Błędna data

Wystawiłem ZUS zla że zła data. Pomyliłem się o 2 miesiące w datach zamiast maj wpisałem marzec. Zanioslem do ZUS. Pacjent ...

18-05-2016 00:01

Pilne! Żądanie ZUS - dokumentacja

Proszę o pilną pomoc: 1. Pracuje w kilku miejscach (ZOZach) + gabinet 2. Bloczki ZUS-ZLA wystawione w ZOZach przechowują ZOZy ZUS przysłał mi do domu żądanie udostępnienia dokumentacji (kontrola) i listę pacjentów (...

07-12-2015 10:15

Elektroniczne zwolnienia lekarskie. System nie działa :)

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/elektroniczne-zwolnienia-lekarskie-system,193,0,2051009.html Nawet mi się już śmiać nie chce chociaż ...

01-04-2016 13:24

L4 - opieka w szpitalu

Witam, mam pytanie, matka z dzieckiem przebywa w oddziale pediatrycznym, na koniec pobytu potrzebuje zwolnienia(opieka...

24-03-2016 09:23

e-ZLA - czy ktoś już próbował?

Pytanie głównie dla tych z kolegów, którzy dyżurują w dniach 1-4.01.2016 - czy ktoś już próbował wystawić owo elektroniczne zwolnienie ZUS-ZLA? Posiadam konto w PUE ZUS-u, mam profil zaufany ePUAP. Po zalogowaniu si...

01-01-2016 14:17

co zrobić, aby móc wystawiać eZLA - krok po kroku

Piszę, ponieważ na Konsylium uzyskam najszybciej odpowiedź. Dodzwonienie się na infolinię ZUS - nierelane, rozmowa na czczacie z urzędnikiem - pomyłka, bezpośrednio w ZUS - nie wiem, czy uzyskam konkretną odpowiedź. A muszę (polecenie służbowe) szybko nabyć uprawnienia do wystawiania eZLA. Zar...

04-01-2016 10:39

Sanatorium na NFZ a zwolnienie w trakcie pobytu

Mam pytanko - facet na NFZ na skierowanie w sanatorium (profil kardiologia), od 2 dni cechy przeziębienia - chce zwolnienie - czy można mu wystawić? Tzn czy mo...

14-10-2015 14:40

ZUS-ZLA kontynuacja u pacjenta po 2 miesiącach od zabiegu przepukliny

Pacjent lat trzydzieści parę, 29.10 operowany z powody przepukliny pachwinowej - zabieg bez powikłań. Dziś kończy się ZUS-ZLA kontynuowane od zabiegu. Przychodzi do internisty z prośbą o ciąg dalszy ZUS-ZLA na tę samą ...

30-12-2015 08:58

L4 "na opiekę"

Proszę o wyjaśnienie postępowania w takich sytuacjach (dotyczy - jak w tytule): - rodzina z 2 dzieci. Matka idzie z młodszym (6 m-cy) do szpitala, ojciec zostaje z dwulatkiem. Czy wtedy można wystawić L4 na opiekę? Dwul...

21-12-2015 19:49

zus zla - kolejność zużywania druczków;)

Witam! Pracuję w 2 NZOZach i mam tę przyjemność, że druczki zus zla wypełniają za mnie Panie Pielęgniarki. W związku z tym w każdym z zakładów zostawiłam po bloczku. Druki zatem są zużywane w k...

23-12-2015 19:56

Kto określa zdolność do pracy gdy............

Chory z powodu infekcji górnych dróg oddechowych otrzymał od lekarza rodzinnego antybiotyk i zwolnienie na 14 dni - pod koniec zwolnienia - wezwano go do szpitala na planowa hospitalizację. Przy wypisie chory otrzymał zwol...

11-12-2015 22:44

E-zwolnienia = milionowe oszczędności dla ZUS, dodatkowe obowiązki dla lekarzy

Dlaczego ostatnio pracownicy ZUS, lekarze orzecznicy odwiedzają szpitale, poradnie, izby lekarskie przekonując lekarzy do wystawiania od nowego roku zwolnień lekarskich w formie elektronicznej? Odpowiedź jest prosta, e-zwolnienia są korzystne przede wszystkim dla Zuz, nie dla lekarzy czy pacjent...

14-11-2015 20:37

ZUZ ZLA OPIEKA

Jesli zglasza sie mąż należacy do mojej przychodni i prosi o ZLA opieke nad żona ktora jest po zabiegu ginekologicznym, a k...

28-01-2015 17:29

Zwolnienie ponad pól roku-co dalej???

Pacjent,62-letni,rolnik-ubezpieczony w KRUS,po operacji ca j.grubego z założoną stomią.Cały czas był na zwolnieniu.Teraz mija pół rok182 dni.Co powinnam mu dalej poradzić-bo nie jest zdolny do pracy...

25-09-2015 10:01

Opieka dla matki jadącej z dzieckiem do sanatorium

Zgłosiła się do mnie dzisiaj matka z dwójką dzieci w wieku przedszkolnym, żebym jej napisała "opiekę", bo dzieciom przyznano sanatorium ( sama wypisywałam wnioski ).pow...

01-09-2015 18:15

Ile dni ma pacjent na dostarczenia do zakładu pracy ZLA

Pacjent wrócił po poprawkę w druku i awanturował się, ze druk powinien oddać w ciągu...

20-08-2015 18:37

konieczność osobistego odbioru druku ZUS ZLA z powodu braku pieczątki

Nakazano mi osobiście odebrać czerwony druk na którym brakuje pieczątki, pod pozorem, że oni ponoszą odpowiedzialność i dlatego nie da się go wysłać pocztą, bo nie ma odpowiednich przepisów. Zagrożono sądem, że pacjent od...

15-07-2015 09:50

14 dni opieki na członka rodziny

To 14 d...

15-08-2015 19:59

Druki ZUS ZLA-projekt

Został opublikowany Projekt rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie trybu i sposobu orzekania o czasowej niezdolności do pracy, wystawiania zaświadczenia lekarskiego i zaświadczenia lekarskiego wyst...

06-07-2015 09:14

Urlop zdrowotny dla poratowania zdrowia dla nauczyciela

Czy jesli w trybie odwoławczym komisja stwierdzi zdolność do pr...

10-06-2015 21:27

Zagubiony druk ZUS ZLA, rozpoczęty nowy bloczek - co teraz?

Stosunkowo rzadko wystawiam druki ZUS, więc i moje doświadczenie w razie "wpadki" jest nieduże. Otóż - miesiąc temu wystawiałam zwolnienie dla pacjentki po zabiegu. Wszystkie wystawiane przez mnie zwolnienia w dniu wystawienia wędrują do biura i pani z biura wysyła je do ZUS. Z niejasnych dla mn...

08-07-2015 19:42

ZLA

WITAM DO ILU DNI MAX. MOŻNA PISAĆ ZWOLNIENIE LEKARSKIE JEŚLI...

28-06-2015 11:18

Zwplnienie lekarskie dla osoby pracjącej za granicą

Witam, mam takie pytanie: na jakim druku wystawić zwolnienie lekarskie dla osoby pracujące w Zjednoczonych Emiratach Arabskich? Czy ma to być ZUS ZLA, czy ...

21-06-2015 14:36

zwolnienie lekarskie

Mam pytanie czy lekarz może sam sobie wystawić zwol...

11-09-2009 17:06

Czy specjalista może prosić lekarza rodzinnego o wystawianie zwolnień swojemu pacjentowi?

Mam w rodzinie przypadek młodej dziewczyny (25 lat), która po leczeniu zatorowości płucnej w szpitalu (przyczyna ciągle nie znana) jest pod opieką kardiologa (na podstawie skierowania od lekarza rodzinnego i po koleżeńskiej prośbie) w przychodni przy Uniwersytecie Med. Kardiolog zleca badania do...

28-03-2014 13:56

Opieka nad dzieckiem chorym czy można wystawić z data 5 dni do przodu?

10.04.(piątek) rozpoznałam u dwulatka zapalenie płuc. Tato wziął opiekę na poniedziałek i wtorek natomiast mama na srodę czwartek i piątek. Przed 2 dniami dowiedziałam się że ZUS odrzucił zwolnienie ma...

02-05-2015 07:42

ZUS zla dla rodzica dziecka w szpitalu

Witam, mam do Was pytanie. Wypisując L4 dla rodzica dziecka przebywającego w szpitalu ty...

12-01-2015 21:18

ZLA a wyjazd na wakacje

Witam, pacjent po transplantacji nerki, będzie na zwolnieniu ok 4 miesiące, pyta czy pod koniec okresu zwolnienia jak będzie się dobrze czuł może jechać nad morze z rodziną (rodzina um...

28-04-2015 14:51

Pismo w sprawie ZUS-ZLA od... pracodawcy pacjenta

Dzień dobry Dzisiaj otrzymałem takie pisemko (przyszło na adres przychodni, czekało w rejestracji). Pytanie do bardziej doświadczonych Kolegów i Koleżanek - co powinienem zrobić lege arti...

22-04-2015 11:23

Kontrola Zus ZLA

Ostatnio Zus bombarduje mnie pismami o przesłanie dokumentacji pacjenta celem kontrolo zasadności orzeczenia ZLA nie sa to jakieś długie zwolnienia zwykle 7 dni sporadycz...

23-03-2015 15:39

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej