umowa zlecenie, kontrakt

Będę pracowac na umowę zlecenie w POZ do końca grudnia.Czy od styc...

07-11-2022 06:48

Czy opłaca się być anestezjologiem?

Zastanawiam się czy przy obecnej sytuacji na rynku opłaca się być anestezjologiem. Biorąc pod uwagę stawki w gabinetach prywatnych i ciążącą na nas odpowiedzialność oraz stres, zaczynam wątpi...

24-10-2022 22:47

Posłowie PiS za cięciem wydatków na leczenie

Sejmowa komisja zdrowia poparła projekt ustawy budżetowej w części dotyczącej likwidacji dotacji dla NFZ na leczenie, w tym na bezpłatne leki dla osób 75+ i pogotowie. "Za" głosowali posłowie PiS. Projekt budżetu, z którego wykreślono wszystkie dotacje dla NFZ, oznacza, że rząd PiS sięga po pien...

28-10-2022 06:00

MF przyznaje, że koszty obsługi długu będą wnosić 279 mld zł.

Tylko w najbliższych czterech latach rząd wyda na koszty obsługi długu aż 279 mld zł. Kwota jest olbrzymia, bo podobną sumę resort finansów na obsłużenie obligacji skarbowych wydał przez ostatnie dziewięć lat. Warunki do ...

05-10-2022 03:32

Kto od nowego roku prosi o podwyżkę inflacyjną 20%

Inflacja 20%, aby zachować sił nabywczą, potrzebujemy takiej właśnie podwyżki. Kto o nią prosi? Idziecie rozmawiać (do te...

23-10-2022 11:14

Ceny energii to broń Putina. Czy ulegniemy?

Jednym ze skutków ludobójczej wojny rosji z Ukrainą i hybrydowej wojny z wolnym światem są wyższe ceny energii elektrycznej, gazu i paliw. Niewątpliwie celem Putina jest osłabienie społecznego poparcia dla walczącej Ukra...

30-10-2022 10:08

Pacjenci abonamentowi. Rozliczenie procedur zabiegowych.

Proszę o pomoc w następującej kwestii: jak wygląda rozliczanie pacjentów z abonamentów medycznych np. medicover, pzu itp w placówkach współpracujących. Chodzi mi o zwykłe konsultacje jak i drobne zabiegi. Placówka prop...

14-09-2022 19:23

Są maksymalne ceny energii elektrycznej dla odbiorców indywidualnych, samorządów i MŚP!

Premier Morawiecki wraz z minister Moskwą ogłosili: wprowadzamy mechanizm maksymalnej ceny na energię elektryczną. 693 zł/MWh dla gospodarstw domowych oraz 785 zł/MWh dla sektora MŚP oraz samorządów. To kolejn...

11-10-2022 14:27

Jak obliczyć średnią dyżurową

Witam uprzejmie Szanownych Kolegów! Czy ktoś byłby w stanie podać mi stosowany sposób wyliczania średniej dyżurowej podczas urlopu lekarza (praca w ramach etatu, urlop np. ...

14-10-2011 09:23

Wizyty domowe prywatne- na własną ręke

Witam! Czy ktoś z Was realizuje wiz domowe prywatnie "na własną ręke" a nie przez jakieś home doctor etc? Chodzi mi o wiz. internistyczne, duże miasto wojewódzkie. Jak wyglądaj...

06-10-2022 11:05

BEZPIECZNA SEDACJA

Proszę o komentarze https://pulsmedycyny.pl/anestezjolodzy-kry...

02-10-2022 10:56

Zarobki w neurologii

Witam! Jak wyglądają zarobki w neurologii - zarówno szpitalne jak i ambulatoryjne, a także popyt na usługi neurologa?...

20-09-2022 00:28

Praca w AOS - jak dobrze skonstruować umowę

Pracuję w ramach umowy o pracę w AOS, było mi z tym wygodnie, miałam małe dzieci... Obecnie mój pracodawca proponuje kontrakt (co pewnie będzie korzystne finansowo bardziej niż dotychczasowa umowa). Ponadto chcę rozpocząć współpracę z jeszcze innym pracodawcą. Nie mam pojęcia na co zwrócić uwag...

24-09-2022 15:39

Bank Gospodarstwa Krajowego sprzedaje obligacje na giełdzie w Luksemburgu.

Obligacje są gwarantowane przez Skarb Panstwa.Tymi pieniędzmi Morawiecki zapycha dziury. 422 mld zł, tyle ma wynosić dług poza oficjalnym budżetem państwa...

20-09-2022 22:02

Post depilatorowy. Ile zł na liczniku? [replay]

K24 ogłosiło rychły koniec Programu Partnerskiego. Program ten wzbudzał na początku kontrowersje, ale z czasem chyba wszyscy go polubili, bo jak wiadomo za pieniądze można zrobić coś dobrego d...

16-09-2022 17:48

Do końca dekady Polacy mogą pod względem zarobków przegonić Włochów i Japończyków

Biorąc pod uwagę znacząco szybszy wzrost PKB per capita w Polsce w stosunku do Włoch i Japonii, do końca tej dekady dochody przeciętnego Polaka u...

19-09-2022 09:05

Przelewy blikiem za prywatnych pacjentów

Raz na czas jestem w poradni anestezjologicznej u nas w szpitalu i raz na czas zjawi się ktoś do komercji - jeśli takiego spremedykuję przed zabiegiem dostaję pieniążki. Doktor, która się zajmuje tymi rozliczeniami, robi ...

16-09-2022 10:44

TEN POST POWSTAŁ DLA PIENIĘDZY. Jakie będą "nagrody" jeśli nie pieniądze w programie lojalnościowym? -Wasze propozycje.

O programie dowiedziałam się jakieś 2 msc temu -wcześniej naprawdę myślałam, że my tu sobie tak żartujemy z tymi depilatorami. :D Wiem, wiem, że moja naiwność mnie kiedyś z...

16-09-2022 14:42

wynagrodzenie i zarobki

Witam. Podpowiedzcie koledzy, jakie są aktualne stawki godzinowe lekarza pracująceg...

13-06-2022 21:55

Zarobki lekarzy

Jaka jest stawka za realizację punktu w specjalistyce...

14-09-2022 07:28

Luxmed znowu-aktualne stawki dla specjalisty niezabiegowego

Zaproponowali mi współpracę. Zawsze tę sieciówkę bojkotowałam, gdyż jako podwykonawcy w podmiocie w którym chcieli zakontraktować konsultacje, płacili skandalicznie mało. I podobno nie było szans wynegocjować wyższych st...

31-08-2022 18:43

Stawki za porady AOS dla sieciowek

Pracuje w prywatnym centrum medycznym,gdzie przyjmuje pacjentów prywatnych,ale również tych z sieciówek.Stawka d...

13-09-2022 20:40

Dobra zmiana płacy minimalnej od stycznia!

Płaca minimalna wzrośnie od 1. stycznia 2023r. prawie DWUKROTNIE w stosunku do 2015 r. To potwierdzenie dobrej sytuacji polskiej gospodarki pomimo pandemii i putinflacji jak r...

13-09-2022 15:51

Świadczenia okulistyczne

Czy w związku z podwyżkami od li...

11-09-2022 18:46

Przejście z ryczałtu na skalę podatkową.

Czy po przejściu z ryczałtu na skalę podatkową ...

11-07-2022 18:28

Pytanie do psychiatrów: czy to zaburzenia osobowości?

Podobno osobowość narcystyczną posiada 1% społeczeństwa. Czy u lekarzy bez kwalifikacji, którzy mają wygórowane (oderwane od kontekstu zawodowego i społecznego) oczekiwania płacowe, można mówić o za...

02-09-2022 00:33

Anestezjolog pożądany w Wielkopolsce

Szanowne Koleżanki i Koledzy anestezjolodzy ! Od pewnego czasu wielkopolski NFZ zaostrzył przestrzeganie przepisów dotyczących bezpieczeństwa pacjentów w szpitalach powiatowych.Powoduje to konieczność faktycznego , a nie fikcyjnego wprowadzenia podwójnych dyżurów ,sal nadzoru pooperacyjnegi itd....

16-06-2013 10:12

Program partnerski a PKWiU i jaka stawka ryczałtu?

Większość z nas przeszła na ryczałt. Większość zbiera na depilator, wosk, ewentualnie dobrą łychę. Do tej pory fajną opcją była umowa o dzieło. Teraz można...

12-02-2022 12:27

Praca na okrągło?

Czytając różne wpisy dotyczące pracoholizmu wśród lekarzy, umierania z przepracowania na dyżurach, popełniania większej iloś...

19-06-2022 20:32

Doktor z Biedronki.

Tak bardzo drwiliśmy z różnego rodzaju sieciówek nazywając je pogardliwie "medycznymi biedronkami", a tu proszę: biedronkowa biedronka wchodzi na ten rynek. https://gazetawroclawska.pl/sklepy-biedronka-jako-placowki-med...

05-07-2022 07:05

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej