Spokój grabarza

Zgodnie z reklamą na K24 przejmujemy się ciśnieniem tętni...

12-03-2024 12:54

Beka z PełO

Po wypowiedziach Tuska i innych "silnych ludzi" z PO oraz potencjalnych przystawek (P2050, PSL, Lewica) widać, że uważają że wygraną mają w kieszeni. Programu wyborczego oficjalnie nie ma, ale wiadomo, że chcą głęboki...

20-02-2023 10:29

Stereotypy lekarskie

Jak znacie stereotypy o lekarzach? Wrzucam kilka żart...

27-11-2022 17:55

Złoty pachnie pieniądzem

Czy kupił(a)byś sneakersy od Donalda Trumpa? Cena: 399$ "Duże. Złote i silne. Czyli dokładnie takie jak Trump." "Chciałem to już od dłuższego cza...

04-03-2024 18:26

Jaką najgłupszą rzecz zrobiliście po dyżurze?

Wiadomo że człowiek po 24h w pracy zachowuje się trochę (a może nawet nie trochę) jak pijany. Ostatnio ktoś z OZZL czy NRL pisał że wjechał samochodem w słupek. No to ja wczoraj, oczywiście po dyżurze, zrobiłem lepszy...

20-02-2014 08:53

Jaki tekst swojego szefa zapamiętaliście na całe życie?

Nasz szef, wyglądający dość groźnie, w głębi duszy jest dobrą osobą, która dba o zespół, jest wyrozumiała (czasem za bardzo, gdy po raz n-ty ta sama osoba daje znać pół godziny przed pracą, że jej nie będzie), chociaż ma ...

28-10-2023 11:09

Typy pediatrów

Czas na pediatrów: 1. Dobra ciocia- zawsze przytuli, pomacha grzechotką, pobawi się autkiem. Nigdy nie zapomni naklejki "dzielny pacjent", a w razie potrzeby osłucha misia, pieska, a nawet plastikowego Spidermana. Wypisze też antybiotyk na zapas (i z refundacją), zwolnienie ze szkoły, zaświadc...

10-02-2024 22:38

Najbardziej oryginalne dowody wdzięcznosci od Waszych pacjentów:)

Jak w temacie:)Jakie były najbardziej oryginalne dowody wdzięcznośc...

13-05-2016 20:16

Typy neurologów

Choć klasyfikacja niepełna :) 1. Mistrz Młota - te nowe technologie to jakieś podejrzane są. TK to promienie, a a NMR to czarna magia i diabli wiedzą na czym właściwie polega. Nie ma to jak stare dobre badanie neurologiczne, włącznie z polem widzenia, słuchem i objawami oponowymi u chorego z p...

06-02-2024 18:53

Skąd sie biorą jatylki

Ja tylko chciałem.....................

09-02-2024 17:19

Typy dyżurantów internistycznych

Były zespoły lekarskie, ordynatorzy, teraz czas na lekarzy dyżurnych: 1. Turbo-dynamo-men/ Turbo-dynamo-women. Ten typ charakteryzuje się ciągłą zmianą. Po dyżurze znajdujesz pacjentów poprzenoszonych na inne sale, uporządkowane biurka, tablice ogłoszeń, pozmieniane zlecenia. Sprawca tego zami...

29-01-2024 19:52

Typy anestezjologów

Z perspektywy internisty, oczywiście 1. Skoczek - jak poniedziałek to dyżur w Ciechanowie, jak wtorek to w Opocznie, środa do Mława, czwartek - poradnia leczenia bólu do 20:00- to prawie wolne, piątek- Konin, sobota- cholera wie, pewnie gdzieś pod Sanokiem- ale za to kończy w niedzielę o 20:00...

14-02-2024 20:39

Typy chirugów

Zgodnie z obietnicą :) 1. Bóg-Imperator - ponoć tylko Bóg jest nieomylny. Tyle, że Bóg nie podkreśla tego kilka razy dziennie, w odróżnieniu od tego typu chirurga. Który nie myli się absolutnie nigdy, a przyłapany na pomyłce reaguje jak Bóg. Gdy mu w biblijnej Sodomie mało nie zgwałcili aniołó...

01-02-2024 18:33

Typy radiologów

Z dedykacją dla @Annamaria10 1. Cesarz chaosu - z reguły starszy pan, pracujący w kilku szpitalach, biorący maratony dyżurowe. Myli pacjentów, badania, opisy. Myli szpitale, a podobno nawet kuchnię z toaletą. Opis angio-TK płuc jako USG jamy brzusznej? TK głowy z TK jamy brzusznej. Guz jajnika...

02-02-2024 19:18

Typy psychiatrów

Z pozdrowieniami dla @catto 1. Mistrz Zen - nic go nie wyprowadzi z równowagi. Ani agresja pacjenta, ani pogorszenie stanu somatycznego, ani nawet opóźnienie wypłaty pensji. Mistrz Zen emanuje spokojem, nigdy się nie spieszy, nigdy nie podnosi głosu. Nawet do reanimacji. 2. Struś Pędziwiatr...

05-02-2024 20:15

Barnabo wybacz, czyli....typy dentystów

Pod względem trybu pracy: Sprinter - nieważne czy bezboleśnie i szczelnie, ważne, że dużo. Dobrze zarobi, szef zadowolony, pacjent też bo było szybko, ale sam u siebie na fotelu by nie usiadł. Maratończyk - 12 godzin z rzędu przy fotelu? Żaden problem. Dobrze zarobi, szef zadowolony, ale sam u ...

01-02-2024 20:52

Being...Madonna

Dlaczego piszę ten post? To jest konkurs- bez zdjęć flaków, farfocli, pindoli i innych zmian pierwotnych lub wtórnych. Zwycięzcę zapraszam na kolację w Krk w dogodnym dla obu stron terminie. Nie na kebsa:) Podpowi...

26-01-2024 23:10

Diagnostyczne jaja czyli ząb boli a jajka usuwają

Pewnie nie tylko u mnie się zdarza. - proszę o rtg prawej stopy. utrzymujący się od m-ca ból ok śródstopia P Pacjent przychodzi z wynikiem: - spłycona lordoza, wę...

26-01-2024 08:46

Duduś, duduś...

Duduś, duduś... Weź kartofel i się uduś. Albo Na podwórzu jest kałuża Z tej kałuży się wynurz...

14-01-2024 20:23

Herbatka z hydraulikiem i wieża kontroli lotów, czyli skąd się biorą legendy o listonoszach.

Jak jest zima to ma być zimno, wiadomo. Ogólnie lubię, siedzę w swoim, jak to mówi Młoda, średniowiecznym zamku w stosownej do epoki i zamku temperaturze. Ale ostatnio musiałam posiedzieć trochę w tzw.biurze, gdzie kaloryfer, jak we wszystkich pomieszczeniach na piętrze z wyjątkiem łazienki...

12-01-2024 22:52

Dawno, dawno temu w pokoju lekarskim...

W pokoju lekarskim profesor zapalił papierosa, co już wtedy było zabronione. Pech chciał, że trafiła się jakaś inspekcja straży pożarnej. Zbliżył się strażak i powiedział: „Proszę zgasić papierosa, bo tu nie wolno palić”. A szef, jak to szef – z wdziękiem odparł: „Odp... się, pan”. I I strażak s...

02-01-2024 19:31

Kalendarze na 2024

Ludzie to mają pomysły Kocie jądra ...

01-01-2024 00:49

Mój stary to fanatyk chirurgii

Mój stary to fanatyk chirurgii. Pół mieszkania zawalone akcesoriami operacyjnymi. Średnio raz w miesiącu ktoś wdepnie w leżącą na ziemi igłę czy skalpel i trzeba wyciągać w szpitalu, bo są ostre i dają głębokie rany. W swoim dwudziestodwuletnim życiu już z 10 razy byłem na takim zabiegu. Tydzień ...

02-01-2024 20:14

A gdybyśmy tak wylądowali wszyscy w McDonald's przy składaniu maków?

Jakby nie było dla nas pracy i wszyscy spotkamy się w Maku. Jak to wieszczy MedUsus. Byłoby ciekawie. Ja to widzę tak : Yolumedka :" nie pasuje mi ten grafik ". Gumpa :" a można te hamburgery w domu składać "? Mary...

30-12-2023 12:25

Próbujemy zaprzeczać ;-)

A w końcu ktoś nas przejrzał... Tak coś czułam, żem ze w...

31-12-2023 11:15

Co ma ze sobą wspólnego szopka, cyrk i numer?

Jest obecnie czas szopek. Szopki krakowskie, szopki tradycyjne, szopki żywe. ...

30-12-2023 18:05

Jeśli to nie fake, to Kartagina musi pier....

Może ktoś mnie oświeci, czy to jest prawdziwy słownik (tfu) enefzetu? Bo jeśli tak, to nie mam wię...

29-12-2023 18:12

Świąteczne bingo

Zbierajmy punkty przy świątecznym stole! Za każdy tekst, który padnie, jest określona liczba punktów! 1. Ale wiesz, zupa trochę mało słona - 5 pkt 2. Nie lubię karpia - 10 pkt 3. Dzieci, prezenty dopiero po karpiu - 2 pkt 4. No to zdrowia, zdrowia i jeszcze raz pieniędzy - 2 pkt 5. Szkod...

22-12-2022 21:08

Kijanka odbytowa.

Dzisiaj w NPL 90-latek z obrzękiem ślinianki podżuchwowej. Głuchy. Pyta, co to jest, więc głośno skanduję - śli-ni...

18-11-2023 21:09

Oddział Chirurgiczny Ogólny z Pododdziałem Chirurgii Szczękowo Twarzowej i Pododdziałem Urologicznym

Ja wiem, ze to nie jest śmieszne. To prawdziwy Oddział. Że co? Że myślałem, że wybuchnę śmiechem przy pacjencie? ...

29-11-2023 10:36

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej