Wymiar urlopu

Witam! Zacząłem pracę jako rezydent w grudniu 2013r i zastanawiam się, czy zgodnie z prawem pracy od stycznia 2014 przy...

10-12-2013 16:37

Niedopuszczanie rezydrentów do dyżurów

Będąc miesiąc przed początkiem 4-go roku rezydentury nie mam ani jednego dyżuru w dorobku, z uwagi na to, że kierownik mojego Oddziału ani Dyrektor nie mogą się dogadać co do formy odbywania tych dyżurów (m.in. wolontariat) pomimo, iż osoby rok starsze, które mają identyczną umowę o pracę dyżury ...

26-11-2013 17:52

Nowe porządki

Witam ja chcę Panstwa zapytać o kwestię odpowiedzialności ordynatorów ups przepraszam teraz już kierowników oddziałow ,kwestię odpowiedzialności za prowadzone w oddziale leczenie , procdury zabiegowe itp. Dlaczego pytam ...

03-12-2013 21:53

Urlop wychowawczy -czy samemu opłaca się składki emerytalne i zdrowotne?

Witam.Za kilka dni zaczynam urlop wychowawczy.Pytałam w swoich Płacach i powiedziano mi że muszę sama opłacać sobie te składki .Czy ktoś był w podobnej syt...

27-02-2013 12:42

Czy za dyżury lekarskie "pod telef."w Ośrodku świadczącym usługi medyczne całodobowe-powinno się dostać średnią dyżurową na urlopie

Czy średnia wynagrodzenia z ostatnich 3 miesięcy za dyżury pod "telefonem" powinna być naliczana i wypłacana podczas urlopu wypoczynkowego , jako "średnia dyżurowa"? Nadmieniam,że zakład rehabilitacyjny a w nazwie Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny prowadzi rehabilitację ogólnoustr...

20-11-2013 18:14

Stomatologia na Kościuszkowców w Warszawie

Omijajcie! Nikt nie jest w stanie tam pracować dłużej niż kilka - kilkanaście miesięcy : przez 9 miesięcy mojej pracy przewinęło się około 10 lekarzy. Albo sami rezygnowali albo zostali zwolnieni. Lekarzowi ze specjalizac...

10-06-2011 19:57

podwójna umowa u jednego pracodawcy a zwolnienie w ciąży

witam, w jaki sposób naliczana jest wysokość zasiłku chorobowego w czasie ciąży jeśli w jednym szpitalu mam umowę o pracę (specjalizacja w trybie rezydenckim )...

18-11-2013 19:04

Jak wypowiedzieć opt-out?

Chcę jutro złożyć podanie wypowiadające...

30-10-2013 17:23

A propos kroplówek w domu chorego

Córka pacjentki odmawia hospitalizacji 92 letniej matki po udarze niedokrwiennym ALE. zada kroplowki w domu chorego " zeby ja wzmocni...

15-10-2013 08:18

lekarz na obozie dziecięcym

Witam, czy opieka nad setką dzieci w ramach umowy na zlecenie na obozie żeglarskim jest bezpieczna? Czy pracodawcy mają ustawowo limit liczby podopiecznych, która pr...

16-05-2013 10:13

wzór umowy cywilno-prawnej

Dostałam do wglądu warunki umowy cywilno –prawnej. Zastanawiam się czy się śmiać czy płakać, bo w takim brzmieniu podpisać nie mam zamiaru. Nie pracowałam nigdy wcześniej na kontrakcie, więc nie mam doświadczenia, jak i co można by tu zmienić/wynegocjować/argumentować, aby umowa była nieco „ p...

01-10-2013 18:56

konsultacje internistyczne na oddziale neurologicznym

Czy jest obowiązek (umowa) wykonywania konsultacji internistycznych każdemu pacjentowi udarowemu, k...

07-10-2013 12:00

czy jest obecnie przymus przejscia na działalność?

dowiedziałam sie ze polityka jednej z sieciówek jest taka, ze nie chce ze mną umowy zlecenia twierdząc że im się to nie opłaca i za albo: 1. przejdę na działalnosc albo 2. won. Etatu nawet 1/12 nie chca mi zaoferowac ze...

06-09-2013 13:38

Umowa zlecenie? Inna forma wykonywania zawodu? - zupełny mętlik...

Witajcie! Proszę o radę i wsparcie bardziej doświadczonych, i tych, którzy prawnicze wywody umieją zrozumieć... Czeka mnie jutro rozmowa z menedżerem przychodni w dużym mieście odnośnie pracy w NPL pediatrycznym, a jeśli nawet nie tam, to gdzieś dorabiać trzeba będzie zacząć... Naczytałam si...

19-12-2012 18:25

Zmiana etatu na rezydenturę a urlop

Witam, Mam pytanie czy przy zmianie trybu odbywania specjalizacji z 0,5 etatu na rezydenturę niewykorzystany urlop przechodzi w wymiarze godzinowym? czy w pr...

15-09-2013 16:34

oddelegowanie na staz specjalizacyjny w ramach płatnego urlopu szkoleniowego- problemy

czy pracodawca (umowa o pracę na czas nieokreslony) może odmówić pracownikowi oddelegowania na staż specjalizacyjny wymagany w specjalizacji szczegółowej, jeżeli wczesniej wyraził zgodę na otwarcie tej specjalizacji? Podk...

14-09-2013 16:05

Prośba o konsultację z SOR - obowiązki konsultanta

Witam, poszukują informacji na temat uwarunkowań prawnych lub wskazówek gdzie po wyjaśnienia mogę się udać... otóż w ciągu każdego z dyżurów do mnie i moich kolegów kierowanych jest ze szpitalnego SOR kilku-kilkuastu pacjentów z prośbą o konsultację. Pacjentów takich badamy, w razie potr...

05-09-2013 20:03

Praca w POZ a ciąża

Witam! Być może się powtarzam, ale zależy mi na poradzie. Otóż jestem w 5tyg ciąży, wszystko ok, czuję się dość dobrze, trochę mdłości jak to w ciąży. Natomiast pracuje w POZ, przyjmuję głównie dorosłych, ale dzieci też...

05-09-2013 09:21

popołudniowe godziny pracy

Czy jest przepis dotyczący pracy w POZ w godzinach popołudniowych. Pracuję po południu 3x w tygodniu( czyli do 18ej),jestem zatrudniona na etacie....

28-07-2013 21:01

Zejścia po dyżurze

Czy za zejścia po dyżurze 24h (etat/rezyden...

27-08-2013 11:23

Etat na czas określony+pół etatu+ciąża - co po porodzie?

Witajcie! Na początek krótki opis sytuacji - jestem zatrudniona na etacie na czas określony (do dnia porodu) i mam się dodatkowo zatrudnić na pół etatu na czas nieokreślony od września. Może ktoś orientuje się jak będzie w...

21-08-2013 19:09

Szpital w Nowym Targu trafi do prokuratury

Małopolski OZZL chce zawiadomić prokuraturę, że nowotarski szpital nie zapewnia bezpieczeństwa przebywających tam pacjentów. Od jutra w powiatowym szpitalu w Nowym Targu ma przestać pracować 15 lekarzy. Zdaniem OZZL-u m...

01-08-2013 09:16

Rezydentura- problem prawny

Proszę Kolegów o opinię, a tych, którzy szykują się lub już starają o rezydenturę, ostrzegam i radzę się zastanowić. Pracuję w jednym ze szpitali wojewódzkim Pomorza Środkowego jako rezydent. Wiadome jest od dawna, iż rezydent to niejako darmowa siła robocza, o którą raczej szpitale zabiegają. W...

11-07-2013 21:42

lista obecności

Czy lekarze pracujący na kontrak...

16-07-2013 09:43

lekarz POZ - zakres obowiązków, ...

Dostałam dziś, w moim POZ-ie, do podpisania, "zakres obowiazkow, uprawnien i dopowiedzialnosci". 1) Czy ktoś podpisal cos podobnego? Jak do tego odnieść się? np. 2) prowadzenie edukacji zdrowotnej 3 prowadzenie systematycznej i okresowej oceny stanu zdrowia w ramach badan bilansowych, zgodnie ...

08-07-2013 22:47

Odpowiedzialność finansowa na kontrakcie

Po zdaniu egzaminu z medycyny rodzinnej zaproponowano mi umowę kontraktową z której wynika że ponosiłabym całą odpowiedzialność (zwłaszcza finansową)za wszelkie błędy (lekarskie ,receptowe)....

03-06-2013 17:11

Specjalizacja w ramach umowy cywilno-prawnej

Witam Koleżanki i Kolegów! Z góry przepraszam jeżeli ten temat już się pojawił :) Mam pytanie: Czy ktoś z Was robi specjalizację w ramach umowy cywilno-prawnej, ale nie jako wolontariusz tylko dostając za to normalne wynagrodzenie? Wiem, że jeszcze nie dawno było to dość popularne w moim szpi...

03-06-2013 23:24

Pomyłka kadr źle przedłużona umowa rezydencka

Mam podpisaną umowę w ramach rezydentury do 23.09.2013 ale kadry właśnie poinformowały mnie że nastąpiła pomyłka i że tą umowę powinnam mieć do 5.06.2013 mam do odbycia jeszcze kilka kursów które celowo zostawiłam na kon...

28-05-2013 09:50

Czy umowa na okres próbny liczy się jako pierwsza?

Mam pytanie- jest umowa na okres próbny.Potem na 12 miesięcy. Czy kolejna umowa może być na czas określony czy jes...

26-05-2013 20:09

Praca na 3 zmiany a rezydentury

Dyrekcja szpitala wpadła na pomysł wprowadzenia tylko na naszym oddziale pracy na 3 zmiany: 8-16, 16-24 i 24-8. Korzyści dla dyrekcji ocz...

13-05-2013 21:01

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej