Kodeks etyki w szpitalu

Mam pytanie o "kodeks etyki w szpitalu"-otrzymalam polecenie : zapoznać się, podpisać i przestrzegać- są tam sformułowania typu lojalność wobec dyrektora, go...

10-08-2020 23:27

Nocny dyżur - czy ryzyko utraty zdrowia warte jest jakichkolwiek pieniędzy? Jakie jeszcze macie wskazówki minimalizowania ryzyka wielu chorób wywołanych pracą w nocy?Przeczytaj zanim udasz się na kolejne dyżury nocne.

Ryzyko utraty zdrowia przez całonocne dyżury jak dla mnie nie jest warte żadnych pieniędzy.Cóż Ci z tych pieniędzy jeśli nie będziesz mieć zdrowia. Igranie z potrzebą snu to z pewnością jedna z przyczyn krótszej przeciętnej długości życia lekarzy. Na modelu zwierzęcym tortury w postaci braku ...

30-08-2017 02:16

Specjalistyka-Covid 19-niedowykonania kontraktu

Specjalistka-Jak NFZ rozliczy kontrakt ro...

08-06-2020 21:45

Zwolenienie lekarskie a umowa kontraktowa

Jak wygląda sytuacja zwolnienia lekarskiego na kontrakcie w sytuacji umowy kontrakt...

24-05-2020 14:15

Koniec umowy podczas rezydentury a urlop rodzicielski

Witam, proszę o radę może ktoś był w podobnej sytuacji. Jestem w trakcie urlopu rodzicielskiego, niedługo kończy mi się umowa rezydencka ze szpitalem. Czy szpital jest zobowiązany przedłużyć umowe o prace jeszcze ...

23-04-2020 11:00

Koniec umowy rezydenckiej a urlop rodzicielski

Witam, proszę o radę może ktoś był w podobnej sytuacji. Jestem w trakcie urlopu rodzicielskiego, niedługo kończy mi się umowa rezydencka ze szpitalem. Czy szpital jest zobowiązany przedłużyć umowe o prace jeszcze ...

23-04-2020 10:56

Czy personel medyczny może przerwać pracę, przez brak masek ?

"Lekarze, lekarki, pielęgniarki, pielęgniarze, salowe i sanitariusze pracują dziś przy zwalczaniu chorób zakaźnych w warunkach bezpośrednio zagrażających zdrowiu lub życiu. Powinni być wyposażeni standardowo w indywidualne środki ochrony - wskazuje Rzecznik Praw Obywatelskich. Co zrobić, gdy t...

02-04-2020 16:26

maseczka na twarz

Czy dyrektor ma prawo nakrzyczeć na lek. POZ za używnie maseczki na twarz ?Jestem cały czas zarażana przez pacjentów chodze non-stop kaszląca i boję sie już o swoje zdrowie, nie chce ...

07-03-2009 20:33

Kto chce maskę wielokrotnego użycia ?

"7 lutego 2020 r. na stronach Agencji Rezerw Materiałowych pojawiło się ogłoszenie o zamiarze sprzedaży z zasobów Agencji 62.885 szt. (sic! niemal 63 tysiące) masek pełnotwarzowych Panoramasque typ 1710395. Według załączonej do ogłoszenia informacji maski zostały wyprodukowane między styczniem a ...

04-04-2020 21:14

Zwalniamy? Zwalniają?

Czyli co słychać w tem...

02-04-2020 15:13

Czy Ministerstwo Zdrowia to obchodzi ? 40 tysięcy fizjoterapeutów pozbawionych środków i wsparcia

W medexpresie: Fizjoterapeuci w większości nie kwalifikują się do skorzystania z uchwalonego przez rząd pakietu pomocowego i w dalszym ciągu brakuje pomocy dedykowanej fizjoterapeutom. ...

02-04-2020 08:38

"Włącz się w akcję modlitewną #AdoptujMedyka"

"W ramach projektu modlitewnego „Pogłębiarka” jezuici z całej Polski zachęcają do udziału w akcji #AdoptujMedyka. Do akcji modlitewnej może włączyć się każdy. Chodzi o modlitwę za osobę pracującą w służbie zdrowia.Może by...

29-03-2020 16:09

temperatura ciała personelu

Czy spotkaliście się w swojej pracy z obowiązkowym pomiarem temperatury ...

21-03-2020 19:42

prawa na kontrakcie

Jakie są wasze doświadczenia z wielkim abonamentowcem Medicov...? Celowo nie piszę całej nazwy, bo mnie spotkał tylko mobbing, bak szacunku, a przede wszystkim łamanie prawa ( nawet na kontrakcie). Zapytałam koordynatorkę- babkę od układania dyżurów na wizytach dom...

21-02-2020 11:18

Ciąża, a koniec rezydentury

Do tej pory każda nieobecność związana z chorobą w trakcie trwania szkolenia specjalizacyjnego wydłużała rezydenturę. Co dzieje się w przypadku, kiedy rezydentka dowiaduje się, że jest we wczesnej ciąży i...

11-01-2020 09:31

wyrównanie

Witam. Obecnie skończyłam rezydenturę, podpisałam umowę ze szpitalem na czas nieokreślony, jest to szpital w którym robiłam rezydenturę. Tytuł specjalisty dostanę za jakiś czas, ponieważ zdawałam egzamin europejski i ...

09-01-2020 15:53

Gabinet prywatny krok po.kroku

Witam. Czy ktoś ostatnio zakładał indywidualną praktykę lekarską na terenie woj mazowieckiego i może mi wytłumaczyć krok po kroku co trzeba załatwić? Cho...

15-12-2019 17:55

Rezydentura, urlop macierzyński a urlop wypoczynkowy

Kończę specjalizację w ramach rezydentury, która wydłuży mi się prawie o rok z powodu ZLA i macierzyńskiego.Za ten dodatkowy rok,zgodnie z kodeksem pracy, nabyłam prawo do urlopu wypoczynkowego. Niestety rezydentura nie wydłuży się o czas dodatkowego urlopu. Jeśli wykorzystam urlop wypoczynkowy, ...

31-01-2012 22:16

Czy rezydent powinien wykupić sobie jakieś dodatkowe ubezpiecznie oc?

Czy rezydent powinien wykupić sobie jaki...

06-11-2019 22:20

Urlop na kontrakcie

Witam. Chciałem zapytać tych z Was, którzy pracują na kontrakcie czy macie płatny urlop wypoczynkowy, szkoleniowy? O zwolnieniu nie...

25-09-2019 22:26

Studia podyplomowe odliczenie od podatku

Witam. Mam pytanie czy pracując w POZ jako lekarz bez specjalizacji mogę odliczyć od podatku studia ...

06-09-2019 00:11

umowa przedwstępna - rezydentura

Dzień dobry. Przed rezydenturą chcę podpisać umowę przedwstępną ze szpitalem, w którym chcę ją odbywać, ponieważ wynegocjowałam sobie podwyżkę. Stworzenie takiej umowy kosztować będzie u prawnika ok 600-700zł. Niestet...

13-08-2019 18:17

Dyżury kontraktowe - kontra ZUS w WSZ w Rybniku

przeszukałem K24 ale nie znalazłem postu na ten temat. Jeśli jest na forum ktoś pracujący w WSZ w Orzepowicach prosiłbym o potwierdzenie tej informacji. W tymże szpitalu lekarze pracujący na etatach dyżurowali na kontra...

07-08-2013 15:55

Jak znaleźć pracę?

Mam wrażenie, że możecie ten mój post potraktować jako prowokację. Tymczasem poszukuję życzliwej rady bardziej doświadczonych kolegów. Spotykałam się z poglądem, że jak lekarz nie ma kilku miejsc pracy to jest głup...

05-02-2013 16:52

Praca w poradni w trakcie specjalizacji

Witam, Jakie są warunki pracy w poradni po 2 roku specjalizacji? Czy można pracować tylko w poradniach, które podpisały kontrakt z NFZ czy też można w prywatnych? Zapewne w porad...

20-11-2012 17:26

Mam pytanie dotyczące szczepień pracowników przeciwko odrze?

Mam pytanie dotyczące szczepień pracowników przeciwko odrze? San ...

03-03-2019 20:00

Dodatki funkcyjne

Bardzo proszę o informacje na temat dodatków funkcyjnych na stanowisku zastępcy ordynatora. Czy istnieją w Wa...

28-02-2019 10:39

Jak się zwolnić ad hoc

Cześć drogie koleżanki i koledzy. Proszę was o pomoc. Jestem zatrudniony „kontrakcie” w firmie zewnętrznej wykonującej usługi dla szpitala. Poważnie zastanawiam się nad zwolnieniem. Okres wypowiedzenia 30 dni liczący się ...

17-12-2018 19:01

Koledzy, koleżanki. Czy podpisalibyście taka umowę? - Umowa kontarktowa

http://www.medicam.pl/images/stories/ogloszenia/dokum...

03-01-2019 20:16

Czy ośrodek może zabronić rezydentowi odbywania stażu kierunkowego w wybranym przez niego miejscu?

Witajcie. Moja sytuacja pokrótce wygląda tak: jestem rezydentem w dziedzinie medycyny rodzinnej. Rozpoczynałem specjalizację na kontrakcie w przychodni POZ, gdzie wyrobiłem cały staż w gabinecie POZ, następnie podjąłem rezydenturę w jednym z dużych, państwowych warszawskich ośrodków, aby zrobić s...

09-01-2019 22:01

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej