Co może zrobić pacjent??.....

....który przyszedł do mnie z pytaniem j/w, ponieważ zwolnienie ZUS-ZLA ,które mu wystawiłem 2 tyg.temu, wysłał pocztą jako list polecony, ale bez potwierdzenia odbioru,a okazało się,że zwolnienie do pracodawcy...nie do...

20-03-2012 09:58

zus zla

witam Moja przyjaciółka a zarazem wspólniczka ma kłopot. Przed kilku miesiącami wypisała zaświadczenie zus zla na prośbę rodziny dla pacjentki przebywającej za granicą. Pacjentka została tam dłużej niż planowała z powodu dużych problemów osobistych. Moja przyjaciółka jest osoba bardzo wrażliw...

15-12-2011 00:04

gdzie wyslylam zus zla

witajcie, od niedawna mam praktyke prywatna wiec takie pytanie :) czy wysylam wystawione druki zwolnien do tego oddzialu zus skad je pobieralam? adres o...

09-03-2012 15:26

Obowiązek dostarczenia zwolnienia do zakladu pracy w ciagu 7 dni.

Czy pacjent ma obowiązek dostarczyć zwolnienie do kard swojego zakładu pracy w ciągu 7 dni, jeśli przebywa na tym ...

29-02-2012 13:27

Znów dylemat : kontrola ZUS zwolnienia lekarskiego

Znajomy księgowy zapytał mnie, czy pacjent, który ma w druku ZLA wpisane, że może chodzić, musi przebywać stale w domu? Czy może iść na zabiegi , po zakup...

21-12-2011 19:34

żądanie z zakładu pracy

Otrzymałam pismo z zakładu pracy mojej pacjentki z żądaniem uzupełnienia BRAKUJĄCEGO kodu literowego na drukach zwolnień - tu podane serie i numery. W rozmowie telefoniczne z panią z działu pracowniczego uzyskałam słodkim głosem informację, iż z żądaiem uzupełnienia tego kodu wystąpił do nich ZUS...

25-02-2012 16:03

L4 przy niedopuszczeniu do pracy?

Witajcie, czy pacjentom, ktorym lekarz zakladowy podczas bad. okresowych nie dal zdolnosci do pracy (zwykle wysoki cholesterol albo RR, itd)przychodzacym ...

24-02-2012 17:29

Zwolnienia lekarskie na nowych drukach, ale na starych zasadach

Lekarze mogą wypisywać zwolnienia na starych formularzach do końca 2012 roku. Od 21 kwietnia 2012 r. będą obowiązywały nowe druki zwolnienia (ZUS ZLA) i inne wzory zaświadczeń ZUS. Zwolnienia leka...

03-02-2012 08:00

Zgubiłam własne ZLA, co robić??

Koczhani, byłam chora, dostałam od koleżanki rodzinnej zwolnienie, jutro wracam do pracy- i nigdzie, dosłowwnie nigdz...

19-02-2012 20:33

Naliczanie punktow w ramach swiadczen ciazowych

Znowu temat NZOZu. Jesli pacjentka w ciazy prawidlowej, zazyczy sobie zwolnienie ( bo pracuje np. w drukarni, laboratorium, itd)...

17-02-2012 13:52

ZUS-ZLA

Witam. Posiadam stare druki ZUS-ZLA. Jeśli będę z nich dalej korzystać, to czy mam wypełniać...

08-02-2012 14:30

Zwolnienie lekarskie a prawo do urlopu wypoczynkowego

Witam, proszę o poradę w następującej sprawie...: od 11 marca 2011 do 2 listopada 2011 byłam na zwolnieniu lekarskim z powodu zagrożonej ciąży. Umowę z jednostką mam od 01.01.2011 jako kontynuację specjalizacji ( pierwsz...

31-01-2012 19:29

Nowe druki zwolnień- czy konieczny jest wpis NIP lub Nr dowodu?

Pytanie jak w tytule. Nie mam jeszcze swoich nowych druków, ale znajoma dostała nowe zwolnienie, ma pesel, a ni...

21-01-2012 20:44

Czy wystawianie zwolnień lekarskich jest obowiązkiem lekarza...?

Czy wystawianie zwolnień lekarskich jest obowiązkiem lekarza a jeśli tak to gdzie to jest zapisane...? Wystawianie zwolnienia lekarskiego to działalność orzecznicza. ...

02-01-2012 19:44

Opieka na dzieckiem w szpitalu - zwolnienia ZUS ZLA

Przeglądałam posty na Forum na ten temat, ale nie znalazłam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, ilu dyskutujących, tyle opinii, a do tego posty są zazwyczaj sprzed roku lub 2 lat. Czy matce należy się opieka nad dz...

20-11-2011 23:58

Czy jesteś za CAŁKOWITĄ likwidacją druków ZUS-ZLA?

Wobec całej wielowątkowej debaty jaka przewinęła się w K24 odnośnie druków ZUS-ZLA i rozmaitych, śmiesznych prób likwidacji kolejnych rubryczek, propozycji nowych układów graficznych i w ogóle, mam do  Szanownego Państwa pytanie: Czy nie lepiej całkowicie zlikwidować dodatkowe zaświadczenia o nie...

11-03-2010 15:34

opieka nad zdrowym dzieckiem

Kto pisze zaświadczenie o opiece nad zdrowym dzieckiem dla ojca, jeśli matka ma L4- poronienie zagrażające-wczoraj wyszła ze szpitala? Na czas pobytu w szpitalu szpital wystawił stosowne zaświadczenie. Dziś ojciec stawi...

20-12-2011 20:03

opieka dla taty cd.

dziecko jest chore, mama jest na urlopie wypoczynkowym i mieszka r...

15-12-2011 18:45

ZLA na opiekę nad dorosłym.

Witam. Na kogo powinna byc "założona" wizyta? Zwolnienia ma ...

14-08-2011 17:06

ZLA za pobyt w szpitalu

Witam! Czy pacjentowi przyjętemu do szpitala dzisiaj mogę wystawić druk ZLA od dnia wczorajszego? Sugeruję się zapisem, że jako leka...

07-12-2011 21:00

Ile mogę wystawić ojcu/matce zwolnienia ZUS-ZLA na opiekę nad dzieckiem 15-letnim po operacji neurochirurgicznej.

Dziecko przebywało przez 14 dni pod opieką rodziców. Czy mogę wystawić dłuższe zwolnienie niż 14 dni? Czy nie da rady...

15-11-2011 22:03

zwolnienie

WITAM Ile możemy wypisać zwolnienia po hospitalizacji ,np. po zabiegu ? Czy jest to 30 dni i czy w ...

11-11-2011 08:44

Zwolnienie dla kobiety w ciąży

Witajcie.. Dziś przyszła do mnie pacjentka w 38 Hbd z prośbą o zwolnienie. Do tej pory, od 30 Hbd, dostawała zwolnienie od ginekologa - teraz ginekolog jej odmówił ponieważ stwierdził, że ZUS będzie "się go czepiał" i o...

24-06-2010 22:21

zwolnienie na opiekę wstecz?

Czy jest możliwość wystawienia zla na opiekę wstecz (tak jak przy chorobie, kiedy dopuszcza się 3 dni)? Ja przyjmuję we wtorki, a mąż pacjentki potrzebuje zwolnienia od poniedziałku. Pytanie drugie czy na tym zwolnieniu wpisujemy adres rzeczywisty pobytu obu tych osób? Bo oboje mieszkają w mieś...

02-11-2011 19:55

Nowe wzory ZLA gotowe

Nowe wzory zaświadczeń lekarskich gotowe Z kraju;2011-10-20 ["Rzeczpospolita"] Fotografia do Nowe wzory zaświadczeń lekarskich gotowe Z druku zwolnienia lekarskiego o czasowej niezdolności do pracy ZUS ZLA zniknie NIP. Resort pracy opracował wreszcie projekt rozporządzenia w sprawie nowych fo...

20-10-2011 20:55

kod E na zwolnieniu - czy coś się zmieniło?

Czy zmieniło się może w nowych ZUS ZLA znaczenie kodu "E"? Bo właśnie zauważyłam, że wpisał mi taki kod mój lekarz, a właściwie jego sekretarka. (A rozpoczęłam zwoln. dwa dni po ustaniu stosunku pracy i nie mam żadnej ch...

09-10-2011 21:09

ZUS ZLA a aktualne ubezpieczenia

Czy wymagacie dokumentu ubezpieczenia od pacjenta, do wystawienia ZUS ZLA? Tam gdzie rejestracja sprawdza dokumenty ubezpieczenia wystarcza mi, że pacjent poda dane do zwolnienia. Ale w "sieciówce"rejestratorki nie sprawdz...

07-10-2011 11:36

zwolnienia lekarskie

Czy ktoś wie, gdzie jest napisane, że w druki ZUS ZLA nie...

27-09-2011 21:39

Zasiłek opiekuńczy

Chodzi mi o zasiłek opiekuńczy nad członkiem rodzinny. Znajoma chciała zabrać opiekę na mamę, która wróciła ze szpitala dwa tygodnie temu (po operacji, i wymaga opieki). Najpierw 2 tygodnie opieki zabrała je siostra (siost...

26-09-2011 13:46

zus zla Gdańsk

Wiadomość od Pani ZUS-u : 1. anulowane czerwone kartki nalezy oddawac do ZUS-u gdyz sa to druki scislego zarachowania i co roku ...

16-09-2011 14:58

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej