Dyżury w trakcie kursów

Czy w trakcie kursów z orzecznictwa, bioetyki, prawa medycznego, transfuzjologii na stażu podyplomowym można odbywać dyżury medyczne? Nasze kadry twierdzą, że te dyżury nam się nie należą - mamy je odrobić razem z odra...

03-04-2013 19:02

Staż a ciąża

Hej, mam kilka pytań odnośnie ciąży na stażu. Może ktoś z Was zna odpowiedzi na nie. - Czy muszę powiadomić kadry, że jestem w ciąży? Daje mi to jakieś +/-? - Czy mogę robić normalnie dyżury? Czytałam, że nie można pr...

02-02-2013 11:39

Problem - kontynuacja stażu

Może ktoś miał podobną sytuację, albo wie co w takim przypadku zrobić. Sytuacja wygląda tak: Zaczęłam normalnie staż 1 października 2011 r , a 15 kwietnia 2012 r poszłam na zwolnienie z powodu zagrożonej ciąży (w sumie nie odrobiłam 21 tyg staży). 27 sierpnia urodziłam, a 31 października rozwi...

18-01-2013 13:48

Staż z psychiatrii

Bardzo proszę o polecenie jakiegoś miejsca w Krakowie...

22-01-2013 08:39

Aktualne rozporządzenie ministra zdrowia w sprawie stażu podyplomowego

Witajcie. Z dniem wczorajszym (01.10.2012) weszło w życie uaktualnione Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 26 września 2012 r. w sprawie stażu podyplomowego lekarza i lekarza dentysty. Oto link do niego: http://i...

02-10-2012 22:03

Zwrot kosztów dojazdu

Witam mam takie pytanie czy szpital może odmówić mi zwrotu kosztów dojazdu na staż z ...

03-12-2012 13:41

Po stażu - formalności

Witajcie! Kończę staż podyplomowy w Szczecinie, ale - w związku z przeprowadzką, zamierzam pracować we Wrocławiu :) W związku z tym mam pytanie, gdzie mam ub...

02-10-2012 17:13

czy nie można by zatrudić stażystę na etacie kapelana szpitalnego? Albo wice wersal?

Zgodnie z rozporządzeniem lekarz i lekarz dentysta odbywający staż podyplomowy otrzymuje zasadnicze wynagrodzenie miesięczne w wysokości 2007 zł, czyli tyle samo, ile od 2009 roku. Większość kapelanów w szpitalach j...

30-09-2012 06:28

Plan stażu

Mam kilka pytań odnośnie spraw organizacyjnych, może ktoś znajdzie chwilkę i postara się mi co nieco rozjaśnić temat ;) Byłam dziś u koordynatora mojego stażu, a że jestem jedyną stażystką w szpitalu, to powiedział, że mogę sobie wybrać, od którego oddziału chcę zacząć. Mogę sobie wstępnie rozpis...

25-09-2012 16:43

bycie jedynym stażystą w szpitalu

W szpitalu, do którego się dostałam, jestem jedynym stażystą na liście. No i się zastanawiam nad wadami i zaletami takiej sytuacji. Zaletą na pewno jest to, że nie będzie konkurencji w postaci innych stażystów do ciekawyc...

30-08-2012 16:27

zmiana miejsca odbywania stażu podyplomowego

Witam, czy orientuje się ktoś o możliwości zmiany miejsca odbywania stażu podyplomowe...

09-10-2012 18:31

Rozliczenie dojazdów....

Mam pytanie, dotarłem do ustawy gdzie jest napisane ,że za dojazd na delegację lekarz dostaje 0,8 zł za 1 km przy silniku powyżej 900 ccm. Mnie w szpitalu zaproponowano jazdę albo autobusem albo własnym samochodem przy ...

03-10-2010 20:27

jak tam po pierwszym dniu stażu?

No i jak tam stażyści po pierwszym dniu...

01-10-2009 14:25

czas stażu

witam. mam bardzo nietypowy problem zwiazany ze stazem podyplomowym- a dokladnie z czasem jego trwania. Moze ktos byl w podobnej sytuacji i moglby mi pomoc.... Zaczelam staz planowo po studiach w 2008 roku. Potem ze wzgledu na stan zagrozenia ciazy poszlam na zwolnienie a po porodzie na urlop m...

01-08-2010 09:38

zmiana miejsca odbywania stażu po ostatecznych wynikach przydziału

Sprawa przedstawia się następująco: Przy pierwotnym przydziale zostałam skierowana do pewnego szpitala- nie był to żaden z 3, które wpisałam na listę, ale mi jakoś tam odpowiadał, więc się nie odwoływałam. Przy ostateczny...

21-08-2012 18:55

ciąża pod koniec stażu

koleżanka zaszła w ciążę. Ona i jej mąż nie są specjalnie majętni, także pensja stazysty bardzo sie im przydaje. Zastanawia sie jakie ma opcje. Do końca jej umowy o pracę na czas określony zostało więcej niż 3 miesiac...

24-07-2012 13:36

Staż podyplomowy - tylko gdzie?

Gdzie najlepiej podjąć staż podyplomowy: do wyboru szpitale w Chorzowie, Rydułtowach lub Raciborzu... Byłbym wdzię...

04-06-2012 18:42

Który szpital w WARSZAWIE polecacie?

Kilka ostatnich tygodni na podjęcie decyzji. Wiecie coś na temat szpitala Dzieciątka Jezus w Warszawie albo robił ktoś z was staż na Kasprz...

05-07-2012 12:28

Kursy i Urlop Wypoczynkowy na stażu, pomóżcie!

Witam! Mam pytanie: czy urlop wypoczynkowy przedłuża staż cząstkowy na którym bierzemy urlop? i czy to samo się tyczy kursów z orzecznictwa, bioetyki?, czyli czy nieobecność w czasie odbywania kursów musimy odrobić? ...

17-10-2011 20:16

Ogranicznie liczby dyżurów do 4 w miesiącu

Po ostatniej kontroli panie z Wielkopolskiego Urzędu Marszałkowskiego przyczepiły do liczby odbywanych przez nas dyżurów. Rozporządzenie mówi o 1 dyżurze na tydzień, a w związku z przepisami ws. czasu pracy odb...

25-03-2012 11:00

Dodatkowe kursy na stażu- jeśli tak, to jakie ?

Jakie kursy warto odbyć podczas stażu podyplomowego (oczywiście nie mówimy tu o obowiązkowych) ? ALS ? Myślałem o podstawach USG, ale bez gwara...

31-03-2012 16:08

zwolnienie L4 na stażu

Witam, mam pytanie czy zwolnienie L4 z powodu choroby wydłuża czas stażu? Głównie chodzi mi o to, czy podczas odbywania ...

26-01-2012 21:23

Urlop szkoleniowy na stażu przed egzaminem

Czy lekarzowi stażyście przysługuje...

02-05-2011 12:47

Odbywanie części stażu poza terenem macierzystej Izby Lekarskiej

Mam pytanie, czy możliwe jest odbycie części (chodzi mi o konkretnie o 3) staży cząstkowych poza terenem mojej izby, jeżeli w moim szpitalu nie ma tych oddział...

15-01-2012 20:46

Kurs ALS na stażu

...no własnie. Waszym zdaniem warto zrobić ALS w trakcie stażu? Czy...

28-09-2011 21:17

Czy w waszym szpitalu studenci medycyny płacą za praktyki obowiązkowe?

Ciekawa jestem czy opłata dla studentów medycyny za odbywan...

28-06-2011 22:44

stazysta na koloniach jako pomoc medyczna

Witam! Dostalem ostatnio propozycje wyjazdu na kolonie z dzieciakami w roli "opiekuna z przeszkoleniem medycznym". Odbywam aktualnie staz podyplomowy. Ograniczone PWZ nie zezwala mi na podejmowanie pracy w charakterze lekarza w innym miejscu niż miejsce, w ktorym odbywam staz. Nadmienie ze ta...

03-05-2011 11:51

wolontariat na stażu podyplomowym

witam. jestem w trakcie stażu podyplomowego/stażu. Po nim wybieram się na spec z pediatrii. Od roku chodzę do poradni dla dzieci, ucząc się od starszych koleżanek. Oczywiście w formie wolontariatu. Pojawił się problem, gdy...

12-04-2011 21:15

Jak Was traktują na stażu podyplomowym?

Napiszcie, tegoroczni stazyści i dawni, jak oceniacie swoje staże pod względem nabycia umiejętności praktycznych, mozliwości rozwoju, elastyczności terminów? Toniecie w papierologii, czy raczej proporcje sekretarko-lekarz...

09-01-2009 19:31

Jak zostać lekarzem-dietetykiem?

Czy ktoś jest zorientowany na jakiej zasadzie zdobywa się uprawnienia lekarza-dietetyka? Jestem lekarzem bez specjalizacji z Trójmiasta, wiem o kierunku studiów na Wydz. Nauk o Zdrowiu w Gdańsku. Są to norma...

09-02-2011 14:25

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej