Szpiczak mnogi.

Szpiczak mnogi jest nowotworem wrażliwym na wiele leków cytotoksycznych. Niestety odpowiedź na leczenie zazwyczaj jest krótkotrwała, a SzM uważa się w zasadzie za chorobę nieuleczalną. W ostatnich latach do leczenia ...

10-02-2009 23:35

MM a naltrexon

Czy ktos z leczących na co dzień pacjentów na szpiczaka mnogiego, zetknął się ...

25-05-2013 22:11

KONFERENCJA

Witam serdecznie Zapraszam gorąco na naszą Międzynarodową Konferencję: http://szpiczak.org/lang/aktualnosci/zaproszenia/rok_2013/pdf/Ko...

01-09-2013 10:44

Poszukuję pacjentów ze szpiczakiem leczonych lekiem ...

Poszukuję badacza, który ma dostęp do pacjentów ze szpiczakiem leczonych Revlimidem, do b...

23-04-2013 17:05

Talizer a szczepieni p/WZW t B

Czy pacjenta ze szpiczakiem leczone...

30-04-2013 10:33

Negocjacje: Firmy farmaceutyczne się zlitują?

Leczenie 170 osób z przewlekłą białaczką i szpiczakiem mnogim, w ramach chemioterapii niestandardowej, może zostać przerwane - ustalił. W kilku szpitalach onkologicznych j...

28-03-2013 15:30

Katowice: 80-latkowi przeszczepili szpik kostny

W Katowicach po raz pierwszy w Polsce przeprowadzono przeszczep komórek macierzystych szpiku kostnego u 80-letniego mężczyzny. To najstarszy w naszym kr...

09-04-2013 03:14

szpiczak i badanie PET

Witam serdecznie Mam pytanie odnośnie chorych ze szpiczakiem mnogim i badania PET....w szczególnych sytuacjach uważam że jest do tego wskazanie np moni...

21-12-2012 18:26

Eksperci: Czeka nas eksplozja nowych leków na szpiczaka mnogiego

Szpiczak mnogi ciągle jest chorobą nieuleczalną. Pojawia się jednak coraz więcej nowych leków, dających bardzo dobre efekty terapeutyczne nawet u chorych, u których przestały działać...

21-12-2012 23:40

szpiczak plazmocytowy niewydzielający leczenie + złamanie L2 ze stenozą

Problem dotyczy mojej mamy (dotychczas zdrowej, aktywnej fizycznie), która miała ostre objawy rwy kulszowej, po 3 mies wykonano TK- złamanie kompresyjne trzonu L2 z wpuklaniem masy tkankowej wraz z fragmentami kostnymi do kanału kręgowego i otworów międzykręgowych na tym poziomie zwłaszcza po str...

22-07-2012 22:55

... i ...

Witam serdecznie Jak wszyscy wiemy ... i ... to podstawowe leki stosowane w leczeniu chorych na szpiczaka plazmocytowego oraz przewlekłą białaczkę limfocytową. Przez wiele miesięcy był kłopot z tymi lek...

22-06-2012 16:12

Lekarze bezradni. W hurtowniach brakuje leku

Hematolodzy są bezradni, dlatego pacjenci próbują na własną rękę ściągać lek z zagranicy - z Niemiec lub z Czech. Chodzi o ... - tabletki do chemiotera...

11-06-2012 23:19

LENALID

Witam serdecznie Mam pytanie czy Ktos z Państwa wie jak zdobyc lek LENALID firmy Natco Pharma z Indii? Pracuję w Szpitalu gdzie z powodów finansowych mam od kilku miesiecy praktycznie zakaz stosowania leku oryginalengo czyli Revlimidu (lenalidomid)w tzw. chemioterapii niestandardowej...a jest to...

20-05-2012 13:02

... /.../

Witam serdecznie Mam duzy dylemat....zajmuję się juz od kilku lat głownie leczeniem chorych ze szpiczakiem mnogim (plazmocytowym, MM)...obok pracy w Klinice Hematologii Szpitala Uniwersyteckiego prowadze Fundacje Centrum Leczenia Szpiczaka www.szpiczak.org ....w naszym kraju zgodnie z rekomendac...

25-03-2012 13:20

Zespół Fanconiego w przebiegu szpiczaka?niezależny?

Pacjent 70 letni z białkomoczem od 20 lat- nie wyraził kiedyś zgody na biopsję nerki ma obecnie rozpoznanego szpiczaka IgG z łańcuchem lekkim kappa. /plazmocyty-30%,bez niedokrwistości, bez zmian osteolitycznych ,Ig G 1...

03-09-2011 16:42

ogniska osteolizy

Młody człowiek lat 30, z dolegliwości leczony z powodu NT1 stopnia -... 12,5 2xdz 1/2 tbl; skarży sie na silne bóle głowy w przodopochyleniu. badania dodatkowe-nihil RR stabilne, echo serca wn, holter-wn, kardiolog-wykluczono to kardiologiczne neurolog-wn, RTG kr c czynnosciowe-wn laryngolog-...

28-10-2010 12:10

Szpiczak?

Pacjent lat 52, w wywiadzie niewielkie NTI stopnia, podawał od jakiegoś czasu bóle głowy po wysiłku i w przodopochyleniu, o charakterze rozpierania w czaszce. Wykonana diagnostyka neurologiczna-nihil, kardiologiczna-nihil, w zrobionym RTG zatok stwierdzono ubytki kosci sklepienia czaszki. W CT gł...

08-11-2010 13:23

osłona antybiotykowa w szpiczaku

Witam! Mam pacjentke chora na szpiczaka. Po przeszcepie. Wszystkie wyniki ma obecni...

09-06-2010 07:25

szpiczak mnogi- przerzuty do kręgosłupa

pacjentka operowana przez mnie 5 m-ce temu z powodu zniszczenia patologicznego nowotworowego kości krzyżowej i bólów krocza. MR przedzabiegowe- zajęcie połowy bocznej k. krzyżowej ze zniszczeniem jej struktury do stawu krzyżowo - biodrowego, penetracja mas do światła j.miednicy małej bez ucisku n...

30-09-2009 15:05

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej