Kara za blednie wypełniona dokumentacja

Czy szpital moze nalozyc kare finansowa za blednie wypelniona (brak pieczatki, podpisu, niewypelniony fragment...

20-05-2013 22:45

Praca na macierzyńskim

Mam pytanie czy podczas urlopu macierzyńskiego a póżniej rodzicielskiego można pracować na ...

13-05-2013 07:28

urlop macierzyński

jestem lekarzem na rezydenturze. jestem na urlopie macierzyńskim. mam pytanie czy można bez ograniczeń pracować...

12-05-2013 09:19

Być KOBIETĄ czyli dyskryminacja w pracy

Gdzie nagłośnić sprawę jawnej dyskryminacji?.Oczywiście sprawa dotyczy publicznej placówki, gdzie prawa pracownicze ma się w nosie.Jestem tyranem pracy, dobrą jej organizatorką. Dostało mi się jak wróciłam ze zwolnienia...

01-05-2013 01:54

czas pracy / NFZ

Mam takie małe pytanko : czy musi byc jakas przerwa w godzinach pracy pomiedzy np. szpitalem a przychodnia /NFZ/, czy konczac oficj...

31-03-2013 19:30

Ile powinien trwać dyżur lekarski?

16h- 24h to standard. Uważam że 12h maksymalnie. Lekarz musi być w pełni sił, aby w podejmowa...

01-03-2013 22:26

PILNE! Rezydentura a oddelegowanie

Witam Sprawa jest nagląca i bardzo proszę o pomoc!! Odbywam specjalizację z anestezjologii w trybie rezydenckim w oddziale, w którym jest po prostu zbyt tłoczno by móc się szkolić. Ordynator chętnie oddelegowałby mn...

13-03-2013 21:19

Złotousty zastępca prezessy rzekł:

"Wyznaczenie liczby minut na przyjęcie jednego pacjenta może w konsekwencji spowodować ograniczenia w dostępności świadczeń oraz tworzenie kolejek oczekujących na świadczenia, a więc nie znajduje uzasadnienia ani z punktu ...

19-03-2013 15:44

dyżury medyczne w ośrodku sanatoryjnym

Słuchajcie, piszę w nietypowej sprawie. Kilka miesięcy temu razem z mężem dostaliśmy propozycję prowadzenia całodobowej opieki medycznej w ośrodku sanatoryjnym o charakterze rehabilitacji ZUS po zabiegach onkologicznych. ...

14-03-2013 14:44

PRZEDSTAWICIELE MEDYCZNI

PROSZĘ O RADĘ . JAK ZNIECHĘCIĆ PRZED...

20-02-2013 13:35

karmienie piersia

Do którego roku życia dziecka mam prawo wychodzić 1h wcześniej z pracy i jakie zaś...

13-03-2013 13:43

Umowa zlecenie czy własna działalność?

Witam, Chciałam sie poradzić wszystkich z większym doświadczeniem w kwestii dobrania rodzaju umowy. Nibawem mam podjac dodatkową pracę jako lekarz POZ i nie wiem, czy nie pokusić się o założenie własnej działalności (...

11-03-2013 19:41

Zakres obowiązków Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Polsce.

Zakres obowiązków Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Polsce. Szpitalne Oddziały Ratunkowe (SOR) spełniają zadania określone w USTAWIE z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym oraz ponadto zajmują się: 1. Opieką nad pacjentami oczekującymi w kolejce do Poradni Specja...

03-03-2013 13:58

Oddział dzienny rehabilitacji

Czy może ktoś z Was zna podstawę prawną dotyczącą prowadzenia chorych w oddziale? Czy wymagane jest zatrudnienie lekarza tylko i wyłącznie do prowadzenia i raportow...

04-03-2013 12:37

Praca nie-specjalisty w poradni specjalistycznej

Witam, Czy ktoś mógłby mi odpowiedzieć na pytanie, czy będąc w trakcie specjalizacji z kardiologii mogę podjąć pracę w specjalistycznej poradni kardiologicznej? Byłbym szczególnie wdzięczny za wskazanie stosownego aktu...

13-12-2012 20:09

zmiana specjalizacji,a pozostanie lekarzem systemu

Witam Serdecznie Kolejny raz pojawił się u mnie problem:obecnie jestem po 2 roku specjalizacji z chorób wewnętrznych wobec czego jestem lekarzem systemu p...

22-02-2013 17:10

Czy wiecie jaka część kontraktu z NFZ jest przeznaczana na Wasze płace. ?

Zdziwiły mnie ostatnio cudowne ozdrowienia finansowe wielu szpitali z długów i to w ciągi jednego, dwóch lat.Wiadomo ,że diagnostyka , leczenie itp. dużo koszt...

17-02-2013 18:38

Staże z przychodni

Pracując w szpitalu, jestem oddelegowywana na staże i dostaję wówczas normalną wypłatę. Być może specjalizację szczegółową będę musiała robić pr...

21-02-2013 11:33

Co zrobić gdy się zgubi pieczątkę? Cito!

Czy ktoś wie gdzie zgłaszać zgubienie piaczą...

19-09-2011 21:36

Zmiana z umowy o pracę na umowę cywilno-prawną

Wiem, że co pewien czas przewija się ten temat, ale proszę o życzliwą pomoc podpowiedzi/informacje. Dostałam propozycję pracy na umowie cywilno-prawnej (do tej pory zawsze umowa o pracę). Znajomi lekarze niechętnie i bard...

06-02-2013 16:45

kto leczy dzieci na SORze?

witam, jak w tytule. jak rozwiazana jest ta kwestia u Was? czy zatrudnieni sa na SORze pediatrzy ,,tylko" do dzieci czy zajmuja sie tym...

16-02-2013 18:49

Diamed Kraków

Właśnie zaproponowano mi pracę w Dianedzie w Krakowie. Prezes wydaje się ...

16-02-2013 17:06

Lekarz bez nostryfikacji w USA.

Czy jest jakakolwiek możliwość pracy w zawodzie lekarza w USA bez nostryfikacji? Czy jest możliwość zatrudnienia np. w działach teoretycznych medycyny, laboratoriach, woluntariacie, it...

15-02-2013 08:50

Dla wszystkich podpisujących umowy kontraktowe...

Polecam artykuł - prosto i łopatologicznie o kontraktach (w Hameryce co prawda, ale ...

14-02-2013 14:42

Jak kapitalistyczna wyda okrada lekarzy.

Sprawa wypłynęła, kiedy się zbuntowałem wobec faktu b.dużej liczby wizyt domowych,których nie byłem w stanie zrealizować w godzinach pracy. Nie mając argumentów na ograniczenie liczby wizyt domowych, stwierdziłem,iż nikt...

11-02-2013 22:53

Staż pracy - jak liczyć

Krótka piłka z mojej strony. Staż pracy w zawodzie lekarza liczymy od kiedy? Od momentu uzyskania dyplomu? Zdania LEPu? Czy staż podyplo...

09-02-2013 23:18

Umowy krzyżowe.

Ciekaw jestem, czy podobny problem występuje w innych szpitalach. W naszym będącym jednym z większej grupy kończą się umowy napełnienie dyżurów. Wszyscy praktycznie jesteśmy na etatach, a na dyżury zatrudnia nas inna firma (jedna ze spółek z tej grupy). Dyrekcja uzasadniając niemożnością dalszego...

10-02-2013 11:01

kara za nieprawidłowe prowadzenie dokumentacji - aneks do umowy cyw.-praw.

Dostałem do podpisania aneks do umowy od mojego pracodawcy. Mam wątpliwości co do podpisania takiego zapisu: " W przypadku nałożenia przez NFZ kary na podmiot leczniczy (tu nazwa szpitala) za n...

05-02-2013 09:34

rozwiązanie umowy współpracy

Pracuję na tzw kontrakcie w POZ mam umowę o świadczenie usług z miesięcznym okresem wypowiedzenia, ale yeż mam w umowie że może być ona rozwiązana natychmiast na zasadzie zgody obu stron, w związku z ostatnimi pomysłami mojej szefowej chcę zrezygnować z pracy i to najchętniej od zaraz, ale co będ...

31-01-2013 08:16

Jak się nie zacharować?

Zapier. właśnie w kolejnej robocie i dumam jak powyżej. Delibruję, czy to ho...

30-01-2013 21:53

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej