...- refundacja pro familia.

Dzień dobry, chciałbym zrefundować swojej własnej babci Prolię w ramach recepty pro familia. Teoretycznie chora ma pancerne wskazania refundacyjne: złamania osteoporotyczne wykazane w licznych badaniach obrazowych, densytometria< 2,5, mierne objawy GERD (po bisfosfonianie nasilenie dolegliwośc...

05-06-2021 16:53

Pomożecie lekarce? brak refundacji, pro autore

Od 1,5 roku leczę się z powodu raka piersi HER2- miejscowo zaawansowany. Jestem po chemioterapii, operacji, radioterapii. Teraz w trakcie leczenia adiuwantowego. Mój przypadek kwalifikuje się do adiuwantowego leczen...

27-05-2021 18:32

Gastroskopia w POZ

Czy lekarz POZ może wystawić skierowanie na gastroskopię na NFZ? Jeśli ta...

23-04-2021 16:40

Uwaga !Leki napisane bez refundacji(100%,X) pacjentowi "S" są refundowane w aptece.

Dostaję informacje od aptekarzy, aby leki pisane bez refundacji, pacjentom "S" pisać na oddzielnej recepcie nieoznaczonej literą "S". Jeżeli lek oznaczony"100%","X"jest na liście le...

14-01-2021 10:42

Refundacja analogu insuliny długodziałającej w cukrcycy ciążowej

Dzień dobry. Mam pytanie do diabetologów i lekarzy zajmujących się cukrzycą ciążową. Z jaką refundacją wypisujecie ... (zdarza mi się to bardzo rzadko, ale miałem kilka razy takie pacjentki) w cukrzycy rozpoznane...

04-01-2021 14:10

zlecenie na wyroby medyczne pro familia

Czy ktoś z kolegów wie, jak wystawić zlecenie na wyroby medyczne pro familia? Pracuję poza publiczna służbą zdrowia, nie mam indywidualnej praktyki . Chciałabym wystawić zlecenie na pieluchomajtki Mamie, 88 l...

31-12-2020 11:55

Leki C w ciąży pro auctore

Witam. Proszę o odpowiedź na pytanie, czy lekarka może wypisać dla siebie samej leki z kodem C? Oczywiście według ws...

06-12-2020 12:23

Otrzymałem pismo z NFZ o zwrot kosztów refundacji za rzekomo nieubezpieczonego pacjenta

Otrzymałem pismo z NFZ o zwrot kosztów refundacji za rzekomo nieubezpieczonego pacjenta. Kwota nie jest duża ale mierzi mnie to. W...

10-06-2020 18:55

Cukrzyca t. I rozpoznawana de ...- refundacja bez przeciwciał

Dzień dobry, proszę o pomoc przy poniższym zagadnieniu. 30-letni chory został przyjęty do szpitala z powodu trwających od 2 miesięcy- poliurii i spadku masy ciała. Przy przyjęciu glikemia 350mg%. Chory do tej pory nie leczący się, BMI 20, wywiad rodzinny- ojciec od 25 r.z. leczy się na cukrzycę ...

12-10-2020 19:12

Latuda i głupi CHPL

Wskazania do leczenia lurazydonem według FDA: Schizofrenia > 13 r.z., Depresja i CHAD, stabilizator nastroju, zaburzenia zachowania w demencji, zaburzenia zachowania u dzici i dorosłych, zaburzenia kontroli emocji. ...

12-09-2020 22:44

Akt łaski CENTRALI.

"Od 1 lipca recepty nie muszą mieć identyfikatora oddziału NFZ" https://mgr.farm/aktualnosci/od-1-lipca-recepty-nie-m...

05-08-2020 07:05

CENTrala : Po powrocie pacjent może wystąpić o zwrot poniesionych kosztów do poziomu refundacji.

Zagadka refundacyjna . Wystawiam receptę transgraniczną na FUROLIN ( nitrofurantoinę ). Pacjent realizuje receptę w Cieszynie , Czeskim Cieszynie. Składa W N I O S E K o zwrot poniesionych kosztów do poziomu...

05-08-2020 07:22

Ordynacja Ursocamu

Czy w początku zwłóknienia w...

12-06-2020 21:02

Refundacja - ...

Czy ... u pacjenta z zespołem niespokojnych nóg przepisujecie na 100 % czy na ...

28-04-2020 15:19

Slotowe ministerialne refundacje .

Refundacja na chyb...

03-03-2020 12:20

Żywienie pozajelitowe a refundacja Neoparinu

Mam 68-letnią pacjentkę z ileostomią wykonaną z powodu braku możliwości wykonania szczelnego zespolenia jelita (pacjentka po wielu operacjach brzusznych z powodu guza zapalnego trzustki, niedrożności dróg żółciowych, niedrożności jelit - ostatnia próba uwolnienia jelit ze zrostów z zakończyła się...

09-02-2020 20:22

Pieluchomajtki i podobne po nowemu

Pierwszy raz udzielam się w tej formie więc przepraszam jeśli coś nie tak. Chciałbym poprosić o podpowiedź w temacie wypisywania środków pomocniczych a zwłaszcza pieluch jaki jest na dziś stan prawny. W uproszczeniu na j...

16-01-2020 21:04

... a migotanie przedsionków

Witam. Zgłosiła się dzisiaj do mnie rodzina pacjenta, który był hospitalizowany w grudniu tego roku na oddziale chorób wewnętrznych jednej z dużych klinik. W rozpoznaniu - niewydolność serca, przetrwałe migotanie przedsionków, nadciśnienie, stan po udarze, cukrzyca insulinoniezależna, miażdżyca. ...

30-12-2019 16:33

Refundacja ... i innych ...

Refundacja ... i innych ... Przyszła dzisiaj do mnie do POZ pani rejestratorka, zeby jej Nolpazę przepisać. Przyjmuje od roku, bo znów jej się refluks odnowił. Zaczęłam dociekać po co i dlaczego. Wszyscy jej podobno ...

11-12-2019 18:33

do kiedy można wypisywać leki refundowane w chorobach nowotworowych

do kiedy można wypisywać leki ...

28-12-2019 19:21

Wystawienie recepty z refundacją dla nieubezpieczonego pacjenta

Szanowne koleżanki i koledzy, prośba o poradę: NFZ raczył przysłać pismo z prośbą o wyjaśnienia ws. wystawienia recept z refundacją dla nieubezpieczonego pacjenta. Fakt, człowiek był nieubezpieczony, nie spraw...

13-12-2019 09:55

Flozyny

Mam pytanie dotyczące refundacji flozyn. Zgłaszają się pacjenci przyjmujący dwa leki przeciwcukrzycowe w tym jeden z nich to flozyna, spełniający inne kryteria refundacj...

15-11-2019 11:32

Ewolokumab.

Ewolokumab. Czy ktoś wie kiedy może...

16-11-2019 19:56

Kto jest obecnie ubezpieczony a kto nie jest ? 2019

Czy obecnie juz wszyscy z automatu sa ubezpieczeni ? Bo cos mi sie kojarzy ze taki przepis wyszedl ? I ze te kary nfz za wypisanie refundacj...

13-11-2019 20:51

Refundacja flozyn

Mam pytanie dotyczące refundacji flozyn. Wg nowych zasad oprócz innych ograniczeń podstawowym ograniczeniem jest uprzednie branie dwóch doustnych lekó...

06-11-2019 14:55

Refundacja pieluchomajtek.

Refundacja pieluchomajtek.Pacjent po zakonczonym leczeniu onkologicznym Ca.prostaty.Jako powikłanie leczenia całkowite nietrzymanie m...

12-08-2019 21:11

Nieograniczona refundacja zaopatrzenia i rehabilitacji?

Wózek na wniosek przy znacznym stopniu nieprawidłowości. W związku z nowymi rozległymi uprawnieniami dla tej grupy pacjentów, mam problem z eskalacją żądań. Pierwsza sprawa, bo groźna na tle ewentualnej nienależnej refundacji to wózki inwalidzkie. Pacjent chce kolejnego wniosku na P.127 po roku o...

30-07-2019 21:22

Analog bezszczytowy w DM2

Pacjent leczony >6m-cy mieszanką insulinową 2xdz z hba1c ...

04-06-2019 16:56

Niebezpieczna refundacja . Ostrzeż innych lekarzy - opisz problem o jakim słyszałeś, lub na jaki natrafiłeś, związany z refundacją leku.

Przeciętne wymiary prostaty u zdrowych, młodych mężczyzn to: 3,75–4,00 × 2,5–3,00 × 3,1–3,8 cm (szerokość × wysokość × długość), a objętość wynosi około 20–25 ml. Mężczyźni w wieku poborowym do BPH spotykają się z lekarzem oferującymi .... Lekarze ( AOS, POZ , pro auctore ) wiedzą w ...

31-01-2018 10:20

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej