Ginekolog w ramach NFZ - parę pytań

Witam, Po kilku latach pracy tylko prywatnie, znajoma namówiła mnie do pracy w NZOZie w ramach NFZ. Przyjmuje 2 x w tygodniu po kilka godzin. Wynagrodzenie fajne za punkt, schludna przychodnia, do pomocy położna, która robi mi większość kwitów. Wszystko fajnie, pacjentki walą drzwiami i oknami. ...

25-03-2016 20:53

Umowa na recepty pro familia/auctore - pogubiłam się i proszę o interpretację przepisów.

Byłam dziś w siedzibie NFZ w celu podpisania takowej. Osoba zajmująca się przyjmowaniem wniosków zapytała jaka jest moja sytuacja zawodowa (mam własną dg, współpracuję z dwoma podmiotami leczniczymi z kontaktem z NFZ), po czym oświadczyła, że niestety takiej umowy zawrzeć ze mną nie może. Dlacz...

22-03-2016 00:41

ablacja a wniosek do sanatorium

Witam Proszę o radę.Wypisywałam dzisiaj wniosek do sanatorium. Pacjent 45 letni cierpiacy w przeszłosci na migotanie przedsionków. Umiarawiany wielokrotnie farmakologicznie i defibrylacją- z nawrotem zaburzeń rytmu se...

29-02-2016 19:44

Opieka koordynowana w perinatologii- NEONATOLODZY! Co Wy na to???

http://www.nfz.gov.pl/zarzadzenia-prezesa/projekty-zarzadzen/projekt-zarzadzenia-wa...

01-02-2016 00:00

Krajowy Rejestr Nowotworów co to jest?

Witajcie, czy ktoś używa, korzysta z rejestru z tytułu z tematu? Jako od radiologa w NZOZ gdzie pracuję wymagają ode mnie bym zalogował się na onkologia.org.pl i tam założył so...

10-07-2015 10:43

Obowiązkowe leki w apteczce w POZ

Gdzie mogę znaleźć zestaw obowiązkowych le...

21-01-2016 11:25

Czas w AOS

Czas pracy w ASO określony jest umową z NFZ np. od 8.00 do 12.00.Przyjmowanie Bomisiostwa po godzinie 12...

16-01-2016 23:46

(JGP) Grupa G36 "OZT o ciężkim przebiegu" a ERCP

(pytanie techniczne dotycząc rozliczeń z NFZ) Mam problem z rozliczeniem w szpitalu grupy JGP G36 "OZT o ciężkim przebiegu" u pacjenta któremu wykonano ERCP. Pytałem już na forach bardziej technicznych, ale może ktoś tutaj zna odpowiedź. W kryteriach grupy mamy: rozpoznanie z grupy G37 + ro...

11-01-2016 06:35

kontraktowanie - nic nie rozumiem...

Czy moglby ktos mi to wyjasnic... Dlaczego poradnie wykazuja w nfz, ze jestesmy np 10 godz w tygodniu, daja nam pacjentow na 4 godziny i za tylu tez placa, kiepsko na dodatek, a my mamy konflikt podejmujac...

08-12-2015 21:59

ile serii rehabilitacji u pacjenta pourazowego?

Przyszło mi do głowy takie pytanie: ile serii rehabilitacji pacjenta pourazowego/pooperacyjnego w danym roku jest w stanie zaakceptować nfz? Mam teraz pod opieką 3 osoby, które są po urazie (udokumentowanym) lub leczeniu operacyjnym, początkowo rehabilitowane stacjonarnie lub w oddziale dziennym,...

15-12-2015 08:54

NFZ utrudnia zmiany harmonogramów pracy.

Porozumienie Łódzkie - Łódzki Związek Pracodawców Ochrony Zdrowia twierdzi, że tamtejszy oddział wojewódzki NFZ łamie jeden z zapisów porozumienia zawartego między Ministerstwem Zdrowia a Porozumieniem Zielonogórskim 7 stycznia br. – Strony ustaliły wówczas, że ustalanie harmonogramu pracy leży w...

04-11-2015 14:51

NFZ szykuje narzędzie do donosów na lekarzy

NFZ opracowuje wzór internetowej ankiety, za pośrednictwem której zamierza monitorować poziom satysfakcji pacjentów z usług medycznych – jako pierwsi takiej anonimowej ocenie zostaną poddani lekarze rodzinni. Jak dowiedział się „Dziennik Gazeta Prawna”, jeszcze w tym roku ma być przeprowadzony...

22-10-2015 16:17

Zasada : rządź i dziel w/g NFZ

"Czy jesteście Państwo zainteresowani zawarciem umowy bezterminowej? – z takim pytaniem zwrócił się do świadczeniodawców POZ Warmińsko-Mazurski Oddział Wojewódzki NFZ." W komunikacie na portalu świadczeniodawców odział funduszu w Olsztynie podaje, że „zgodnie z art. 159 ust. 2a ustawy z dnia 27...

24-10-2015 19:32

Zasada : rządź i dziel w/g NFZ

"Czy jesteście Państwo zainteresowani zawarciem umowy bezterminowej? – z takim pytaniem zwrócił się do świadczeniodawców POZ Warmińsko-Mazurski Oddział Wojewódzki NFZ." W komunikacie na portalu świadczeniodawców odział funduszu w Olsztynie podaje, że „zgodnie z art. 159 ust. 2a ustawy z dnia 27...

24-10-2015 19:32

Czy z POZ też, czy będą ekstra środki na podwyżki dla pielęgniarek?

Czy dotyczy to POZ? http://www.nfz-kr...

16-10-2015 18:40

Rozliczanie wizyt pacjentek w ciąży

Czy jest możliwe - zgodne z wymogami NFZ - żeby każdą programową wizytę cię...

02-10-2015 20:39

POZ 3000 punktów

http://www.nfz-krakow.pl/index.php?com=ko...

04-10-2015 13:51

za co NFZ NIE płaci

Przeglądam sobie różne posty i powoli dochodzę do wniosku, że NFZ został powołany po to, aby nie płacić.Zbierzmy tu ...

22-01-2015 16:13

Masz wątpliwości.?Zapytaj u źródła.Czyli odpowiedź z NFZ!

Zadałam pytanie.Otrzymałam odpowiedź. Pytanie Jak roliczać pacjenta?. Na kolejną wizytę do por.endokrynologicznej zgłasza się pacjent na wizytę kontrolną z długoletnim rozpoznaniem niedoczynności tarczycy.Wg.dokumen...

14-08-2015 20:52

co kontroluje NFZ u stomatologów

Jak nic spodziewam się kontroli NFZ.Czy możecie napis...

08-07-2015 13:39

Jak rozliczacie w poradni wizyty ciężarnych (W11/W12/5.05.00.0000081) ?

Kto z Kolegów/Koleżanek prowadzi w poradni ciąże fizjologiczne? Mój ZOZ otrzymał pismo z NFZ z pytaniem o wyjaśnienie, dlaczego nie rozliczane są wizyty zgodnie z kodami 5.05.00.0000081. Ale przecież to byłoby istne samobójstwo finansowe. Nawiązuję to do postu z wątku: https://konsylium2...

08-04-2015 08:47

Jak walczyć z NFZ?

Witam, Proszę o poradę doświadczonych z wymianie zdań z nfz. Otóż nfz zakwestionował kwalifikację i leczenie jednej z naszych pacjentek. Pacjentka lat 49 z nietypową, bo przedstarczą, agresywną postacią AMD, ślepnąca w bardzo szybkim tempie, aktywna zawodowo (księgowa). Po badaniu zdecydowal...

23-04-2015 18:37

NFZ, jak siepaczy Putina, umowy nie obowiązują.

Fundusz w kolejnych województwach karze lekarzy rodzinnych, którzy w styczniu na dwa dni zamknęli gabinety. Noty korygująca na łączną sumę prawie 1,5 mln zł dotarła właśnie do 196 przychodni z województwa lubelskiego, kt...

13-04-2015 19:50

Prawidłowa refundacja na pomylonym druku

Witam! Przyznaję: wtopiłem. Pracując w hospicjum domowym jeżdżę z receptami. W związku z tym podbijam sobie recepty "na zaś" pieczątka nagłówkową. Niestety kiedyś z rozpędu podstemplowałem pół bloczka z innego miejsca pracy. I się zorientowałem po czasie. W zasadzie mnie jedna z aptek n...

14-04-2015 17:33

Kosz świadczeniodawcy ( WRZUĆ)

- wszystko co wqia Ciebie w rela...

14-04-2015 13:45

W Polsce można się leczyć za darmo i bez ubezpieczenia.

W Polsce można się leczyć za darmo i bez ubezpieczenia, zwłaszcza u lekarza POZ. NFZ nie ściga w ogóle pacjentów, którzy poszli bez uprawnień do lekarza POZ, bo jednorazowy średni koszt ...

26-03-2015 20:50

Wizyty domowe w Por. Neurologicznej

Czy można uniknąć wizyt domowych w Poradni Neurologicznej ? Skierowanie od Lek POZ otrzymał pacjent leżący z głębokim niedowładem czterokończynow...

20-02-2015 11:20

Proszę o pomoc w kwestii rozliczeń NFZ

Mam problem. Okazało się, że nie została wysłana lista pacjentów do weryfikacji. W rezultacie nie mam faktury z NFZ datowanej na 2...

03-03-2015 16:40

Putinowskie zagrywki NFZ.

Prezes Lubuskiego Porozumienia Zielonogórskiego zarzuca NFZ oszustwo i zapowiada stanowcze kroki prawne.Pacjenci, którzy wypełnili oświadczenia o posiadaniu prawa do ubezpieczenia zdrowotnego w styczniu tego roku i winni...

03-03-2015 20:10

Cieśń nadgarstka w Poradni - procedura Z13 ?

Mam pytanie - czy ktoś z Państwa wykonuje ambulatoryjnie zabieg cieśni kanału ...

01-03-2015 22:19

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej