zaświadczenie do uczestnictwa w kursie osbsługi/prowadzeniana wózków widłowych

Kto wydaje zaświadczenie, że pacjent może uczestn...

08-09-2014 21:49

Stwierdzanie zgonów - opinia prawna

Napisałam do serwisu e-prawnik.pl z prosbą o opinię dotyczącą stwierdzania zgonów. Dosć już miałam bezowocnego tłumaczenia wszystkim, że to nie obowiązek lekarza rodz...

15-05-2015 18:57

Karty kolonijne-bez kwalifikacji lekarskiej

Wzór karty kolonijne zawarty jest w załączniku do rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 stycznia 1997 roku w sprawie warunków jakie muszą spełniać organizatorzy wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej, a także zasad jego organizowania i nadzorowania( Dz.U. 1997 nr 12 poz 67). W...

15-06-2015 11:32

do mądrych od przepisów np @FAMEDYK

http://dokumenty.rcl.gov.pl/D2014000114401.pdf Przyszła przyszła studentka i mówi że w studium policealnym powiedzieli że przepisy się zmieniły (jak wyzej) i że mam jej jednak wypisac zaświadczenie do bycia bibliotek...

30-06-2015 23:02

Przeciwskazania do pełnienia funkcji ławnika

Wraca ponownie temat ze względu na nowy nabór ławników. W postach sprzed 4 lat i sprzed roku nie ma konkretnych informacji,a ustawa mówi jasno ( i są nawet gotowe druki do wypełnienia),że orzeka lekarz ...

09-06-2015 19:30

Zaświadczenie dla kandydata na studenta

Jeśli kandydat na studia nie będzie narażony na działanie czynników szkodliwych, nie ma podstaw, aby uczelnie wymagały przedstawienia zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do studiowania. – Tymczasem niektóre uczelnie wymagają podczas rekrutacji takich zaświadczeń, a zdezorientowani ...

24-06-2015 10:13

Zaświadczenia w POZ- kandydat na ławnika

W związku z prowadzoną rekrutacją kandydatów na ławników w najbliższych dniach możecie spodziewać się wizyt w celu uzyskania zaświadczenia o braku przeciwwskazań do pełnienia tej funkcji. Regulacja prawna tych zaswiadczeń jest w ustawie-Prawo o ustroju sadów powszechnych ( tekst jednolity z dnia...

15-06-2015 11:05

zaświadczenie o możliwości powrotu do pracy po L4

Pracuję od niedawna w POZ. Przyszedł do mnie pacjent po iesięcznym L4 z zaświadczeniem od pracodawcy, żeby napisać, że kwalifikuje się do powrotu do pracy. Odmówiłam mówiąc, że powinien zgłosić się do lekarza med. pracy....

06-06-2015 08:13

Ważność skierowania do Poradni

Witam, mam skierowanie do Poradni Ortopedycznej wydane we wrześniu 2014. Jutro wizyta i nie wiem, czy mam mieć nowe skierowanie, bo to jest zeszłoroczne?! Generalnie nowe skierowanie z POZ nie jest problemem, ale boję si...

02-06-2015 20:41

Zaświadczenia w NPL

Zacząłem pracę w NPL, zdarza się ,że rodzice chcą zaświadczeń o "stanie zdrowia dziecka", mówiąc wprost, że idą zaraz do innego lekarza, bo wg nich to nie katar , tylko np. baaaardzo poważna choroba, objawy sepsy, etc., ż...

13-03-2015 19:02

"SKIEROWANIE DO SZPITALA"na operację zaćmy...,jaskry nie wystarcza?

Witam, Od stycznia br.wracają do mnie pacjenci, którym wystawiłam skierowanie do szpitala na operację zaćmy czy jaskry, z informacją żeby lekarz kierujący wystawił drugie skierowanie "DO PORADNI OKULISTYCZNEJ". Czy pojawi...

28-04-2015 11:05

Zaświadczenie lekarskie stwierdzające brak przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia nauki w szkole muzycznej

Szkoły wymagają od lekarza POZ. Dotyczy to całej Polski. Czy r...

30-04-2015 17:44

Czy ktoś z Was wypisał poprawnie nową kartę zgonu?

Tak, z ciekawości, bez większej dyskusji bo temat wałkowany często: Czy ktoś z Was bezbłęd...

25-04-2015 09:15

Lekarze walczą sami o koronerów

"Z zapisów ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych wyraźnie wynika, iż w sytuacji braku lekarza leczącego pacjenta w ostatniej chorobie starosta winien wyznaczyć lekarza lub inną osobę właściwą do dokonywania oględzin mających na celu stwierdzenie zgonu i jego przyczyn – podkreśla łódzkie Po...

21-04-2015 16:49

Urlop dla poratowania zdrowia

Czy ktoś wie jakie są zasady wypisywania nauczycielom wniosków na urlop dla poratowania zdrowia? Kto może wypisać taki wniosek i jakie mus...

15-01-2015 21:37

Sanatorium dla rodziców

Cześć, jestem lekarzem rodzinnym w trakcie specjalizacji, chciałam wysłać moich rodziców do sanatorium, bo nigdy z tego nie korzystali a mają dość poważne problemy z kręgosłupem, do tego tata jest po endoprotezie stawu b...

22-02-2015 12:43

DILO inicjacja (jeszcze nie wystawiałam).

Trafił do mnie pacjent (a raczej żona pacjenta-kadrowa w nzozie ) -pacjent po wczorajszej konsultacji urologicznej -po biopsji prostaty- Adenocarcinoma G2. Do...

17-03-2015 18:11

Zelecenie napisane przez lekarza z zza granicy

Mam pytanie dotyczące członka rodziny. Leczy się on u lekarza w Belgii, jeździ tam na jakieś konsultacje i ten zleca mu jakieś leki w zastrzykach. Problem jest taki, że nie wiem czy ktoś mu go poda (j...

30-03-2015 20:45

karty kolonijne

Przychodzą dzieci z rodzicami aby im "podstęplować" karty kolonijne. Nie mogę znaleźć oficjalnej informacji o tym, że w nowych kartach kolonijnych nie ma nawet takiej rubryki. Linki wrzucane na ko...

10-07-2014 12:26

Nowe karty zgonu

Mam pytanie...pozycja18b infirmacje o osobie stwierdz.przyczynę zgonu.jakie inform.i jak to się ma do osoby sporządzając...

01-03-2015 20:01

Nowy wzór karty zgonu

Ministerstwo nie ustaje w dostarczaniu nam nowych podniet :) http://www.mz.gov.pl/aktual...

26-02-2015 09:23

Regulamin gabinetu wyjazdowego

Witam. Czy prawdą jest,że w gabinecie tzw.wyjazdowym" powinnam mieć regulamin gabinetu-a w nim zawarte...

09-02-2015 12:44

skierowania do okulisty

Witam -mam już zamieszanie w głowie kogo mogę od 01.01 .2015 przyjąć bez skierowania- ciało obce ,uraz- a czerwone oko np. keratitis epidemica ? a jeśli czerwone oko to nie ciało obce tylko zwykłe niewielkie zapalenie sp...

05-02-2015 11:21

Czy zgłaszacie do sanepidu wszawicę z soru?

Wczoraj na dyżurze pielęgniarka zmusiła mnie do wypisania do sanepidu trzech zgłoszeń choroby zakaźnej - wszawicy do sanepidu. Pogotowie miało pojechać do jednego nieprzytomnego na melinie, znalazło dwóch nieprzytomnych, dwóch w dosyć dobrym stanie, zajmowałem się trzema z nich, dwóch przyjąłem n...

06-12-2014 11:28

Czy do DILO jest potrzebne skierowanie?

Witam.Wystawiłam w POZ kartę DILO i skierowałam pacjenta do Por.Pulmonologicznej.Dziś wrócił z prośbą o skierowanie do te...

26-01-2015 22:11

Czy lekarz stażysta może dokonywać kwalifikacji do szczepienia?

Czy kwalifikacja dokonana jedynie przez lekarza stażystę jest ważna i czy sam...

27-11-2014 21:39

Zaświadczenie do testów sprawnościowych

Witam, Do POZ w którym pracuję dość często przychodzą pacjenci po zaświadczenie o braku przeciwwskazań do testów sprawnościowych np: przed przyjęciem do pracy w policji. Pani kierown...

11-10-2013 22:27

Uroki pracy w poradni

Niedawno zaczęłam pracować w PZP (mającym podpisaną umowe z nfz ). Pracuję na umowę- zlecenie otrzymując 5 zł/punkt. W mojej umowie jest napisane, że kierując pacjenta na badania płatne, z mojego wynagrodzenia potrącane ...

16-01-2015 20:20

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej