Pielęgniarka w poz i jej kwalifikacje do triażu dzieci

Witam wszystkich i zachęcam do podzielenia się swoimi uwagami na powyższy temat. Wobec nieprzerabialności tabunów chorych dzieci w ostatnich tygodniach w naszym poz poprosiłam, aby zgodnie i z wcześniejszymi ustaleniami (ustalenia były na potrzeby ISO , czyli de facto do tej pory na papierze , pi...

05-04-2022 17:38

Teleporada i jej przyszłość- jak to widzicie?

Wchodzę do sklepu po żarcie dla rybek, kobieta za ladą rozanielona: "jaka u nas teraz Kanada, tak mi dzisiaj szumi w głowie , poszłam do magistra , żeby mi coś dał (apteka tuż obok), nie wiedział, co ma dać, odesłał do lekarza, zadzwoniłam do poz i zanim odłożyłam słuchawkę, już miałam rec...

13-04-2022 07:19

Skierowanie do sanatorium -poprawka

Lekarka z mojego POZ, obecnie przebywająca na zwolnieniu, wystawiła pacjentce skierowanie do Sanatorium. W skierowaniu lekarz konsultujący dopatrzył się błędu (hmm...) -nie dołączono karty informacyjnej z pobytu w szpita...

06-04-2022 17:16

Lekarze są wśród nas

Czasem, ale wcale nierzadko, zadziwia mnie jak funkcjonują niektórzy nasi koledzy. Jeden miał zwyczaj spóźniać się. Na przykład w porywach 2 albo 3 godziny albo wręcz wcale nie przychodzić. I zmieniał co prawda pracę ale znajdował kolejną. Nie mówię o zabiegowcach, którym "zeszło" dłużej w szpi...

29-03-2022 15:06

Ponowne skierowanie do specjalisty tego samego typu ( pierwsze nadal aktywne)

Czy ktoś może wrzucić link z przepisami?...

22-03-2022 19:58

śmierć przez zaprzyjmowanie

kolejny problem z porada dla pacjenta. https://www.rynekzdrowia.pl/Uslugi-medyczne/Przychodnia-odmowila-przyjecia-duszacego-sie-3-latka-Dziecko-w-ciezkim-stanie-trafilo-do-szpitala,229644,8.html Nie powinno dojść do takiej sytuacji, szkoda każdego człowieka, może nie powinni odesłać, ale ta...

18-02-2022 13:02

co to jest budżet powierzony w POZ ?

co to jest budżet powierzony ? Jakie zmiany czekają nas ,po reformie szpitali , i w jaką stronę idzie POZ ? Czy nic już nie będzie takie, jak było ? http...

07-02-2022 15:42

Zakończenie izolacji- certyfikat ozdrowieńca

temat dotyczy mojego dziecka lat >12 od 11 stycznia "dziwne " bóle w okolicy przedusznej, od 12 rozlane bóle głowy, 13 stycznia 38,5 st C z lekko ograniczonym kontaktem, leki p/gorączkowe, po 3 godzinach 36,5 i pełny kontakt + powrót sił życiowych :))). Od tej pory zero objawów, zero gorączki...

22-01-2022 19:22

Jaki Aparat USG do POZ

Jaki aparat USG do POZ Proszę o pomoc doświadczonych lekarzy pracujących już na sprzęcie o podpowiedź . W ostatnim czasie moja młoda Rezydentka skończyła kurs USG w Roztoczańskiej Szkole USG i planuję ...

02-04-2017 17:10

Leczenia tzw. "korzonków"

Szanowni koledzy, W jaki sposób obecnie lecz...

07-01-2022 18:13

Pacjent z COVID i wizyta w/g MZ ?

MZ na dzisiejszej konferencji - Po pierwsze pacjentowi (choremu na COVID) należy się opieka w okresie przedszpitalnym i to jest odpowiedzialność lekarzy rodzinnych - mówił Niedzielski podsumowując konferencję. Podkreślił również, że taka pomoc nie powinna ograniczać się wyłącznie do teleporady...

05-01-2022 12:36

Usg w POZ

Zastanawiam się nad tym, czy warto robić samemu usg ...

03-01-2022 16:35

potaniały testy na covid

https://www.rynekzdrowia.pl/Finanse-i-zarzadzanie/NFZ-zaplaci-o-ponad-polowe-mniej-za-testy-na-COVID-19,227999,1.html no, bo test...

20-12-2021 14:47

Podejmę Pracę POZ, kwalifikacja do szczepień. #Zabrze#Katowice#Sosnowiec

#POZ #Śląsk #Katowice #Zabrze #Sosnowiec +/-30km Jestem zainteresowany podjęciem od stycznia pracy w POZ, w pu...

17-12-2021 21:42

Nowe umowy POZ na 2022 r. - podpisujemy?

Dostałam dzisiaj nową umowę na 2022 rok - stawka kapitacyjna bez zmian - pod...

24-11-2021 17:22

Łapanka na koordynatorów

Trwa łapanka. Poradnie POZ mają wyznaczyć koordynatorów POZ. "Koordynowaniem" relacji lekarz-pacjent i koordynowaniem procesu leczenia ma zająć się personel niekoniecznie medycz...

27-10-2021 14:42

Schemat eradykacji - który wybieracie

Który schemat eradykacji H.pylori najczęściej stosujecie ? Trój - , czterolekowy...

06-07-2021 16:36

Rejestracja pacjentów w POZ

Szukam dobrego rozwiązania rejestracji pacjentów na wizyty w POZ. Przy obecnej ilości infekcji ciągle są kłótnie w rejestracji i jęczenie w gabinecie jak to trudno było się dostać. Tego już nie da się słuchać. Wcześniej rejestrowaliśmy na kolejne dni, ale szybko okazało się, że grafik prawie cał...

13-11-2021 20:25

Co z tą koordynacją?

Pytanie w zasadzie skierowane powinno być do właścicieli podmiotów medycznych. Co z tą koordynacją? Występujecie możliwość rozszerzenia umowy o zakres "koordynacja opieki"? Porozumienie...

03-11-2021 18:50

Gdzie są antybiotyki?/pediatria

Od jakiegoś czasu są trudności w dostępie do podstawowego antybioty...

09-11-2021 19:45

SONDA. Nowa ustawa. Koroner stwierdzi zgon za 738 zl. Lekarz POZ - w ramach swoich obowiązków

https://www.politykazdrowotna.com/78098,ustawa-o-koronera...

03-11-2021 00:41

koordynacji w POZ na razie nie będzie

https://www.rynekzdrowia.pl/Polityka-zdrowotna/Opieka-koordynowana-w-przychodniach-POZ-ruszy-z-opoznieniem-NFZ-szuka-pieniedzy,224769,14.html c...

09-09-2021 09:15

Komu należy się domowa pomoc pielęgniarska? Też po operacji złamań kończyn?

Znalazłam, tylko że istnieje coś takiego jak pomoc długoterminowa, a czy istnieje krótkoterminowa? Konkretny przypadek: osoba starsza z cukrzycą, niewydolnością nerek, niedosłysząca-przeszła operację złamania przezkrętar...

29-10-2021 14:38

karta zgonu/przyczyna zgonu

Witam, proszę niech ktoś się wypowie jak poprawnie wypisać punkt 7 w karcie zgonu. Sprawa dotyczy przyczyny zgonu: a. przyczyna wyjściowa, lub przyczyna zewnętrzna urazu lub zatrucia,b. przyczyna wtórna,c, przyczyna bez...

21-03-2010 15:10

NPL - porady, faq

Witam. W styczniu zaczynam specjalizacje z anestezjologii, natomiast czas przed specjalizacja postanowiłem spędzić w NPL - względy finansowe oraz po prostu - chce już zacząć normalnie pracować. Najczęściej będę wpisany jako internista, jednak może zdarzyć się tak, że pediatra nie przyjdzie (są lu...

17-10-2021 08:37

Ciekawostki z NPL. Ku przestrodze?

Ze specjalną dedykacją dla @piotrmx ;o) ***** Wiadomo, jak jest w NPL. Jednorazowa wizyta, nieznany pacjent. Czasem z katarkiem, czasem ze STEMI. A możliwości diagnostyczne jak w znachorskiej przybudówce do młyna... Dwoje pacjentów z ostatnich dni: *** 1. Kobieta lat 53. Z bólem pleców. ...

07-10-2021 20:17

Koordynatora zatrudnią...za 0.49 zł na pacjenta - czy są chętni ?

Od 1 października w Polsce weszła ustawa, która ponoć zmusza placówki POZ do zatrudnienia bądź wyznaczenia funkcji koordynatora. https://www.medexpress.pl/srodowisko-lekarzy-o-funkcji-koordynatora-w-poz/8300...

08-10-2021 18:17

warunki umowy kontraktowej w POZ

Jestem doświadczonym POZowcem - etatowcem, i tak sobie ostatnio myślę o zmianie pracy POZ > POZ, umowa o pracę > kontrakt. W związku z czym próbuję sobie wyobrazić idealną umowę kontraktową ;) moje pomysły, które chciałaby w niej zawżeć, to na ten moment : - stawka 180 zł/h, przy 6 godzin...

16-09-2021 21:04

Staz z interny w ramach spec. z medycyny rodzinnej

Witam, Kończę 2 rok specjalizacji z medycyny rodzinnej, poszukuje jakiegoś godnego polecenia miejsca na staz zz chorób wewn...

16-09-2021 22:10

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej