Witajcie Koledzy i Koleżanki.

Witajcie Koledzy i Koleżanki. Jestem na drugim roku specjalizacji z Chirurgii Ogólnej w Klinice, z różnych niezależnych ode mnie względów (miedzy innymi przez dużą ilość rezydentów) moja operatywa leży i kwiczy. Dostałem...

05-03-2019 15:21

Jaka jest przyszłość specjalizacji z rehabilitacji medycznej?

Informacja z Menadżera Zdrowia: "Co ze współpracą lekarza, fizjoterapeuty i pacjenta? Powinna być podstawą nowoczesnej i efektywnej terapii. Ale czy jest? Na to pytanie odpowiedzą paneliści jednej z sesji podczas "Priorytetów 2019". Debata o lekarzach, fizjoterapeutach i pacjentach będzie...

05-12-2018 10:54

Uznanie stażu odbytego za granicą za równoważny z programem specjalizacji

Zgodnie z rozporządzeniem w trakcie specjalizacji istnieje możliwość wyjazdu na staż zagraniczny - wg pań w CMKP należy na ten czas wziąć urlop bezpłatny w miejscu odbywania specjalizacji, i oczywiście oznacza to przedłużenie specjalizacji. Jednak można wnioskować o uznanie tego stażu za równoważ...

04-03-2019 19:23

CSK MSWiA Wołoska- specjalizacja z chorób wewnętrznych

Jeżeli ktoś z Was robi specjalizację z interny, w której z klinik CSK MSWiA bardzo proszę o kon...

03-03-2019 19:49

Program specjalizacji radiologii.

Jak wygląda pierwszy rok specjalizacji z radiologii? Jestem obecnie na stażu, chcę...

02-03-2019 21:41

Psychiatria Bielskko

Czy jest tu ktoś kto robi specjalizację w Szpitalu Psychiatrycznym ...

22-02-2019 12:34

specjalizacja-okulistyka-program specjalizacji

cześć, mam pytanie: w przypadku okulistyki 1 rok specjalizacji obejmuje m.in. 5 miesięcy w poradni przyszpitalnej i 5 miesięcy na oddziale szpitalnym. Czy składając wniosek do szpitala, m...

16-02-2019 11:34

Śmierć kierownika specjalizacji

Śmierć kierownika specjalizacji, a karta specjalizacji nie jest uzupełniona. Jedyny wpis jaki widnieje w karcie specjalizacji to potwierdzenie zaliczenia szkolenia do dn...

10-02-2019 11:45

Pracoholizm

Czy miał ktoś z was skłonności do popadan...

13-01-2019 11:58

Czas pracy a dyżury

Witam, mam pytanie. Mamy pracować przeciętnie do 48h w tygodniu w okresie rozliczeniowym. Szczęśliwie pozyskaliśmy zewnętrznych dyżurantów co pozwoliło mi na wywalczenie 1 dyżuru na tydzień. Jednak dyżur ten zwykle przypada na piątek (dyżur "w tygodniu" z rozpaczliwego braku personelu nierozłączn...

28-01-2019 22:46

Początek rezydentury Ortopedia

Mam pytanie do rezydentów ortopedii z całej Polski. Niedługo rozpocznę szkolenie specjalizacyjne i mam pytanie o to jak wygląda samokształcenie w tej dziedzinie? Jakie książki możecie mi polecić jeśli chodzi o początek...

04-02-2019 18:41

przedłużenie rezydetury na zwolnieniu lekarskim

Każdy dzień zwolnienia lekarskiego przedłuża rezydenturę, czy jeżeli np. dwa dni przed zakończeniem specki, pójdzie się na kilka miesięcy zwolnienia, ...

02-12-2018 16:30

karta szkolenia specjalizacyjnego

Witam. Mam problem z uzupełnieniem karty szkolenia specjalizacyjnego. Jestem na specjalizacji z medycyny rodzinnej i w jednym roku specjalizacji odbyłam 5 staży kierunkowych. W książeczce specjalizacyjnej jest miejsce n...

21-07-2011 00:13

Średnia dyżurowa

Średnia dyżurowa z dyżurów towarzy...

16-01-2019 23:05

staże cząstkowe a umowa między szpitalami

Mam pytanie odnośnie umów zawieranych między szpitalami/jednostkami na odbywanie staży cząstkowych. Wiem, że każda jednostka występująca o miejsce szkoleniowe musi przedstawić umowy na pełen wykaz staży cząstkowych odbywanych w ramach danej specjalizacji. Co ze stażami odbywanymi w innych miejsca...

28-01-2019 22:47

Staż kierunkowy USG, Endoskopia

Witajcie, mam pytanie odnośnie niektórych staży kierunkowych wymaganych programem specjalizacji z zakresu chirurgii ogólnej /myślę że wiele innych specjalności ma w programie podobne/. Gdzie można odbyć staż: 1. Staż k...

17-01-2019 21:11

Miejsce na rezydenturę z psychiatrii, Warszawa i okolice.

Witam. Mam ogromną prośbę do Kolegów specjalistów w dziedzinie psychiatrii bądź rezydentów. ...

09-01-2019 00:42

Szpital wojskowy Lublin specjalizacja

Witam. Mam pytanie odnośnie rekrutacji na m-ca specjalizacyjne do szpitala wojskowego w Lublinie. Jak można dostać się...

10-01-2019 16:19

Czy można zmienić miejsce szkoleniowe w trakcie zwolnienia lekarskiego?

Czy można zmienić miejsce szkoleniowe w trakcie z...

04-01-2019 18:54

Jak pogodzić staże do specjalizacji i pracę?

Poradzcie doświadczeni koledzy jak rozwiązać sprawę ze stażami w przypadku robienia drugiej specjalizacji. Dostałam się na specj. z ...

30-05-2010 22:16

Stawka dla okulisty w trakcie rezydentury u optyka?

Jaka jest stawka dla okulisty...

14-11-2018 16:18

Praca USG woj lubelskie

Szpital w Łukowie woj lubelskie zatrudni lekarza wykonującego usg jamy brzusznej, tarczycy, mile widzia...

11-12-2018 17:55

Badania prenatalne

Witam. Czy ktoś z Was pracuje w poradni pren...

25-11-2018 10:20

Zmiana miejsca specjalizacji w dobie SMK

Ktoś już może zmieniał i wie jak wygląda wymagana sekwencja? Zgoda ordynatora/dyrektora nowej jednostki -> wypowiedzenie umowy rezydenckiej + zaległy urlop w starym miejscu -&...

06-11-2018 22:38

priorytety w ochronie zdrowia - konferencja

Informacja z Menadżera Zdrowia: "Co ze współpracą lekarza, fizjoterapeuty i pacjenta? Powinna być podstawą nowoczesnej i efektywnej terapii. Ale czy jest? Na to pytanie odpowiedzą paneliści jednej z sesji podczas "Priorytetów 2019". Debata o lekarzach, fizjoterapeutach i pacjentach będzie...

29-11-2018 16:03

Indeks zabiegów do specjalizacji

Kończę specjalizację z nefrologii i mam problem z uzupełnieniem indeksu zabiegów do specjalizacji. Chodzi dokładnie o to, że w programie specjalizacji na stażu z transplantologii jest wpisane udział w 2 zabiegach przes...

27-11-2018 20:59

Zmiana specjalizacji w obrębie modułu

Dobry wieczór, wiem, że temat wielokrotnie był wałkowany, ale mimo, że przeczytałam chyba każda dyskusje w tym temacie nie znalazłam odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie... Chciałabym zapytać, czy istnieje możliw...

20-11-2018 18:58

Ubezpieczenie na stażu kierunkowym

Witam serdecznie, czy odbywając w szpitalu staż kierunkowy z Interny/pediatrii w ramach specjalizacji z med. rodzinnej należy mieć wykupione OC...

18-11-2018 23:08

Rezydentka ukarana- a gdzie był "szpital"? i organozator pracy?

To właśnie powód dla którego na dyżurze musi być także specjalista. Co prawda takie przypadki zdarzają się rzadko, ale zawsze potem są...

31-10-2018 17:15

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej