Czy lekarz POZ musi być dostępny codziennie?

Mam pytanie odnośnie obowiązków lekarza POZ, "na którego" zbierane są deklaracje- czy musi być on dostępny dla pacjentów codziennie? Czy w sytuacji kiedy w danym NZOZie zatrudniony jest inny lekarz z uprawnieniami do zbier...

28-02-2012 21:41

recepty dl pacjentów spoza listy POZ

Dzień dobry! Czy pacjentom spoza listy aktywnej danego POZ (wczasowiczom) można wys...

17-07-2021 14:42

płace pielęgniarek bez Zembalowego

Co zmieni się kwotowo w finansowaniu pielęgniarki POZ, po ukazaniu się aktualnych rozporządzeń na temat finansowania podwyżek dla pielęgniarek, licząc średnią kra...

09-07-2021 12:38

POZ leczy teleporadami

Pacjent lat 44. Dotychczas nieleczony z powodu chsn. Ma maloplytkowosc samoistną. Zabrany ode mnie RM 30.06 z OZW. LD krytycznie zwężony, T high. Dzisiaj wypisany. W zaleceniach standardowa terapia. Poza tym kontrolna ...

06-07-2021 17:08

Koszt badania USG dla POZ - w ramach NFZ

Cześć, Pytanie kieruję do właścicieli / kierowników POZ : Czy możecie podzielić się informacją, ile płacicie za 1 badanie USG swoim podwykonawcom ...

26-06-2021 20:48

Zaświadczenia dla wolontariusz na kolonii

Czy piszecie zaswiadczenia, że dorosły ...

24-06-2021 12:54

zwolnienie bez badanai osobistego

czy nadal można wystawiać zwolnienie lekarskie bez osobistego ...

15-06-2021 17:51

System numerków w POZ

Czy ktoś spotkał się z wydawaniem "numerków" na pobra...

18-06-2021 16:58

brugmansja, oleander post na inny temat

niby rośliny ozdobne, a bardzo trujące, ta pierwsza to te piękne trąby anielskie, wysoko trujące każdą częścią, a oleander-pr...

18-06-2021 11:03

Covid w poz

Pracuję w poz. Od czasu do czasu pacjenci z obj covid przychodzą do przychodni. Oczywiście ich przyjmuję, zbieram wywiad badam(jestem szczepiona). Jednak nie podoba mi sie to, bo potencjalnie zakaźni chorzy czekaja na kor...

10-06-2021 15:22

zlecenie badania na COVID dla potrzeb opieki społecznej

Opieka społeczna często zwraca się o wypisywanie skierowań na bad w kier COVID, bo są im potrzebne dla swoich podopiecznych, których kierują do DPS ...

10-06-2021 10:19

Poprawienie rp

Pacjentka przyszła do POZ i prosi o poprawienie rp od ginekologa. W aptece jej powiedzieli, że da sie to tak poprawić, żeby zapłaciła mniej ...

26-05-2021 09:04

Recepta dla pacjenta z kartą EKUZ

Chciałabym zapytać czy pacjentowi z kartą Ekuz , na wizycie bez zaostrzenia choroby przewlekłej czy nagłego zachorowania w poz mogę wystawić receptę na leki na najbliższe 6 m-cy ? Ze str...

31-05-2021 21:31

antybiotyk na 100%

https://www.rynekzdrowia.pl/Farmacja/Refundacja-antybiotykow-tylko-wtedy-gdy-stosowane-sa-s...

31-05-2021 13:12

drEryk- grupa użytkowników na pejsbuku.

https://www.facebook....

26-05-2021 12:04

Zaświadczenia w POZ -c.d.

Pacjent prosi o zaświadczenie, że nie ma p/wskazań do testów sprawnościowych do służb mundurowych. Odmówiłam, skierowałam do ...

25-05-2021 12:38

Gdzie znaleźć lekarza do pracy? Lekarz POZ

Od miesiąca poszukuję lekarza do pracy w swojej przychodni POZ. Oferuję dobre warunki, a pomimo tego nie ma chętnych. Macie jakieś rady, gdz...

04-05-2021 18:29

POZ plus bis

https://www.prawo.pl/zdrowie/swiadczenia-med...

22-02-2021 09:04

elektroniczny stetoskop w POZ/DOM

Elektroniczny stetoskop w czasie teleporady Program pilotażowy przewiduje realizację wykonywanych za pomocą elektronicznych stetoskopów świadczeń opieki zdrowotnej z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej, w ramach teleporady. Podmioty lecznicze będące realizatorami programu, otrzymają od mini...

18-04-2021 10:11

Program MMedica -czy ktoś z Was korzysta?

Koledzy, Czy ktoś z Was korzysta może w POZ z programu MMedica i mógłby mi powiedzieć co mam tam wprowadzać podczas wizyty? Czytałam instrukcję, ale nada...

05-04-2021 18:54

Luźne przemyślenia ad POZ.

Zdarza mi się czasem zamyśleć, spodobało mi się, więc zamyśliłem się ponownie. I z tego nadmiaru myślenia przyszła refleksja: właściwie izolatki w POZ można od jutrzejszego dnia zlikwidować. Po co one komu, skoro od jutra właściwie każdy ze wszystkim będzie siedzieć w poczekalni? Kolejna spra...

14-03-2021 21:26

Zrobili u nas badanie satysfakcji pacjentów :(

Dla tych, którzy nie kojarzą - pracuję w sieciówce udzielając teleporad na czacie (dorośli, dzieci, od niedawna też po angielsku). Robię to już od 7 lat, z tym, że dopiero od 2 wystawiamy na czacie recepty, a od ok. roku doszło wystawianie zwolnień. Zależy mi na tej pracy, bo z powodu niepełnospr...

05-03-2021 09:01

Katarki i biegunki należy badać osobiście

Miłościwie nam panujący min. Niedzielski postanowił ograniczyć teleporady. Jedną z zasad ma być, że pierwsza wizyta MUSI być wizytą osobistą. Jeśli jest to w miarę zrozumiałe dla AOS, to POZ czeka znowu tłum osób z banalnymi infekcjami układu oddechowego i nieżytami żołądkowo-jelitowymi. Które c...

05-03-2021 15:44

Badania w POZ na potrzeby prywatnych gabinetów.

Witam Pracuje w POZ już 2 lata ale nadal nie udało mi się wyrobić jakiegoś skutecznego postępowania na pacjentów którzy zasadniczo nie zgłaszają swojego problemu u mnie, przychodzą od lekarza z wizyty prywatnej i zgłasza...

01-03-2021 19:39

SZUKAM KONTAKTU-ODDZ.ZAKAŹNY SZPITAL RADOM TOCHTERMANA

Witam , szukam kontaktu do kogoś, kto pracuje na oddziale zakaźnym szpitala na Tochtermana w Ra...

10-02-2021 18:03

Jeszcze więcej roboty

https://www.rynekzdrowia.pl/Polityka-zdrowotna/Rzecznik-MZ-zapowiada-b...

27-01-2021 11:44

teleporada natentychmiast

https://www.rynekzdrowia.pl/Polityka-zdrowotna/Teleporada-ma-byc-realizowana-w-ciagu-doby-Porozumienie-Zielonogorskie-to-niewykonaln...

14-01-2021 16:58

Co na przeziębienie?

Może temat trywialny, ale ciekawi mnie, co lekarze POZ przepisują pacjentom na infekcje kataralne. Objawy chyba najczęstsze z jakimi przychodzą : katar, kaszelek, jakieś osłabienie, stan podgorączkowy. Planuję w przyszło...

22-11-2013 14:04

Ważne!!! Spadek liczby pacjentów z wagą 3,2 czyli EiI w POZ

Czy ktos obeserwuje spadek pacjentów zaliczanych przez NFZ do wagi ...

28-11-2020 10:20

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej