Zaświadczenie dla poz od lekarza bez umowy z NFZ

Witam, nie pracuję "na umowę z NFZ", w gabinecie nie mam podpisanej umowy na Rp ref. Radzę sobie, choć problemem w tej sytuacji stają się pacjenci z F20, F31, itd. Jak sobie radzę? Ano ,jakoś. Notorycznie wydaję na ręce ww. pacjentów zaświadczenia dla lek. poz z uprzejmym "z poważaniem".Większo...

06-04-2013 21:24

Udział w konkursie z pierwszej pomocy

Zgłosiła się do mnie młoda dziewczyna z prośbą o wystawienie  zaświadczania o braku przeciwwskazań do brania udziału w konkursie z pierwszej pomocy. Naczytawszy się wielu postów z tego forum , pierwsze pytanie jakie zaświtało mi w głowie - WHY?? drugie - Jakie są przeciwwskazania?? Zaczęłam wyp...

05-04-2013 16:01

skierowanie dla siebie

cześć . Mam krótkie pytanie dotyczace wizyt u specjalisty do którego muszę co jakis czas się zgłaszć. ostanio pani w rejestracji powiedział mi,...

06-04-2013 17:43

Tryb pilny na skierowaniu

Wówczas gdy kończą się terminy dla nowych pacjentów ( Poradnia Endokrynologiczna) , pojawiają się masowo skierowania z dopiskiem PILNE! Pracuję w dużej Poradni, i mam pod stałą opieką ok. 2 tys osób. Liczbę wizyt dla chorych limituje liczba przydzielonych punktów. Każdy pacjent nowy staje się ...

03-01-2013 21:40

Polak z Unii przed świętami- czyli co mu się należy z POZ i jak na kartę Unii

Miałam dziś pacjenta w Poz na kartę unii, który zjechał na święta, a w ubiegłym tygodniu kilka dni wymiotował, w tym kilka razy były to wymiotyz brunatną krwią jak udało mi się ustalić. Obecnie bez żadnych objawów. ZAleciłam mu prywatnie wykonać gastroskopię i badania wątroby. Burzył się stras...

25-03-2013 22:52

Nowy druk skierowania na leczenie uzdrowiskowe

Czy konieczne jest wypełnianie skierowania na leczenie uzdrowiskowe z kodem kreskowym i komputerowo,a nie odręcznie wypisanie reszty danych? U mnie w przychodni jest w zasadzie jeden komputer,do...

12-03-2013 18:22

rehabilitacja 2 lata po udarze

Czy rehabilitacja "na NFZ" przysługuje wyłącznie do 2 lat po udarze? Moja teściowa miała udar krwotoczny w maju 2010- po powr...

25-02-2013 13:02

Czy inwalidztwo to to samo co uszczerbek na zdrowiu?

Witam. Ostatnio trafiają do mnie pacjenci celem wypełniania orzecznia powypadkowego (w większości po urazie biczowym kręgosłuap szyjnego). Nigdy do tej pory nie zajmowałam się w/w dokumentacją, ani nie przchodziłam szkolenia dotyczącegio zasad orzekania o iwalidztwie czy niepełnosprawności, a te...

06-03-2013 11:15

wniosek do MOPS-uz prywatnej praktyki

Czy można wypisać wniosek do MOPS-u z indywidualnej praktyki lekarskiej. świadczeni...

21-02-2013 10:42

Czy za xero dok. med. dla firm ubezpieczeniowych doliczać Vat

Próbuję ustali czy za udostępnienie dokumentacji medyczne...

25-02-2013 22:41

nowe skierowania do poradni specjalistycznych

bardzo proszę o wytłumaczenie dlaczego niektóre poradnie specjalistyczne "uparcie" odsyłają pacjentów po wciąż nowe skierowania do tych samych poradni? Dodam ze nie chodzi o poradnie rehabilitacyjną tylko o np: kardolog...

30-12-2012 19:11

Skierowanie do laryngologa

Witam :) Jako, od jakiegos czasu w naszym miescie, raz w miesiac, czasem rzadziej, przyjezdza autobus, w ktorym robia za darmo, wszytskim bez wyjatku \ badania słuchu. Nastepnego dnia, wszyscy przylatuja do POZ po skiero...

12-02-2013 17:32

epidemia niepełnosprawności:/

mam dość, nie ma dnia, żeby nie pojawił się jeden,/ albo i więcej/ delikwent z kwitami do orzeczenia stopnia niepełnosprawności...formularze do wypełnienia rozdają na lewo i prawo paniusie w urzędach pracy, urzędzie gminy- opieka społeczna,w samym ośrodku pomocy niepełnosprawnym też...rozdają ze ...

31-01-2013 12:13

Balkonik dla osoby "ogólnie niedomagającej"

Czy pacjentowi,który ma trudności z poruszaniem się po mieszkaniu w związku z pogorszeniem ogólnego stanu zdrowia i osłabieniem należy się refundowany balkonik? Pacjent spędził kilka tygodni w szpitalu z powodu zawału...

30-01-2013 20:25

"Źle wypisana karta zgonu..."

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13278513,Zle_wypisana_karta_zgonu___nie_mozna_pochowac_zmarlej.html Zastanawiam się, jak to możliwe, żeby zaznaczyć na karcie zgonu żądanie sekcji? Czy chodziło o ...

23-01-2013 10:47

Skierowania

Chciałbym zapytać koleżanki i kolegów co robicie w sytuacji kiedy zgłasza się do Was na NFZ pacjentka która chodzi gdzieś ,...

17-01-2013 23:16

zaświadczenia dla wojska policji

co jakiś czas wpada jakiś pacjent który oczekuje zaświadczenia na wczoraj, że jest zdrowy i nie ma przeciwwskazań do testów sprawnościowych, bo stara się o pracę w policji ...

19-12-2012 22:36

Zaświadczenie do rozwodu...??

Przed chwilą pacjentka zadała mi pytanie, jaki lekarz może jej wystawić zaświadczenie, że NIE JEST uzależniona od alkoholu i narkotyków. Hmm, na jakiej podstawie opr...

08-01-2013 13:29

Książeczka sanepidowska-uzupełnianie

Witam,od nie dawna przyjmuje w POZ jako pediatra(specjalizacja w toku).Zgłosiła się ostatnio dziewczyna lat 17 z ksiazeczka sanepidowską,z badaniami kału(ujemnymi)z prośbą o wypisanie owej książeczki(uczy się ...

07-01-2013 20:38

zaświadczenie lekarskie bez pieczęci nagłówkowej

Czy można napisać rodzeństwu zaświadczenie le...

04-01-2013 14:23

Prośba pacjenta o wypełnienie dokumentów do ubezpieczyciela w sprawie odwołanego wyjazdu zagranicznego.

Zgłosili się do mnie rodzice z 10 letnim dzieckiem z biegunką i gorączką do 38st. Po zbadaniu i odpowiednich zaleceniach poprosili o wypełnienie dokumentu stwierdzającego, że dziecko jest chore i nie może za 2 dni lecieć...

02-01-2013 19:30

zlecenie wizyty domowej specjaliście?

Witam!Wypisałam skierowanie na konsultację specjalistyczną dla leżącej pacjentki, specjalista życzy sobie wpisania na skierowaniu "WIZY...

02-01-2013 11:47

Zgoda na badania i pobór krwi

Witam, czy u Was w szpitalach macie też z...

20-12-2012 16:26

ile za wypisanie N9 we Wrocławiu?

Mam pytanie do kolegów i kolezanek pracującyh w ramach NFZ w przychodniach, ile pobieracie za wypisanie zaswiadczenia N9? podobno kazda izba ma...

23-10-2012 14:10

Czy lekarz POZ może skierować na badanie w kierunku krztuśca?

Z czystej babskiej ciekawości chciałam się zapytać jak to jest, czy lekarz POZ może skierować na badanie w kierunku krztuśca tj na oznaczenie specyficznych przeciwciał w klasie IgA lub w innych klasach? Pytanie moje bierze się z następującej przygody. Jestem pediatrą i nauczycielem akademickim....

30-11-2012 20:52

lęk a cięcie cesarskie

Moja pacjentka z zaburzeniami lękowymi uogólnionymi aktualnie w ciąży zażyczyła sobie zaświadczenia o konieczności cięcia cesarskiego z powodów ...

23-11-2009 22:09

Sieciówka wymaga ode mnie zaśw od lek medycyny pracy

Witam Prowadzę własną działalność. Otrzymałam pismo od sieciówki w której pracuje iż do dnia.. mam dostarczyć zaświadczenie od lekarza medycyny pracy iż mogę w tejże jednostce pracować jako lekarz. No i tak sobie myślę...

31-10-2012 21:54

Czy mogę skierować do szpitala mamę bez pieczatki jednostki kierujacej?

Niedawno otrzymałam PWZ i dlatego zapytuję o coś co pewnie powinnam wiedzieć, czy mogę wypisać skierowanie, np mamie, do szp...

15-11-2012 22:52

Zaświadczenie o stanie zdrowia dla dziecka w rodzinie zastępczej

Zgłosiła się rodzina z prośbą o zaświadczenie o stanie zdrowia dla dziecka będącego pod ich opieką w rodzinie zastępczej na potrzebę Powiatowego zespo...

13-11-2012 10:39

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej