Dilo z podejrzeniem nowotworu z oddziału szpitalnego- teraz już można?

Rzadko wystawiam DILO i kiedy ostatni raz to robiłam, to z poziomu oddziału szpitalnego można był wystawić tylko z potwierdzeniem nowotworu (hispat) i następnym etapem było konsylium, przy podejrzeniu trzeba było niestety ...

09-02-2019 15:35

iCCC Pro Familiae

Szanowne Koleżanki i Koledzy. U członka mojej rodziny (bardzo bliskiej) postawiono rozpoznanie raka gruczołowego wewnątrzwątrobowych dróg żółciowych. Stąd moja prośba - czy znan...

04-12-2018 22:44

Prośba o wsparcie na lek nierefundowany w Polsce. Rak piersi z przerzutami do płuc

Witam serdecznie zwracam się z ogromną prośbą o pomoc w leczeniu cioci mojej przyszłej żony.... Poniżej zamieszczam link w którym opisana jest cała sytuacja: https://zrzutka.pl/annaszuszczewicz Jeśli ktoś ma jakieś wskazówki jak jeszcze można pomóc, będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam serde...

14-02-2017 18:12

kolejny zakład patomorfologii zamykany

tacy niby jesteśmy potrzebni?? http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/3932377,s...

21-07-2015 21:45

Szybka terapia onkologiczna -konsylium.

W konsylium musi się znaleść specjalista :onkologii, radiologii, chirurgii onkologicznej, radioterapeuta. Może się znaleźć pielęgniarka i psycholog. Na temat tego specjalisty który zdiagnozował nowotwór, ustalił cz...

30-07-2015 16:59

Rezygnacja z pakietu.

Witam. Czy ktoś z Was słyszał o możliwości wycofania się z pakietu już po podpisaniu ...

18-01-2015 14:57

Kłopot z kartą DILO.

Mam problem z wystawieniem karty DILO polegający na tym, że w końcowej fazie wystawiania okazało się, że nie mam przypisanych przez NFZ miejsc mojej pracy. W związku z tym napisałem dwukrotnie maile do osoby odpowiedzialnej za tego typu problemy w NFZ / O. Mazowiecki/ nie uzyskując przez 10 dni ż...

16-05-2015 14:04

Szkolenie - jak korzystać z pakietu onkologicznego w POZ

Wszyscy wiemy od kiedy obowiązuje nas tzw pakiet onkologiczny, prawda? A oto jak wygląda strona, która ma nas wdrożyć w tajniki kart DILO :) ...

30-04-2015 16:42

zielona karta

Miałem kilka miesięcy przerwy w pracy i nie za bardzo się orientuję jeszcze,czy tylko lekarz POZ ma obowiązek i powinność wystawiać "zieloną kartę"(to pytanie jest dlatego, że otrzymałem takie zalecenie od specjalisty w...

25-04-2015 08:09

Wreszcie przełom!

Instytut Karolinska przyznał wczoraj naszemu wysłannikowi, iż w gronie tegorocznych kandydatów do laureatów nagrody w dziedzinie medycyny są dwie osoby z naszego kraju, a to: Bartosz Arłukowicz i Sławomir Neumann za a...

01-04-2015 06:42

Dla kogo zielona karta?

Mam pytanie - czy gdzieś jest może jasno napisane komu przysługuje zielona karta? A właściwie to mam pytanie z życia wzięte- dzisiaj zgłosiła sie pacjentka z ca pier...

02-02-2015 21:23

pakiet onkologiczny - jak wykazać, że bubel

jako lekarz POZ, kierownik SPZOZ w pełni popieram PZ i myślę,że te POZ , które podpisały aneksy winny moim jak najszybciej pokazać jakim bublem są wprowadzone pakiety, np:lekarze w ciągu 1 m-ca wystawiają po 30 kart onk...

04-01-2015 19:40

Zamknięcie karty DiLO

Mam kilka problemów związanych z DiLO. Nie wiem co robić z kartą DiLO pacjentów zakwalifikowanych przez Konsylium do leczenia operacyjnego (bez radio- czy chemioterapii)po zakończonym leczeniu szpitalnym związanym z zabiegiem operacyjnym. Czy taką kartę należy zamknąć- plan zaproponowany przez ...

30-01-2015 19:21

jak myślicie: którą sferę systemu służby zdrowia najbardziej pogrąży pakiet onkologiczny?

jak w tytule: możliwe odpowiedzi: - POZ - AOS - szpitale podr...

10-02-2015 17:23

Wystawienie karty DiLO - krok po kroku

Czy ktoś miał styczność z przeprowadzonym postępowaniem u chorego z podejrzeniem choroby neo (od początku do końca) wg karty DiLO? Jak to wygląda? Poza tym, że wystawia się kartę DiLO w POZ co należy jeszcze powiedzieć ...

10-02-2015 17:17

NRL rozważa skargę konstytucyjną ws. pakietu onkologicznego

Przedstawiciel Rady - Konstanty Radziwiłł - powiedział na konferencji prasowej, że pakiet onkologiczny może sprawić, iż pacjentom chorym na przykład na choroby serca byłoby trudniej rozpocząć terapię, niż osobom chorym na raka. Byłoby to sprzeczne z konstytucyjną zasadą równego dostępu do ochrony...

05-01-2015 19:59

Karta onkologiczna dla pacjentow z juz rozpoznanym CA

Witam, wizytuja mnie pacjenci odsylani z DCO po wystawienie "zielonej ksiazeczki". Maja juz rozpoznane nowotwory: a: sa w trakcie leczenia; b" sa w trakcie diagnostyki; c: maja wznow...

29-01-2015 12:24

zielona karta

Czy ktoś z szanownych kolegów wie co z KDiLO w przypadku gdy szpital nie zawarł umowy na pakiet onkologiczny. CZy KLiDO jest nierozerwalnie związana z tym pakietem czy stanowi osobny byt ? Czy w takim przypadku po rozpo...

19-01-2015 13:38

Uno grande bordello!

http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1,35612,17296998,Kolejka_do_rejestracji_w_centrum_onkologii__Trze...

23-01-2015 10:50

Pakiet onkologiczny w poz

Witam.Dzis po raz 1-szy zetknęłam się osobiście z pacjentem onkologicznym który chciał "zielona książeczkę".Okazało się że nie można wydrukować pustej karty a ja nie mam komputera w gabinecie/komputery sa tylko w rejes...

09-01-2015 19:59

Pakiet Onkologiczny (DiLO) - pierwszy dzień i już kłopoty

Przychodzi człowiek do pracy (gdzie większość lekarzy wzięła urlop). Wraz z kilkoma innymi osobami pada śmiały pomysł przetestowania tzw. DiLO do którego otrzymaliśmy loginy i hasła (https://dilo.nfz.gov.pl/ap-dilo/). Pierwsze koty za płoty - jednej z lekarek udało się zalogować. Próbujemy wydać...

02-01-2015 16:20

Pakiet onkologiczny w szpitalu - pulmonologia

Przepraszam, że w wątku dotyczącym POZ, ale nigdzie nie znalazłem jednego wątku dotyczącego pakietu onkologicznego (PO) poza POZ i AOS (może admin by dodał taki wątek - w razie czego proszę przenieść mój post do niego) Pytanie: jak u Was (pulmonologów-szpitalników) wygląda sprawa z kontraktem ...

12-01-2015 18:33

czy dobrze zrozumiałam, że wystawienie karty DiLO = konieczność odbycia szkolenia

Czy aby móc wystawić powyższą kartę w POZ należy odbyć szkolenie, inaczej grozi jakaś kara u...

18-01-2015 12:07

Marek Balicki: w Polsce brakuje lekarzy, jesteśmy na ostatnim miejscu w Europie

- Premier Donald Tusk w grudniu 2013 roku, ponad rok temu, słusznie wskazał problem kolejek, zwłaszcza w onkologii i powierzył zadanie ministrowi zdrowia Bartoszowi Arłukowiczowi. Ale ten czas, który dał na wykonanie zad...

09-01-2015 16:08

problem "zielonej karty" nagłośniony głównie w POZ...a jak ze szpitalami i AOS? Tam chyba gorzej....

Chciałam się podzielić refleksją i zachęcić do wypowiedzi wszystkich, którzy mieli już do czynienia z zieloną kartą ("ZK") lub znają dokładnie mechanizm jej działania w każdym, nawet najbardziej zawiłym przypadku. Mam wrażenie, że lekarzy - pracowników POZ dotykają w sumie 3 problemy związane ...

16-01-2015 13:36

pakiet onkologiczny

Czy jako lekarze - rożnych specjalności - uważacie że ten pakiet ma sens ? z medyczne...

08-01-2015 15:10

Pakiet onkologiczny nie sprawdzi się? Lekarz alarmuje: Nowotwory u dzieci rozwijają się zbyt szybko

Od momentu podejrzenia nowotworu złośliwego do rozpoczęcia leczenia ma minąć nie więcej niż dziewięć tygodni. - To za długi czas. W przypadku dzieci nowotwory rozwijają się bardzo szybko - komentuje pak...

08-01-2015 09:30

Pacjenci już w hotelach? Jak działa pakiet onkologiczny w praktyce

Zamiast w szpitalu pacjenci z Koszalina nocują w nadmorskim pensjonacie, a ci ze Szczecina - w domu gościnnym naprzeciwko ZCO. Nowe przepisy zalecają zwalniać łóżka szpitalne. Zachodniopomor...

08-01-2015 13:49

Pakiet onkologiczny-miłe złego początki

Na początku pakiet onkologiczny będzie wielkim sukce...

05-01-2015 20:24

Bartosz Arłukowicz: będę zdeterminowany, aby pakiet onkologiczny wprowadzić

Będę zdeterminowany, aby pakiet onkologiczny wprowadzić, niezależnie od politycznych emocji – zapewnił minister zdrowia Bartosz Arłukowicz, podcza...

18-12-2014 22:40

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej