L4 z powodu przewlekłego bólu grzbietu

Do POZ przychodzi mi od dwóch miesięcy pacjent z prośbą o przedłużenie L4 z powodu bólów grzbietu. Twierdzi, że ma pracę biurową i nie jest stanie wytrzymać dłużej niż godzinę siedząc. Ca...

30-12-2019 14:56

ZUS ZLA NA TELEMEDYCYNIE

Czy mozna wystawic poprzez TELEMEDYCYNIE - nie widzac, nie badajac pacjenta zwolnienie ? Np. na podstawie wy...

07-12-2019 19:06

e- zwolnienie -anulowanie ze zmianą okresu niezdolności do pracy

e- zwolnienia Pacjent zgłosił się z prośbą o anulowane części zwolnienia. Po leczeniu poczuł się lepiej i chce wrócić do pracy po 3 dniach, a...

19-03-2020 21:41

Prezes NRL apeluje o przepisy w sprawie L4 przez telefon.

"Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Andrzej Matyja poprosił minister rodziny o informację o aktualnym stanie prac legislacyjnych nad przepisami, które umożliwią lekarzom wystaw...

19-03-2020 20:44

Teleporada w POZ i e-ZLA oraz rozporządzenie MZ

Od wczoraj w POZ maglujemy to: https://www.gov.pl/web/zdrowie/komunikat-glownego-inspektora-sanitarnego-w-sprawie-schematu-postepowania-dla-poz-i-nisoz A mnie zwłaszcza zastanawia to: "Lekarz udzielający TELEPORADY na podstawie przeprowadzonego wywiadu medycznego i oceny stanu zdrowia pacjent...

11-03-2020 19:33

zwolnienie lekarskie

zwolnienie lekarskie o którym ...

03-03-2020 18:24

Co z kontrolą ZLA przez ZUS/KRUS W czasie epidemii Convid-19?

Jak teraz wygląda wzywanie przez ZUS na kontrole ZLA ? Może wzywać tych na kwarantannie? Wystarczy, że stary cukrzyk czy astmatyk przejedzie się tramwajem, autobusem, pociągiem, posiedzi w poczekalni do orzecznika wśró...

09-03-2020 19:21

zwolnienie na rehabilitacje

zwolnienie na rehabilitacje...

28-02-2020 15:25

Koronawirus a ZLA

Koronawirus pytanie praktyczne. Zgłasza się pacjent co wrócił z Włoch, ...

25-02-2020 23:34

Wystawienie ZUS ZLA będąc na ZUS ZLA

Obecnie przebywam na zwolnieniu lekarskim. Niestety, skontaktowano się ze mną z przychodni, w której pracuje, że zwolnienie sprzed 2 tygodni nie dotarło do pracodawcy. Sprawdziła i nie ma m tego zwolnienia w wysłanych- ...

06-02-2020 11:03

Do POZ przychodzi mi od dwóch miesięcy pacjent z prośbą o przedłużenie L4 z powodu bólów grzbietu.

Do POZ przychodzi mi od dwóch miesięcy pacjent z prośbą o przedłużenie L4 z powodu bólów grzbietu. Twierdzi, że ma pracę biurową i nie jest stanie wytrzymać dłużej niż godzinę siedząc. Ca...

30-12-2019 14:56

POMOCY ZUS ZWOLNIENIE

Dopiero co zaczęłam pracę w POZ, a juz mam problem co zrobic. Przyszla do mnie 20-letnia pacjentka z przeziębieniem. Wizyta byla 12. Poprosila o zwolnienie, dzien wczesniej podobno slabo sie czuła, wiec poprosila o wypisanie wstecznego (11-12). Powiedziala, ze moze byc papierowa wersja. Wypisal...

15-12-2019 16:05

Wystawienie ZUS-ZLA z datą wsteczną

Wystawienie ZUS-ZLA wstecznie: Chodzi o konkretny przykład: pacjent skończył zwolnienie w piątek 6.12. Będzie potrzebował kontynuację (ciągłość), ale dzisiaj nie zgłosił się do POZ. Ma się zgłosić jutro. Zwolnieni...

09-12-2019 19:53

Zus wzywa do siedziby z dokumentacją medyczną pacjentów w sprawie kontroli zwolnień.

ZUS wzywa mnie z dokumentacją medyczną pacjentów do swojej siedziby. Czy jest jakaś podstawa prawna? Wcześniej prz...

28-12-2017 19:29

zmiany w zwolnieniach ZUS

https://www.msn.com/pl-pl/finanse/najpopularniejsze-artykuly/rewolucja-w-l4-zmiany-kt%c3%...

20-11-2019 08:54

Kombinują jak koń na drodze do Morskiego Oka.

https://finanse.wp.pl/rewolucja-w-l4-zasilek-chorobowy-po-90-...

17-11-2019 21:23

zapomniałem wystawić e-ZLA

Głupa sprawa, ale zapomniałem wystawić e-ZLA. Robię to bardzo rzadko - w gabinecie , w który przyjmuję nie ma komputera , miałem to zrobić w domu i oczywiście wyleciało mi to z głowy. Dziś jest niedziela, zwolnieni...

17-11-2019 21:28

ZUS ZLA brak upoważnienia a praca w POZ

Dzień dobry, proszę o pomoc. Złożyłam zus fzla - zakończyłam już staż, a w dniu jutrzejszym dostaje pełne PWZ, ale fizycznie tego dokumentu nie posiadam. Mój wniosek w zusie utknął u jakiegoś wyższego orzecznika i czek...

08-10-2019 14:25

Węzeł klastra ZUS otwarty.

Dostęp do danych wrażliwych pla...

01-08-2019 07:19

Czy ktoś z was lekarzy wystawiał samemu sobie zwolnienie zus?

Czy ktoś z was lekarzy wystawiał samemu sobie zwolnienie zus. I jestem sama w Przychodni a muszę wziąć na kilka dni wolne z powodu choroby. Najwygodniej byłoby mi samej wyst...

26-08-2019 14:38

Kopie ZUS ZLA

Zastanawiam się, co zrobić z kopiami ZLA po 3 latach? Czy ktoś próbował może odda...

31-07-2019 23:51

anulowanie uprawnień do wystawiania zwolnień w ZUS

Witam, zastanawiam się co by się stało gdybym wystąpiła do ZUS o anulowanie uprawnień do wystawiania zwolnień. W ...

26-11-2018 16:33

ZLA na opiekę nad starszą osobą

ZLA na opiekę nad starszą osobą. Starsza osoba jest moją pacjentką. Potrzeba L4 dla jej dziecka na opiekę nad rodzicem. Czy mogę wy...

04-07-2019 18:51

Ciężarna ZUS Zla jaki kod

Skracająca się szyjka ,zmienia ujście. Do tej pory urlop od 6.06 będzie ZU...

03-06-2019 16:30

eZLA powyżej 182 dni, pacjent z Niemiec

Witajcie, mam pacjenta leczącego się z F33, niezdolnego obecnie do pracy - mija mu 182 dzień niebawem. Pacjent jest pracownikiem na kontrakt w Niemczech, de facto z PL (poza rodziną, u której teraz przebywa) nie ma nic wspolnego - ani ubezpieczenia, składek, zusu etc. co w związku z potrz...

02-06-2019 22:03

Na wierzchu : wniosek o zasiłek. Dzień dobry

( treść w KOMUNIKATACH ) E-ZLA, które lekarz/asystent medyczny wystawił i przesłał do ZUS w formie dokumentu elektronicznego, NIE JEST dla ZUS podstawą do wszczęcia postępowania w sprawie zasiłku. Aby ZUS wypłacił ubezpieczonemu zasiłek chorobowy, potrzebny jest wniosek o ten zasiłek. ...

21-05-2019 07:23

ZUS wariuje

Witam do tej pory czytałem czasem komentowałem ale teraz mam problem z namolna muchą o nazwie ZUS. Sytuacja wygląda tak że w lutym wystawiłem pacjentce eZLA z powodu przeziębienia na 7 dni w trakcie badania oraz w trakcie wystawiania nie zająknęła się nawet półsłowa nt. utraty zatrudnienia. W po...

16-04-2019 13:55

L4 opieka

L4 opieka. Witam kolegów. Mam działalność. Od jesieni mam umowę (zgodę) ZUS na wystawianie ZLA. Jednak do tej pory nie było potrzeby (jestem stomatologiem) i nie wystawiałam. Dziś wyszłam ze szpitala po zespoleniu mi...

20-04-2019 14:00

KTO ???

Kto wypisuje opiekę nad dzieckiem na czas pobytu dziecka w sanatorium ??? Lekarz rodzinny , czy lekarz w sana...

28-03-2019 19:18

eZLA, nie działający profil zaufany i takie tam inne okoliczności.....

Czy mieliście taką sytuację: nowa praca: 2 czy 3 dzień, zwolnienia na opiekę nad chorym dzieckiem dla rodzica wystawiane z portalu ZUS, wpisane wszystkie dane, opcja utwórz, ale ani nie otwiera się opcje podpisz przez profil zaufany, nie przychodzi kod sms do potwierdzenia, nie ma możliwości ścią...

13-03-2019 20:24

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej