MEDYCYNA PRACY CYFRYZACJA

MOZE KTOS ORZEKAJACY W MEDYCYNIE PRACY WIE OD KIEDY OBOWIAZUJE PROWADZENIE CYFROWEJ DOKUMENTACJI MEDYCZNEJ, Z TEGO CO SIE ZORIENTOWALEM BO NIEKTORE PLACOWKI JUZ PRACUJA W TYM SYSTEMIE BARDZ...

13-10-2017 19:55

Transport sanitarny-kto ma wystawić skierowanie? Lekarz POZ czy Lekarz Poradni Specjalistycznej>

Zgłosiła sie do mnie rodzina pacjentki po amputacji drugiej kończyny dolnej z prośba o wystawienia skierowania na transport sanitarny do Poradni Chirurgicznej celem kontroli leczenia. Nie moge zrozumieć dla czego ja =j...

08-08-2017 13:21

kto moze wystawic wniosek o wózek inwalidzki?

mam pytanie kto moze wystawic wniose...

02-10-2017 14:12

2 miesiące po zawale- czy może wracać do pracy?

Pacjjentka 62 lata 2 miesiące po STEMI ściany dolnej, po pierwotnej interwencji wieńcowej- PCI- PTW+ DES, po rehabilitacji kardiologicznej. Mówi, że czuje sie świetnie. Jest na emeryturze, ale dorabia troche sprzątając- mó...

21-03-2013 13:58

W jaki sposób jako lekarz Rodzinny moge pozbyć sie przywileju wystawiania skierowań do Sanatorium

W ostatnim czasie coraz więcej mam nieprzyjemnych sytuacji związanych z kierowaniem do Sanatorium. A to " mnie sie należny bo mam zwyrodnienie kręgosłupa , albo nadciśnienie..." A to ...

05-09-2017 10:49

PFRON turnusy rehabiltacyjene/wmioski

Czy mamy obowiązek wypisywanie wniosków na turnusy rehabiltacyjne dla osób pracujących w zakładach pracy chronionej typu MSU i inne. Co jakiś ...

06-09-2017 10:01

Pochopnie podpisała pacjentowi zaświadczenie że był z dzieckiem na IOddziale

Witam Was serdecznie, do mojej koleżanki złosiła się babcia dziecka z groźbami że wezwie prokuraturę. Rodzice dziecka nie żyją ze sobą walczą o prawa do opieki nad dzieckiem i pewnie o 500+... Dziecko przebywało w Oddziale w 2013, mama dziecka zgłosiła się do koleżanki w 2016r z prośbą o wystawi...

11-08-2017 12:25

Karta zgonu/NPL

Za niedługo zaczynam pracę w NPLu, dzisiaj w czasie rozmowy z pielęgniarką koordynującą dowiedziałam się, że mam wystawiać karty zgonu. Większość moich znajomych pracujących w NPL stwierdza zgon, a po samą kartę odsyła do...

12-04-2017 23:26

Urlop dla poratowania zdrowia nauczyciela

Kto ntaki wniosek ma obowiazeki wystawic? Przyszła dziś do mnie nauczycielka lat 50 pierwszy vraz ja widziałam,w historii choroby ostatni wpis styczen 2016(j...

03-08-2017 11:04

zapotrzebowanie na sprzet rehabilitacyjny

Czy można pacjentowi, którego nigdy nie widziałam (bo leczy się i innego neurologa) wypisać zapotrzebowanie na łożko rehabilitacyjne - na podstawie dokumentacji badania tego pacjenta sprzed miesiąca przez innego lekarz...

12-07-2017 13:15

zaświadczenie dla harcerzy - nurkowanie na obozie

Moi Drodzy! Przychodzą ostatnio do POZ nastolatki 16-17l, harcerze, do stwierdzenia braku przeciwskazań do... rekreacyjnego nurkowania (czy to nie oksymoron??!!) na obozie harcerskim.. Od rodziców dowiedziałem się, że l...

21-06-2017 16:17

czy lekarz udzielający pomocy -wyjazdowa specjalityczna pomoc lekarska- może wystawić pacjentowi skierowanie do szpitala

Wyjazdowa Indywidualna Specjalistyczna Pomoc Lekarska. Czy na miejscu wezwania mogę w nagłym przypadku wystawić skierowanie do szpitala np. na blankiecie recepty (np.NFZ). Proszę wybaczyć naiwne pytani...

11-07-2017 09:17

Zaświadzczenia różnej treści

Potrzebuję porady . Dziś zgłosiła się do mnie 18 latka po zaświadczenie że może być rodziną zastępczą...

11-04-2017 17:06

Skierowania na zab. fizjoterapeutyczne w ilosci 2 kart?

Witam czy dozwolone jest wystawienie- Skierowania na zab. fizjoterapeutyczne w ilosci 2 kart? oczywiscie...

26-06-2017 11:34

Jak skierować z POZ dziecko do sanatorium?

Witam,proszę doświadczonych kolegów o instrukcje w jaki sposób te...

26-05-2017 11:04

Skierowanie do oddzialu dziennego psychiatrycznego

Witam, zadzwonila do mnie kierownik oddzialu dziennego psychiatrycznego, mowiąc ze pacjent zostal tam przeze mnie skierowany z PRAKTYKI PRYWATNEJ BEZ KONTRAKTU Z NFZ (i to prawda). Wielokrotnie kierowalem pacjentow do szpitala (to jasne ze każdy lekarz może), czasem jeszcze z gabinetu POZ nawet d...

23-05-2017 11:46

Formularz zgody na szczepienie/ kwestionariusz kwalifikacji do szczepienia

Z jakich formularzy korzystacie zbierając zgodę na szczepienia dz...

14-04-2017 15:44

Karty zgonu - nie tylko "rząd rżnie głupa", NFZ już też.

Komunikat w sprawie wystawiania kart zgonu przez lekarzy ubezpieczenia zdrowotnego.(Małopolski NFZ) Data wiadomości: 2017-03-14 15:09 Narodowy Fundusz Zdrowia przypomina, że lekarze leczący pacjentów, w tym także lekarze ubezpieczenia zdrowotnego, mają obowiązek wystawiania na ich rzecz, wsze...

14-03-2017 20:06

Skierowanie turnus rehabilitacyjny

Pacjent po leczeniu operacyjnym z powodu zakrzepicy konczyny dolnej 3 msc temu. Jednoczesnie wywiad zatorowości płucnej (ostra, prze...

31-03-2017 17:03

CERTYFIKAT POLESKIEGO TOWARYZSTWA MEDYCYNY SPORTOWEJ???

Czy do wystawiania zaświadczeń sportowcom wystarcza certyfikat Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej, czy musi to być koniecznie lekarz ...

22-03-2017 13:17

ZUS prosi mnie o przesłanie opinii - czy muszę to robić?

Otrzymałem pismo jak w załączniku. W związku z tym mam do Was dwa pytania: 1. Czy muszę odpowiadać na takie pismo? To wymaga ode mnie analizy całej historii choroby, napisania pisma oraz wysłania go. Kto zapłaci za mój poświęcony czas, znaczek pocztowy, kopertę, papier? Wydaje mi się także, że ...

03-03-2017 15:27

Mammografia- skierowanie

Zgłosiła się do mnie pacjentka ~80l. z prośbą bym jej wystawił skierowanie na mammografię. Miała wycinane zmiany skórne z tułowia ( w szpitalu onkologicznym) i podaje, że był rozpoznany rak (nie doniosła jeszcze dokument...

06-03-2017 00:29

Pro auctore/ pro familiae

Wizyta pro auctore/pro familia Czy w ramach takiej wizyty mogę wyp...

17-02-2017 20:43

badanie psychiatryczne dla firmy ubezpieczeniowej

Witam, Zamierzam zatrudnić się w prywatnej poradni, która nie oferuje pacjentom komercyjnym pakietów, ale ma podpisane umowy z firmami ubezpieczeniowymi. Mimo zadawania o to pytania, nadal nie mam jasności jakiego rodzaju badania może oczekiwać od psychiatry firma ubezpieczeniowa. Tłumaczono ...

11-02-2017 09:42

Będzie kasa do zarobienia

4. Do wniosku o wydanie obywatelskiej karty broni należy dołączyć: 1) informację o wnioskodawcy z Krajowego Rejestru Karnego; 2) zaświadczenie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej stwierdzające brak ...

09-11-2016 16:50

Konsultacje psychiatryczne dla medycyny pracy

Dostałem propozycję pracy jak w temacie. Ktoś z Was zajmuje się czymś takim? Wdzięczne to, czy raczej śliskie? Nie mam doświadczenia w medycynie pracy poza wystawiani...

02-02-2017 22:06

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej