Daję na Caritas

Ktoś chce wspierać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, jego/jej sprawa. Ja wolę dofinansowywać działalność Caritasu bo to w ...

29-01-2023 10:54

Chyba wszystko jasne

Opozycja domaga się przyjęcia waluty euro tak szybko jak się da i nie ma wątpliwości, że zrobiliby to zaraz po ewentualnym przejęciu władzy. Kto ...

03-01-2023 17:55

Złożenie ZUS DRA przez PUE dla ryczałtowca na JDG

Jest proste. Wchodzimy do ZUS PUE https://www.zus.pl/portal/logowanie.npi Po zalogowaniu się wybieramy zakładkę ePłatnik. Z menu po lewej stronie: "dodaj dokument" Domyślnie od razu wyskoczy ZUS DRA Klikamy: "wybierz", następnie "przejdź do kreatora": Wybieramy: nowy komplet rozliczeniow...

21-01-2022 17:58

Wynagrodzenie i zarobki

Dzień dobry, Podpowiedzcie koledzy, jakie są aktualne stawki godzinowe lekarza pracującego w Medi...

01-02-2023 10:41

Stawki za opis Rtg

Dostałam ofertę opisu zdjęć rtg za stawkę 15zł brutto za sztukę. Stawka mnie poraziła… dziewczyna która myje mi okna w d...

28-10-2021 22:36

Pseudouczelnie z Pcimia

W związku z ostatnimi sytuacjami w naszym kraju i otwieraniu kierunku lekarskiego na co drugiej szkole robienia hałasu, jak myślicie, jaki...

29-01-2023 08:39

Czy "ciemny lud" (znów) to kupi?

Senator Gawłowski z PO (na którym ciążą zarzuty w tzw. aferze melioracyjnej) napisał twitta o zarobkach w Europie. Obowiązkowe 8 gwiazdek i zarzut że niby tak u nas źle. "Drobny" szc...

25-01-2023 11:30

Ministerstwo Zdrowia wyda ponad 200 mln zł na bezwartościowe testy

"Z powodu bardzo niskiej czułości Rada Przejrzystości przy Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji wydała negatywną opinię o refundacji testów COMBO, mających wykrywać grypę, COVID-19 i wirus RSV. Minister zdrowia Adam Niedzielski odwołał szefa rady, a testy i tak kazał refundować - za...

24-01-2023 07:04

Tusk próbuje robić kampanię za nasze miliardy (i znów porażka)

Donald Tusk w ramach kampanii wyborczej i prawdopodobnie po to żeby odwrócić uwagę od kompromitacji Niemiec w sprawie pomocy Ukrainie pojechał do zakładów Rafako i wezwał premiera RP żeby "przestawił wajchę". O co chodzi? Zakłady Rafako, które są w rękach prywatnych, wykonały wadliwy blok energet...

21-01-2023 11:14

Czy Balcerowicz powinien wrócić?

W opozycyjnych mediach i na partyjnych spędach opozycji (np. Campus Trzaskowskiego) coraz silniej lansowany jest Leszek Balcerowicz. Przedstawiany jest jako zbawca polskiej gospodarki, pogromca inflacji itd. Jestem wystar...

19-11-2022 13:34

"Ministerstwo Zdrowia ukrywa długi szpitali, ale ustaliliśmy, że szybko rosną."

"Nikt nie zamknie teraz nierentownego szpitala. Po wyborach zrobi to komornik . Według ministra zdrowia Adama Niedzielskiego większość szpitali dobrze sobie radzi finansowo, ale resort od miesiąca nie odpowiada "Wyborczej" na pytania o łączną kwotę zobowiązań. Za to ustaliliśmy, że dług szpitali...

17-01-2023 06:51

Polski rząd jest naiwny jak dziecko. Mam już powoli dosyć

Piszę to z ciężkim sercem, bo popieram większość zmian jakie udało się przeprowadzić po 2015 r., przede wszystkim wsparcie dla osób najsłabszych i poszkodowanych przez Balcerowicza i jego następców. Niestety ten rząd, który dokonał wielu dobrych rzeczy, w pewnych sprawach jest szokująco naiwny i ...

19-12-2022 12:20

Stawka brutto w szpitalu za godz. pracy ma umowie cywilno-prawnej

Witam szanowne Koleżanki i Kolegów. Chciałabym zacząć pracę w szpitalu. Chciałabym zrobić dodatkową specjalizację. Za kilka dni idę na rozmowę z dyrekcją. Ponieważ od 3 lat nie pracuję w szpitalu, więc nie mam poję...

09-01-2023 18:28

Ceny benzyny nie wzrosły 1. stycznia. Opozycja grzmi (jak zwykle głupio) o skandalu.

Wielką wściekłość totalnej opozycji wywołał brak podwyżek cen benzyny 1. stycznia. O co chodzi? Zgodnie z nakazem Komisji Europejskiej od początku roku podatek VAT na paliwa silnikowe musiał wzrosnąć z 8 do 23%. Poprzednia niższa stawka obowiązywała w ramach Rządowej Tarczy Antyinflacyjnej. Orlen...

05-01-2023 11:24

Wynagrodzenie na kontrakcie dla chirurga

Dzień dobry/cześć, Chcę renegocjować stawki w szpitalu powiatowym. Z moich wywiadów i tak mam najwyższą stawkę, ale i tak mniej niż choćby koleżanka w poz. Jestem spec.chirurgii ogólnej, operuję wszystko, mam m...

07-01-2023 17:02

Produkcja lekarzy

Dziś wpadłem na taki artykuł: https://www.rynekzdrowia.pl/Nauka/Piec-nowych-uczelni-ze-zgoda-na-ksztalcenie-lekarzy-Na-UJD-pierwsza-...-na-kierunku-lekarskim,240907,9.html Jak widzą Państwo za 10-15 lat nasz rynek...

03-01-2023 18:41

Polityka klimatyczna UE jak chińskie "Zero Covid"

W "Dzienniku Gazecie Prawnej" ukazał się świetny, wstrząsający artykuł o podobieństwach między kompletnie nieudaną antykowidową polityką Chin i ekoterrorystyczną polityką klimatyczną UE. Totalitarny chiński reżim, po ...

02-01-2023 10:05

Bon patriotyczny - warto?

Dzień dobry, zastanawiam się nad przyjęciem bonu patriotycznego. Nie wiem jednak czy warto; w praktyce odpracowanie 2 lat w NFZ przez...

31-12-2022 17:56

Do końca roku chleb będzie po 30 zł. Wsteczne odliczanie czas zacząć

Mam dziwne przeczucie, że podobnie jak inne zapowiedzi i obietnice Tuska ta również się nie zmaterializuje, ale wciąż wierz...

13-12-2022 22:58

Niemcy chcieli pomóc. Podpowiedzmy im co mogą jeszcze dla nas zrobić!

Niemcy to naród słynący z życzliwości do Polaków. Pomagają nam co najmniej od czasów Mieszka I i chcą pomagać dalej. "Nie boję się silnych Niemiec, lecz ich bezczynności", powiedział parę lat temu wielki mąż stanu, myśl...

26-12-2022 13:26

Korekta składki zdrowotnej

Czy płaciliscie zaległe skałdaki zdrowotne przy ryczałcie, przy progresie zarobkowym powyżej 300 tys/rok. Jest moż...

30-12-2022 10:32

Wynagrodzenie za urlop na tzw. kontrakcie w POZ

Pytanie, jak w tytule - czy macie wynegocjowane płatne urlopy bedąc na kontrakcie w POZ (praca 5 x w tygodniu po 6-7 godzin + lista aktywna)? Ja przy zawieraniu umowy i negocjowaniu stawki ...

26-07-2022 19:08

Niemieccy banksterzy wściekli z powodu osłon dla kredytobiorców...

...liczą na zmianę władzy w Polsce. Manfred Knof, prezes zarządu Commerzbank, właściciela mBank, w wywiadzie dla Die Welt skarży się na polski rząd i mówi, że "musimy odczekać j...

29-12-2022 10:26

A może naprawdę wystarczy nie kraść?

Poprawka: mniej kraść (dużo dużo mniej). Nie mam złudzeń, że wszyscy urzędnicy, politycy i prezesi spółek skarbu państwa to krystalicznie uczciwi superfachowcy a nepotyzm całkiem zniknął, ale fakty mówią same za siebie. M...

13-12-2022 20:51

'Apel do prezydenta o zablokowanie skoku na kasę NFZ."

"Organizacje pacjentów, pracodawców i związki zawodowe apelują do prezydenta Andrzeja Dudy, żeby nie podpisywał ustawy, która o 13 mld zł uszczupli wydatki na leczenie. Chodzi o nowelizację ustawy o zawodzie lekarza i lekarza dentysty. Przewiduje ona zmianę w sposobie finansowania staży dla abso...

22-12-2022 08:25

Praca na Uniwersytecie Medycznym

Praca na Uniwersytecie Medycznym - jednym z tzw. starej szkoły o wieeeeloletniej tradycji. Same antyzalety: marna płaca, studenci, czasem przy odrobinie szczęścia mobbing. Ale pracuję kolejny rok (cześć etatu, je...

21-10-2022 21:20

"Rząd obcina miliardy na leczenie. I pisze: to "jednoznacznie pozytywne""

"Wydatki na leczenie z budżetu państwa będą w ciągu kolejnych 10 lat mniejsze o 71 mld zł. Do tego rząd zabierze z funduszu zapasowego NFZ 6 mld zł. Według rządu pacjenci na tym nie ucierpią, bo planowane zmiany są "jednoznacznie pozytywne". Fundamentalne dla systemu ubezpieczenia zdrowotnego w ...

09-11-2022 06:49

Polscy apostołowie ekoterroryzmu

Kilka dni temu PO zorganizowała w Warszawie kolejne wydarzenie z cyklu kongresów programowych, tym razem na temat ekologii i klimatu. Rafał Trzaskowski mówił o zielonych inwestycjach w stolicy, a Borys Budka zapowiadał, że Polska będzie liderem przemian energetycznych. Natomiast Donald Tusk zaczą...

28-11-2022 10:17

"Kaczyński straszy lekarzy: Chcecie mieć darmowe studia, musicie pracować w Polsce."

"Nikt nie ma przymusu bycia lekarzem. Jak ktoś chce studiować i nie mieć żadnych zobowiązań, to niech za te studia zapłaci - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński. Krytyka środowiska lekarskiego to w ostatnich tygodniach stały element w wystąpieniach prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego podczas tzw....

19-10-2022 09:45

Kolejna odsłona planu Tuska: państwowe koncerny mają przynosić straty

Program PO dalej jest tajny i prawdopodobnie nie będzie ujawniony przed wyborami, co mówi dużo o stosunku do wyborców a może też o wyborcach, których można totalnie olać a i tak zagłosują. Jednak z wypowiedzi Tuska i je...

04-12-2022 11:17

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej