pilnej zmiany deklaracji po uzyskaniu pełnoletności. Teraz podobno należy to zrobić ...

15-08-2018 12:57

Zaświadczenie od specjalisty dla lekarza POZ.

Dzień dobry, mam pacjenta , który przyniósł zaswiadczenie :informacja dla lekarza POZ . Nie byloby nic w tym dziwnego gdyby nie to ,że zaswiadvzenie jest wyciągnięte z archiwum Poradni Chorób Płuc i j...

26-11-2018 20:52

harmonogram pracy w POZ

Witam Was. Próbowałam znaleźć rozwiązanie mojego problemu w wyszukiwarce, ale nie znalazłam. Od kilku miesięcy pracuję w nowej przychodni- dopiero co założonej. Nowy pracodawca starał się o kontrakt z nfz i podał mnie 2 dni rano i 3 dni popołudniu.Otrzymaliśmy kontrakt. Ja obecnie pracuję od 8-1...

12-12-2018 11:09

... w POZ

Proszę o informację- pracuję w POZ od kilku lat i w razie konieczności mieliśmy ... po lub im do dyspozycji i oczywiście wpis do książki nadzoru farmaceutycznego. Obecnie pracuję w nowym POZ i tu szefostwo uznało, że ni...

21-12-2018 11:40

EMERYTURY LEKARSKIE

PO 35 LATACH PRACY 230...

30-08-2018 21:55

Byle jak, byle co, byle gdzie

Na otwarcie dnia pacjenci dzisiaj donosili informacje dla lekarza POZ z AOS. Na 3 druki. Jeden może być, w drugim , pacjentka z RZS brak dawkowania Traexan. Trzecia z NT i nadkomorowymi zaburzeniami rytmu.... na stał...

19-12-2018 14:55

Stawki w poz dla lekarza po leku na początku specjalizacji

Witam, niebawem rozpoczynam specjalizacje dodatkowo myślę o zatrudnieniu w poz na kilka ...

10-12-2018 15:56

Pieczątka na zaświadczeniu do Komisji ds. OoN

Od ok. 3 lat wystawiam zaświadczenia przez Medicę, nigdy nie miałem z tym problemów. Dzisiaj wróciła do mnie pacjentka z pismem, że mam dostawiać pieczątkę poradni do wniosku, bo inaczej jest nieważny. Dopisałem ręcznie na tym piśmie, że pieczątka nadrukowana jest w lewym górnym rogu i nie ma pot...

18-12-2018 11:38

Uwaga. Szykuje się kolejne podcieranie sobie tyłków lekarzami.

Słyszę oto od rana, w tok-fm o szykującej się do strajku-protestu grupie pomocniczych pracowników administracji sądownictwa, którzy będą domagać się podwyżek uposażenia. Bez CIENIA ŻENADY ogłaszają zamiar MASOWEGO I JEDN...

07-12-2018 12:23

Płace w POZ

Drodzy dyskutanci-jak u ...

08-12-2018 17:31

praca w poz

NZOZ w Dobrem powiat miński zatrudni na korzystnych warunkach lekarza rodzinnego, lekarza internistę lub lekarza będącego w trakcie specjalizacji z...

11-12-2018 09:26

e-zla kto będzie wystawiał, kto nie?

w nfz było zebranie - w kwestii refundacji sprzętu komp. chcą zwracać parę groszy za stanowisko - na lekarza , zresztą wiecie pewnie doskonale. ale nie było mowy o pieniądzach na asystentkę medyczn...

28-11-2018 23:26

Miejscowe wgłobienia blaszek granicznyc

Miejscowe wgłobienia blaszek granicznych w RTG kr. L-K, czy coś dalej z tym da się robić?Czy to już ...

05-12-2018 11:25

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej