Wynagrodzenie w centrum krwiodawstwa

Dzień dobry. Proszę o informację: ile wynosi wynagrodzenie lekarza kwalifikującego krwioda...

05-06-2023 15:49

"Usta powiększy internista, ale nie kosmetolog. To jak jeździć cysterną bez uprawień"

"Nadchodzi rewolucja dla branży beauty. Resort zdrowia szykuje przepisy, które ograniczą kosmetologom prawo do wykonywania zabiegów estetycznych. Przedstawiciel środowiska lekarskiego podkreślił, że przez lata w Polsce panowała wolna amerykanka w tym zakresie. Porównał ją do jeżdżenia cysterną be...

02-06-2023 23:12

O nierównym odbieraniu przez ludzi przemocy z uwagi na płeć.

https://przegladsportowy.onet.pl/tenis/roland-garros/sceny-w-roland-garros-trafila-dziewczynke-od-podawania-pilek-drakonska-kara/3lknmtz Jeżeli komuś nie chce się czytać, streszczę. Jedna z tenisistek grająca debla niechcący trafiła piłką w kobietę z obsługi technicznej kortu. Sędzia całkiem r...

05-06-2023 06:35

"Budżet NFZ wyczyszczony do zera. Trzeba będzie drastycznie oszczędzać."

Adam Niedzielski obiecał dodatkowe 14 mld zł dla szpitali, głównie powiatowych. W rzeczywistości w tym roku mają dostać tylko połowę z tej kwoty. Budżet NFZ zostanie wyczyszczony do zera. Ale wiadomość wcale nie została przyjęta ze szczególnym entuzjazmem. Po pierwsze dlatego, że NFZ jakieś pieni...

24-05-2023 09:12

Widzieli palących się ludzi w samochodach, jechali dalej - totalna znieczulica, czy ludzie boją się udzielać pierwszej pomocy?

Znieczulica kierowców, którzy nie pomogli ofiarom wypadku w Żyznowie była komentowana przez funkcjonariuszy policji w jednym z umieszczonych w internecie nagrań. Conajmniej około 20tu samochodów widziało wypadek, palących się ludzi w samochodach, jednak nie zatrzymywali się i jechali dalej. Co wi...

01-06-2023 08:03

zakup aparatu holter EKH

Czy ktoś ma doświadczenie z prostym w obsłudz...

02-06-2023 14:57

"'Otwarcie studiów lekarskich będzie jeszcze łatwiejsze.Ukłon Czarnka dla Rydzyka."

Ministerstwo Edukacji i Nauki luzuje wymagania dla uczelni, które chcą otworzyć studia na kierunku lekarskim, wśród nich szkole o. Tadeusza Rydzyka. Wystarczy, że zatrudnią 12 nauczycieli medycyny lub nauk o zdrowiu. Osiem lat temu medycynę można było studiować na 12 uczelniach. Teraz ich liczba...

01-06-2023 11:31

Stawki godzinowe luxmedu

Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie stawek godzinowych dla lekarzy rodzinnych w luxmedzie. Czy stawki różnią si...

31-05-2023 11:14

Jak zostać Ordynatorem Oddziału po drugim roku specjalizacji?

Nic bardziej prostego! Aby zostać Ordynatorem SOR - u wystarczy skończyć 2 lata specjalizacji z medycyny ratunkowej. Już niedługo - Konkurs na ordynatora. Wymagania...

30-05-2023 18:44

Światy równoległe i balu ciąg dalszy...

Dostałam dziś taki e-mail „ Szanowni Państwo, Przesyłamy najnowszy numer "Biuletynu Informacyjnego Wielkopolskiej Izby Lekarskiej". Przypominamy, że od nowego roku zmieniły się zasady dystrybucji. Cykl wydawniczy „Biuletynu Informacyjnego Wielkopolskiej Izby Lekarskiej pozostaje powiązany z...

28-02-2023 19:50

Czarnek rulez :) Czy boicie się konkurencji za 10-15 lat ?

https://www.rynekzdrowia.pl/Nauka/Minister-Czarnek-jesli-Kowalski-nie-bedzie-mogl-dostac-sie-do-lekarza-to-za-chwile-bedzie-leczyl-sie-u-znachora,246130,9.html " Duży ośrodek miejski. Lekarz zostawił pacjenta o go...

29-05-2023 18:28

Święty Janie Pawle II, przebacz tym małym ludziom

Dziś w sejmie odbyło się głosowanie uchwały w obronie dobrego imienia Jana Pawła II. Papież-Polak stał się ostatnio obiektem szczególnie obrzydliwych oszczerczych ataków medialnych. Temat podchwyciła totalna opozycja, d...

09-03-2023 22:01

Wraca temat PRZYMUSOWEJ relokacji tzw. uchodźców

Przypomnijmy sobie co sądzi na ten temat Tusk. Jeśli ktoś ma alergię na seplenienie przewodniczącego PO (link do video poniżej), to ujawnię co sądzi: Polska MUSI. Obecnie Straż Graniczna konsekwentnie broni polskiej granicy przed naporem nielegalnych imigrantów m.in. z Afryki sprowadzonych przez ...

25-05-2023 15:04

Punkt widzenia, czyli co @maryan wiele razy nam próbuje pokazać i dlaczego uważam, studia powinny być płatne

Coach Trener biznesu Psycholog Psychoterapeuta Lekarz Jak to widzą Polacy? Szacunek do ok.12-13 lat nauki ( studia + staż + 5 lat specki niezabiegowej, nie wliczam czasu w liceum na naukę, by się dostać na medycynę, nie wliczam popłudnïów i nocy na naukę na studiach, nie wliczam nocy ...

26-05-2023 16:42

dlaczego tak się zachowuje tzw. ordynator chirurgii ?

1 przykład . przychodzi do mnie pacjent z przepukliną pępkową. widomo leczenie jest tylko jedno- zabieg operacyjny. wypisuję skier do szpitala na planowany zabieg . pacjent melduje się u ordynatora . i co . myślicie ż...

26-05-2023 13:12

Podatki dochodowe jedne z najniższych w Europie. Czy Tusk powstrzyma to "szaleństwo"?

Aktualne dane pokazują, że w Niemczech są 2. najwyższe w Europie podatki dochodowe a w Polsce dopiero 24. Zdaniem polityków PO, takich jak Tusk czy Sikorski, Niemcy mają rządzić tym kontynentem a więc i Polską. Co lo...

24-05-2023 20:04

Jak można tak kłamać?!

Tusk najwyraźniej jest zdania że trzeba kłamać: bezczelnie, ordynarnie, bez ...

18-04-2023 13:31

Podziękowanie

Konsylium mi świadkiem, że w każdej dyskusji stoję po stronie Ukraińców i apeluję o pomoc zarówno dla uchodźców wojennych jak i obrońców ich kraju przed rosyjską agresją. Będę to robić dalej, ale są momenty kiedy mam wątpliwości, czy chęć pojednania opartego na prawdzie (a tylko takie ma sens) je...

20-05-2023 12:37

Nie lubię Ordo Iuris ale jestem za.

Trzy lata więzienia miałyby grozić lekarzowi, który przeprowadzi zabieg związany z korektą płci u osoby poniżej 18. roku życia - to nowy pomysł radykałów z Ordo Iuris. Skrajna organizacja twierdzi, że obecnie dochodzi do ...

10-05-2023 15:17

Odwaga bycia nielubianym jako nasza codzienność

Jest książka o takim tytule. A mnie interesuje, na ile ważne w życiu naszych małych społeczności, w których uczestniczymy, jak: 1. Rodzina naszego pochodzenia 2.rodzina partnera/ partnerki 3.praca 4.sąsiedzi 5.zgromadz...

24-05-2023 14:27

150 mld ukradzionych z OFE, wzrost zadłużenia o 400 mld, drakońskie podatki. Wystawimy rachunek

8-letnie rządy partii Tuska przyniosły dramatyczny wzrost zadłużenia państwa, drakońskie podwyżki podatków i kradzieże pieniędzy obywateli, z których najbardziej bezczelną było przejęcie 150 mld zł z OFE dla ratowania d...

14-02-2023 16:38

"Astronomiczna pensja Małgorzaty Sadurskiej."

"2 mln 50 tys. zł - tyle dokładnie zarobiła Małgorzata Sadurska w 2022 roku. Dla porównania rok wcześniej było to 1,8 mln zł. Ubiegłoroczne zarobki Sadurskiej oznaczają, że miesięcznie otrzymywała 171 tys. zł pensji. Dodatkowo, tytułem świadczeń niepieniężnych, otrzymała w ubiegłym roku 312 tys. ...

23-05-2023 17:25

Praca jako lekarz okrętowy

Bardzo mnie ciekawi możliwość pracy jako lekarz na statku. Czy ktoś z naszej Szanownej Społeczności pracował kiedyś w ten sposób i chciałby się podzielić opinią? Nawet nie wiem gdzie szukać ofert, bo w Google ciężko ot tak...

09-05-2023 19:41

Przelało mi się. Niesłusznie?

wyprodukowałem pismo. Bo t...

22-05-2023 15:52

Wakacje w Grecji

Witam polecicie coś na wakacie w Grecji z...

20-05-2023 11:56

Czy tajemnica lekarska obejmuje coś takiego?

Chodzi mi o to, czy ja bym mogła zgłosić, że pacjent odbywa wizytę lekarską zdalną w czasie pracy? Czy etyka zawodu zmusza mnie do ukrywania tego? Bo irytuje mnie już ich bezczelność. Oczywiście rozumiem to i akceptuję to, że ludzie robią różne rzeczy w czasie pracy, które nie są pracą, ale wg ...

17-05-2023 09:27

Dlaczego Żydzi nas tak nienawidzą?

Reprezentantka Izraela w konkursie Eurowizji wyraziła zdumienie, że polskie jury przyznało jej maksymalne 12 pkt. i zasugerowała że Polacy byli sprawcami holocaustu, w którym zginęła prawie cała jej rodzina. Ostatnio dzię...

19-05-2023 09:56

"Mąż E. Witek 2 lata na OIOM-ie. "Moja mama mogła żyć, ale nie było dla niej miejsca"

Rodzina złożyła zawiadomienie do prokuratury, twierdząc, że miejsce na OIOM-ie od kilkunastu miesięcy blokuje mąż Marszałek Sejmu Elżbiety Witek. "Na oddziale intensywnej terapii w Legnicy od ponad roku przebywa Stanisław Witek, mąż Marszałek Elżbiety Witek. [...] Dowiedziałam się, że Stanisław W...

06-04-2023 13:50

chatGPT w gabinecie

Cześć koleżanki i koledzy! Ostatnio zastanawiam się nad możliwością wykorzystania sztucznej inteligencji (AI), takiej jak GPT-4, do usprawnienia naszej pracy i skrócenia czasu trwania wizyt. Zainspirowany interakcjami z takimi systemami, chciałbym z Wami podzielić moją wizję ich zastosowania w...

28-04-2023 17:21

Tusk: pisowcy chleją wódkę, biją dzieci i nie pracują

Donald Tusk na ostatnim partyjnym spędzie powiedział że wyborcy PiS nadużywają alkoholu, biją swoje dzieci i nie chce im się pracować (swoją drogą interesujący zarzut w ustach człowieka który jako premier pracował 4 dn...

12-05-2023 09:26

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej