kontynuajca leczenia specjalistycznego - ratunku !

Witam, od początku roku mam nalot "jatylków" po skierowania do poradni specjalitycznie, na kontynuacje, u tego samego specjalisty w tej samej poradni, O co chodzi?czy mi się wydaje czy j...

10-03-2014 09:12

Wnioski "na grupę" i orzeczenie o niepełnosprawności.

Witam, W ostatnim czasie zalewa mnie w AOS fala pacjentów przychodzących po to, żeby wypełnić im wnioski "na grupę", albo do komisji ds orzekania o niepełnosprawności. Pomijam fakt, ze zasadność tych roszczeń w większośc...

08-07-2013 23:29

co zrobić - wypisane orzeczenie o niepełnosprawności w poz podczas pobytu pacjenta w szpitalu

Podczas mojej nieobecności w pracy - lekarz w zastepstwie wypisał orzeczenie o niepełnosprawności , gdy pacjent przebywał w szpitalu-- wydał je rodzinie. Orzeczenie popr...

19-03-2014 13:28

Jak to jest z tymi skierowaniami?

Pytam, bo ostatnio nie praktykuję. Chodzi mi o skierowania od lekarza rodzinnego do specjalisty, jak one są kontrolowane, rozliczane. Czy teraz dane z tych skierowań są "wbijane" w jakiś system komputerowy (chodzi mi o nazwę przychodni i lekarza rodzinnego)? Pytam dlatego, bo sama mam w domu jesz...

19-01-2014 09:15

Skierowanie do pracowni endoskopii

Czy lekarz rodzinny może wystawić skierowanie np. na kolonoskopię lub gastroskopię? W rozporządzeniu na stronie NFZ na liście badań gwarantowany...

13-03-2014 15:58

Lekarz POZ ma obowiązek wystawić niepotrzebne zaświadczenie dot. daszej nauki- opinia prawnika

Odsyłam do artykułu: http://prawo.mp.pl/zdaniemeksperta/odpowiadamyczytelnikom/show.html?id=96610 cytuję fajny komentarz do w/w: """Czyli, krótko mówiąc, z artykułu wynika, że lekarz POZ ma nie tylko prawo, ale i obowią...

20-02-2014 20:16

rehabilitacja stacjonarna

Jak często można przyjmować pacjenta na rehabilitac...

17-02-2014 18:42

Badania kierowców -orzeczenie lekarskie

Proszę o rozwianie moich wątpliwości dotyczących wypełnienia druku orzeczenia lekarskiego do badań kierowców. Zrobiłam sobie kurs dawno i nie wystawiałam żadnego orzeczenia, nie miałam okazji :) Czy datę kontrolne...

23-02-2014 20:34

Skierowanie na kapsulotomię lekarza bez kontraktu z NFZ

Czy skierowanie wydane przez lekarza z indywid. praktyki spec. bez kontraktu z NFZ do poradni przyszpitalnej na kapsulotomie może być zrealizowa...

14-02-2014 23:32

lekarz SORu nie może już wystawiać skierowań do specjalisty?

W piątek 24.01. (czyli wczoraj) po konsultacji ze specjalistą w kwestii pacjenta ze złogami w nerkach, nawracającymi kolkami nerkowymi, poszerzonym UKM prawym, postanowiłam, żeby skierować pacjenta do poradni urologicznej. Pacjent nie wymagał pilnej hospitalizacji, ale chciałam by nie czekał na p...

25-01-2014 16:35

Zaświadczeniologia w POZ dla American School - kto powinien/ nie powinien wypełnić?

Przyszła do mnie dziś matka z prośbą o wypełnienie "Physical Examination Form" dla American School of Warsaw (dla 17-latka). Podobno trzeba to wypełnić w języku angielskim. Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem?...

22-01-2014 14:00

Czy lekarz z gab.prywatnego może skierować do szpitala?

Pacjent leczony przez ortopedę w gabinecie prywatnym,zakwalifikowany przez niego do leczenia operacyjnego,czekał rok na wyznaczony termin (za miesiąc) przychodzi nagle z kartką odręcznie napisaną z wypunktowanymi zaleceniami: skierowanie od lekarza rodzinnego,badania do operacji- grupa krwi,rtg k...

05-12-2013 19:43

NFZ: Nowe wzory zleceń na zaopatrzenie w wyroby medyczne !

- W zarządzeniu dotyczącym zaopatrzenia w wyroby medyczne wprowadzono przepisy przejściowe: wzory zleceń obowiązują od 1 stycznia do 30 czerwca br. - poinformował Andrzej Troszyński, rzecznik prasowy NFZ. Problem dotyczy rozporządzenia prezesa NFZ z 24 grudnia 2013 roku w sprawie określenia waru...

03-01-2014 17:47

Skierowania do okulisty - będą czy nie będą?

...do stycznia 2014? Na c...

17-12-2013 22:17

zwolnienia z zajęć szkolnych i w-fu

Jak Państwo radzicie sobie z wypisywaniem (lub nie) zwolnień z z...

12-12-2013 10:09

Bierzcie i ........korzystajcie:)) zaswiadczenia dla uczniów na zawody sportowe

Moje pismo do wszystkich możliwych świętych:)) Na odpowiedź czekałam tylko 2 tyg:)) "W związku ze zgłaszaniem się pacjentów po skierowania do Poradni Medycyny Sportowej celem kwalifikacji do zawodów uprzejmie proszę o podanie podstawy prawnej, na kanwie której organizator/szkoła żąda takiej...

20-10-2013 10:11

Zaswiadczenie do stomatologa

Czy stomatolog może domagać się ode mnie określenia w zaświadczen...

05-12-2013 11:59

jonororeza

Uprzejmie proszę o odpowiedż czy wykonuje się jonoforezę z diprofosu? ...

26-11-2013 16:57

skierowania na "pilne"

Witam,mam pytanie odnośnie skierowań na "pilne",z ilością których ostatnio przestaję sobie radzić.Czy jest przepis mówiący jak szybko powinnam przyjąć takiego pacjenta,czy decyduję ja po zebraniu pobieżnego wywiadu?Czy rejestratorka może sama zapisać takiego chorego w kolejkę,bez konsultacji z le...

04-10-2013 21:23

zaświadczenie dla ciężarnej studentki pielęgniarstwa

przyszła do mnie studentka prywatnej uczelni wydziału pielęgniarstwa (w ciąży 11 ty dzień )z prośbą o zaświadczenie że może odbywać praktyki w szpitalu onkologicznym(na rożnych oddziałach).Te zaświadczenie ma jej służyć ...

29-10-2013 16:23

Błagam o zaświadczenie !

Błagam Was- czy ktos może mi wydać zaświadczenie ( zapłacę, i po godzinach dla NFZ:)) że jestem niezdolna do wystawiania zaswiadczeń! Badać mnie nie trezba - przeciez chodzi tylko o pieczatke:P Prośbę motywyję tym , że...

29-10-2013 17:13

Karta profilaktycznego badania lekarskiego ucznia kończącego szkołę ponadgimnazjalną

Czy mogę podbić młodszemu bratu ten papierek? Mam PWZ i aktualnie jestem bezrobotny, a później zacznę rezydenturę...

26-10-2013 17:37

Zaświadczenia do renty/grupy

Pacjentka leczona w rozmaitych poradniach ma przyznana "grupę' do I.2014r. Twierdzi, że to ja mam jej wypisać "zaświadczenie o stanie zdrowia do potrzeb rentowych" . Pytam na co miała rentę- głównie na kręgosłup. mówię, że to w takim razie ma napisać neurolog- ona, że zawsze pisał rodzinny , bo t...

24-10-2013 15:57

Zaświadczenie dla pacjenta. Użyje go w sądzie

Tytuł postu sformułowałem w ten sposób ponieważ pacjent dostał z sądu pismo w którym zobowiązują go w ciągu 14 dni przedstawić aktualne zaświadczenie o stanie zdrowia. Sąd nie zwraca się do mnie tylko do pacjenta. Do mni...

21-10-2013 11:27

ZAŚWIADCZENIE - TEST SPRAWNOŚCIOWY

Kto powinien wystawić zaświadczenie lekarskie dopuszczające do wykonywania ćwiczeń fizycznych dla osób starających się o pracę w ogólnie ujmując służbach mundurowych. Ma ono być wydane w terminie nieprzekraczającym 14 dni ...

21-08-2013 11:56

MR przysadki - kto kieruje?

Bóle za okiem od 2 lat. Zleciłem MR głowy, w którym stwierdzono powiększenie przysadki mózgowej. Radiolog zalecił MR celowane na przysadkę. Czy ja z poziomu Por. ...

10-10-2013 19:10

"Przedłużanie" książeczki sanepidowskiej

Czy jako lekarz POZ mogę przedłużyć ważnoś...

20-08-2013 14:42

wniosek o leczenie uzdrowiskowe dziecka

Witam, Chcę wysłać dziecko z astmą na leczenie uzdrowiskowe - czy jest jakaś mozliwość-wypisujac wniosek...

25-09-2013 20:13

Zaświadczenia po raz n-ty - technikum...

Temat zaświadczeń o braku przeciwwskazań do podjęcia nauki na uczelniach wyższych mamy w miarę rozpracowany. Wiemy, że nie są wymagane przepisami jeśli student nie będzie narażony na żadne czynniki szkodliwe, uciążliwe ani niebezpieczne dla zdrowia. Jeśli zaś takie czynniki na studiach są -...

31-08-2013 07:24

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej