Dekompensacja krążeniowo-oddechowa u internisty - szukam pracy - rejon: cały świat

Dzień dobry! Jak w temacie powyżej szukam nowego miejsca pracy. Jestem na module specjalistycznym w miejscu, gdzie nie mogę realizować planu specki, bo "nie ma lekarzy". Dyżuruję samodzielnie prawie od początku, prowadzę do 11 pacjentów na raz, ogarniam konsultacje na innych oddziałach i izbie...

27-12-2019 14:49

Zmiana rezydentury choroby wewnętrzne

Pytanie o konkretną sytuację w tej sprawie - czy jak będę miał zaświadczenie, ze nie mogę robić chorób wewnętrznych to czy będę mógł potem starać się o gastroenterologię? Niby nie to samo ale częściowo to samo - wszak gastroenterologia to człon interny ; ) Druga kwestia - jak zaliczę moduł pod...

15-10-2019 17:40

staż z interny w innym województwie

Czy ktoś z Was orientuje się czy można realizować staż cząstkowy w ramach rezydentury w innym województwie niż macierzysta. Już tłumacze o co chodzi :), bo trochę to zagmatwane. Prawdopodobnie będę rozpoczynał specjalizacje z onkologii klinicznej w województwie x w trybie rezydenckim. Placówka, w...

15-12-2019 18:57

Staż kierunkowy w zakresie okulistyki (w oddziale i poradni okulistycznej) w ramach specki z diabetologii

Dzień dobry, Gdzie najlepiej zrobić Staż kierunkowy w zakresie okulistyki (w oddziale i poradn...

14-12-2019 16:32

Rozpoczęłam wczoraj rezydenture z anastezjologii.

Witam, Rozpoczęłam wczoraj rezydenture z anastezjologii. Jak wygląda ...

03-12-2019 19:19

Nefrologia- wybór miejsca specjalizacji

Dzień dobry, rozważam wybór specjalizacji z nefrologii w trybie modułowym. Chciałabym Państwa zapytać o opinię dot. specyfiki pracy w dużych i małych ośrodkach. Czy lepsze miejsce do specjalizacji to oddział nefrologii czy wewnętrzny z pododdziałem nefrologicznym? Klinika czy mniejsze miasto? Cz...

24-11-2019 14:56

kurs zdrowie publiczne

Jak długo ważny jest kurs ze Zdrowia Publicznego ? Jestem w trakcie drugiej specj...

22-11-2019 09:12

Ilość procedur

Myślę że to problem znany każdemu na specjalizacji zabiegowej - trudności z dostępem do operatywy, nierealne ilości zabiegów do wyrobienia... Asysty liczone w setkach, zaś główna operatywa - wiadomo, plus procedury rzadko wykonywane itd. Zatem pytanie do starszych kolegów: Jak wygląda sprawa w...

15-11-2019 19:35

Poprawa jakości - praca

Witam. Czeka mnie napisanie pracy o poprawie jakości, nie mam pojęcia jak si...

13-11-2019 09:45

SMK przedłużenie specjalizacji

SMK przedłużenie specjalizacji-mój kierownik specjalizacji nie...

09-11-2019 21:00

Staż szkoleniowy w Londynie w trakcie polskiej rezydentury z psychiatrii.

Witam wszystkich, czy ktoś posiada informacje na temat zasad odbywania stażu szkoleniowego w Wielkiej Brytanii w ramach polskiej rezydentury? Konkretnie zależy mi na psychiatrii w Londynie. Czy ktoś z Państwa zna sz...

17-10-2019 20:28

Neurologia, Szpital Czerniakowski

Witam serdecznie, szukam kontaktu do osoby, która robi specjalizację z neurologii w Szpitalu Czerniakowskim przy ul. Stępińskiej w Warszawie. Mam kilka pytań dotyczących atmosfery pracy, dyżurów (pojedyncze czy podwójne)...

17-10-2019 10:02

zmiana rezydentury

Krótkie pytanie-zaczęłam rezydenturę w grudniu 2014r. Przed wejściem w życie ustawy. Czy mogę zmienić bez orzeczenia lekarskiego? Cz...

25-11-2015 12:10

miejsce wykonywania zabiegu...

W indeksie wykonanych zabiegów i procedur medycznych w polu "miejsc...

06-10-2019 22:52

Jak wpisać urlopy w kartę specjalizacji

Jak wpisać urlopy w kartę specjalizacji ? Właśnie zabrałem się za wypełnianie karty specjalizacyjnej i nie mam pojęcia jak rozpisać dni urlopu. Tzn. wydłużyć o te dni okresy staży, bo w książec...

06-10-2019 07:01

specjalizacja w Szwajcarii

Witam, interesuje mnie rozpoczęcie specjalizacji w Szwajcarii. Chciałam się dowiedzieć o wymaganiach językowych (B2, c1?) i jak wygląda rozmowa o pracę :) Spytam również, czy S...

23-04-2017 20:00

Specjalizacja z nefrologii, czas trwania- 2 czy 3 lata?

Ile trwa specjalizacja szczegółowa z nefrologii? W programie specjalizacji jest 2 lata dla osób, które pracują w specjalistycznym oddziale lub klinice, 3 lata dla pozostałych. Ja pracuję w oddziale nefrologii i chorób...

02-10-2019 18:04

... czy doksycyklina? A może nic?

Witajcie. Mam do Was pytanie - szczególnie skierowane do lekarzy pracujących w oddziałach medycyny tropikalnej/chorób zakaźnych. Czy można brać Doksycyklinę zamiast ... w ramach profilaktyki malar...

24-09-2019 23:29

Przekroczenie stażu zasadniczego POZ - medycyna rodzinna

Cześć, czy ktoś wie co grozi za przekroczenie stażu podstawowego w POZ? (475 dni zgodnie z programem specjalizacji). Ukończo...

22-09-2019 16:02

Śląskie, miejsce szkoleniowe z onkologii klinicznej

Cześć! Właśnie kończę staż podyplomowy. Zdecydowałam się na onkologię kliniczną w województwie śląskim. Obecnie rozważam miejsca szkoleniowe w Gliwicach (Instytut Marii Skłodowskiej Curie), w Katowicach (Raciborska, Fra...

12-09-2019 20:07

Radiologia, śląskie - GCM Ochojec, SSPK Zabrze

Chciałbym zapytać o opinie na temat odbywania rezydentury z radiologii w w/w miejscach (zwłaszcza odnośnie atmosfery w pracy, ...

16-09-2019 17:38

specjalizacja z medycyny pracy

Witam, czy w Warszawie ciężko jest się dostać na specjalizację z medycyny pracy w ramach etatu? Jak je...

15-09-2019 23:11

Radiologia WSS 4 Bytom

Witam. Potrzebuję informacji dotyczącej specjalizacji z radiologii w WSS nr 4 w Bytomiu, al.Legionów.Bardzo pros...

02-03-2016 10:03

Przedłużenie specjalizacji o czas trwania kursów

Przedłużenie specjalizacji rezydenckiej o okres kursów Witam, kończę specjalizacje pod koniec roku niestety mam niezrealizowanych kilka kursów obecnie b...

12-09-2019 21:16

Zastanawiam się nad zmiana miejsca prowadzenia specjalizacji

Zastanawiam się nad zmiana miejsca prowadzenia specjalizacji na Gdańsk szpital im Kopernika lub na Szpita...

11-09-2019 19:11

Specjalizacja z Ortopedii w Krakowie

Dzień dobry, kończę staż w październiku chciałbym rozpocząć specjalizacje ...

09-09-2019 23:11

Pytanie o robienie części rezydentury za granicą

Witam, w październiku 2019 rozpoczynam w PL staż podyplomowy. Otrzymałem ze szpitala za granicą ofertę zrobienia części specjalizacji u nich, chodzi konkretnie o przyjazd na 3 rok specjalizacji, z ewentualnym zrobieni...

13-08-2019 22:39

Gdzie Laryngologia w łódzkim?

Witam! W pażdzierniku kończę staż, chcę zrobić laryngologię i szukam miejsca gdzie będzie można ją zrobić, bo teraz dostać rezydenturę a...

03-05-2010 14:19

Lekarz z niedosłuchem

Czy są wśród nas lekarze z niedosłuchem? Kilka miesięcy temu wystąpiła u mnie nagła głuchota nerwowo-czuciowa ucha prawego, po leczeniu został znaczny niedosłuch odbiorczy szczególnie dla wyższych częstotliwość rzędu 70-90dB. Około 2 mc później w lewym uchu rozwinął się niedosłuch przewodzeniowy...

28-08-2019 11:36

SMK a zmiana trybu szkolenia

Mam pytanie odnośnie prowadzenia elektronicznej karty specjalizacji. Rozpoczęłam specjalizację w maju 2017r. w trybie pozarezydenckim (postępowanie kwalifikacyjne 1-31.03.17), natomiast w kolejnym postępowaniu (1-31.10.17) w listopadzie udało mi się przejść w tryb rezydencki. Konto w SMK założyła...

28-08-2019 18:50

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej