e-Faktury

Proszę o podpowiedź co do optymalnego programu do wystawiania e-Faktur(2-3 w m-cu). Do tej ...

06-11-2023 18:34

Państwo zapłaci za prywatne wizyty u specjalistów

"Propozycja Trzeciej Drogi zakłada, że jeśli pacjent w ciągu 60 dni nie zostanie przyjęty przez lekarza (chodzi o AOS), otrzyma refundację wydatków poniesionych w poradni czy gabinecie prywatnym.Problemem, o jakim mówią praktycznie wszyscy, jest racjonalizacja korzystania z opieki w ramach AOS. S...

21-10-2023 22:14

Ludobójstwo na Ukrainie

Na zdjęciu ciało dziewczyny z Hostomelu pod Kijowem, którą ta rosyjska dzicz zgwałciła, torturowała i zamordowała. Takich j...

04-04-2022 10:52

Nie będę płacić ze swojej kieszeni za szkolenia

Rzecz zadziwiająca. W ostatnich dniach w pracy zostałam poinformowana, że powinnam iść na kurs z ALS oraz dobrze by było aby młodzi rezydenci mieli kurs z USG w zakresie blokad regionalnych. Kurs kosztuje około 2 tysiące złotych i trwa 2 dni, które mamy wykorzystać z urlopu wypoczynkowego, bo nas...

26-10-2023 10:29

stawki, punkty w Poradni Pulmonologicznej

Witam, zaczynam swoją przygodę w Poradni Pulmonologicznej, wstępnie ustaliłam stawkę 60% kw...

03-11-2023 17:46

Grupa Balintowska NIL

Dopiero odkryłam, że jest coś takiego w War...

21-09-2023 19:40

Pierwsi lekarze z receptomatów skazani

"Zawieszenie PWZ na rok w jednym przypadku i ograniczenie na rok prawa wykonywania zawodu tylko do pracy w szpitalu bez możliwości udzielania teleporad w drugim przypadku – to zabezpieczające decyzje Okręgowego Sądu Lekarskiego w Warszawie wobec lekarzy podejrzewanych o działanie w ramach recepto...

12-10-2023 12:22

Dziekuje wam wpisywaczon:)

Dziekuje wam ktorzy wpisujecie sie w moj profil :) nie wiem jak na profilu wiec zalozylam post . Wasze dobre slowa to bardzo mile i ...

29-10-2023 09:35

Polska państwem upadłym? Oj tam, oj tam, ważne że kurdupel nie rządzi

Roman Giertych, ukrywający się we Włoszech przed polskim wymiarem sprawiedliwości, ma zostać Prokuratorem Generalnym. Krzysztof Brejza, który ma prokuratorskie zarzuty o machlojki w ratuszu w Inowrocławiu w celu osiągnię...

25-10-2023 10:00

Jak nie pisać zaświadczeń do POZ, jak sie podkładać NFZowi i na czym nam upływa czas...

Oto przykład g*wnianego zaświadczenia dla lekarza kierującego. Pacjent chce mieć leki za darmo, gdyż ma 81 lat, a doktór w poradni pulmonologicznej łaskawie napisał, że należy się Spiolto Respimat na 30 % (czyli u lekarza POZ na "S", a więc za darmochę). Sam nie wypisywał recept, bo nie może za d...

04-10-2023 21:21

Lekarze to bezguścia, czyli Mama Ginekolog chwali się nowym domem.

https://www.pudelek.pl/mama-ginekolog-chwali-sie-nowym-domem-caly-czas-ludzie-pisza-o-tamten-byl-ladniejszy-zdjecia-6955261083961856g?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=fbkobiet...

25-10-2023 11:02

Praca po stażu podyplomowym- jednoosobowa działalność gospodarcza

Cześć Proszę was o pomoc Właśnie skończyłam staż podyplomowy i założyłam jednoosobową działalność gospodarczą Dla lekarzy podatek d...

24-10-2023 18:56

Korytowe pazurotrzymanie

Z zaprzyjaźnionego lazaretu: Powiedzcie mi, co skłania kierownika oddziału, kobietę w wieku mocno emerytalnym, której zespół w oczy mówi, że powinna zajmować się co najwyżej ogródkiem, a słowa te popiera wypowiedzeniami, do trzymania się pazurami koryta? Jej sukcesy w ostatnim roku: to kilkan...

25-10-2023 17:23

Prodziekanem kolejnej medycznej patouczelni jest... STAŻYSTA!

To już woła o pomstę do nieba. Jakim cudem lekarz stażysta, świeżak po studiach, nieposiadający żadnego doświadczenia w kwe...

15-10-2023 09:43

Tusk chce "podwójnie ulżyć" informatykom. Co z medykami?

Informatycy nie mają obecnie najmniejszego problemu ze znalezieniem pracy i zarabiają z reguły dobrze (15 tys. i więcej). Mimo to Tusk uzna...

26-10-2023 13:13

Dług publiczny najniższy (!) od 2002 roku

Na początku wieku zadłużenie wynosiło jedynie 300 mld zł. W 2015 roku było to już 877 mld. Pandemia sprawiła, że wartość państwowego długu publicznego wzrosła z 991 mld zł w 2019 roku do 1149 mld zł w 2021 roku. Podawanie długu w wartościach bezwzględnych mija się jednak z celem. Ważniejsza jest ...

30-09-2023 15:37

IQ (rodzica) pacjenta i jak sobie z tym radzić

Przychodzi mały pacjent na wizytę. 5 latek, chorowity, rzekomo trudno wycyrklować na wizytę tak żeby był zdrowy. Teraz przyszedł z opryszczką. Matka (taka typowa pani ze wsi, 40plus, no offence, straszna trajkotka, gada gada gada, męcząca, ale znosiłam ją, bo to gadanie nie wymagało nic poza wys...

24-10-2023 15:02

Radio naukowe nr 165 Czyli EBM

Rozmowa długa, oczywiście na na poziomie laików ale inteligentnych i zahaczająca o wiele aspektów w relacjach miedzy nauka a antynauką. Polecam. Byc moze powinni to puszczać w aptekach zamiast reklam kolejnych m...

20-10-2023 21:51

Zrezygnowała z aborcji. Syn urodził się bez rąk i nóg. Matka - egoistka?

Jej synek przyszedł na świat z rzadkimi wadami rozwojowymi. Camden urodził się bez rąk i nóg. I chociaż rozważała możliwość przerwania ciąży, dziś jest dumna, że wybrała jednak inną drogę. W 18 tc Katie Whiddon-Greene dowiedziała się od swojego ginekologa, że płód ma bardzo rzadkie wady rozwoj...

21-10-2023 22:00

Pierwsze Pośliszcze w Sejmiszczu.

https://twitter.com/MichalSchurmann/status/1713855020070736158?s=20 Czyli jak ze st...

16-10-2023 14:55

Sasinem przez świat czyli niegosodarność PIS

Temat będzie na bieżąco aktualizowany w miarę wypływania nowych. Zaczynamy delikatnie, tylko 7 Sasinów wymierdolonych w spółkę-krzak: https://francuskie.pl/izera-do-likwidacji-w-nieudanym...

22-10-2023 00:07

Kosmetyczka mnie oszpeciła na całe życie

- rzekła moja znajoma po udaniu się na zabieg dermapenem. Jako, że mieszka w mniejszym mieście i nie ma tam gabinetów kosmetycznych na pęczki, pojechała do takiego oddalonego od miejsca zamieszkania o 60km. Chociaż ma wys...

17-10-2023 19:08

Co się robi z taką ilością forsy?

"Szef Amazona Jeff Bezos wyprzedza Arnaulta i jest obecnie drugą najbogatszą osobą na świecie Od tego tygodnia Jeff Bezos, założyciel i dyrektor generalny internetowego giganta Amazon, jest drugą najbogatszą osobą na świecie. Amerykanin wyprzedził Bernarda Arnaulta i więcej od niego ma już tyl...

17-10-2023 21:26

Psychowashing

Pułapki psychowashingu tekst JOANNA GUTRAL, ZUZANNA KOWALCZYK jesteśmy dziś świadkami gotowania pop-psychologicznego grochu z kapustą na nieobecną wcześniej skalę. Dorzucić do tego gara może każdy – nieważne, czy mowa o wykwalifikowanych ekspertach, czy o samozwańczych coachach i terapeutac...

19-10-2023 15:15

Używane USG do ćwiczeń

Cześć, przeglądając portale aukcyjne widziałem sporo aparatów usg poniżej 3000zł. Szukam taniego aparatu do ćwiczeń - usg doppler tt. Szyjnych (iewentualnie mózgowych), u...

20-10-2023 14:53

Metoda na wnuczka tj na konowała i pielegniarzyce

Po co ktoś ma przedstawiać się jako lekarz czy pielęgni...

19-10-2023 18:44

Czy marsz 4. czerwca to zapowiedź końca polskiego świata jaki znamy?

Tak zwana opozycja demokratyczna ma realną szansę przejąć władzę po jesiennych wyborach. Co się wówczas stanie? Nie jestem wróżką, piszę to na podstawie wypowiedzi polityków PO i przyszłych koalicjantów a także ogólnie znanej wiedzy kto jest ich zagranicznym sponsorem. A więc zapnijmy pasy i prz...

01-06-2023 12:13

Jak się wydaje pieniądze w Agencji Badań Medycznych

"8 tys. na orzeszki dla prezesa, pralnia dla zastępcy. Agencja Badań Medycznych powstała w 2019 r. po to, by wspierać innowacje w ochronie zdrowia, zarówno gdy chodzi o zarządzanie, jak i leczenie. Jej głównym celem miało być finansowanie niekomercyjnych badań klinicznych, czyli takich, których ...

17-10-2023 17:42

Stawki za usg luxmed

Zwracam się do was z prośba o informacje o stawkach za usg w luxmedzie. Mamy z koleżanka 40 zł za...

14-01-2019 23:07

Dziadzio napisał testament

TK mózgu obustronnie w istocie białej wieńców promienistych i środków półowalnych liczne, nieostro ograniczone obszary obniżonej gęstości, odpowiadające zmianom degeneracyjnym na tle naczyniowym. 88l pampers .Umarł rok ...

14-10-2023 23:04

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej