O Kompendium24

Zobacz jak działa Kompendium24 na przykładzie zagadnienia Medycyna Bólu

Kompendium24_click_button

O Kompendium w skrócie

W życiu zawodowym spotykamy się z lekarzami, którzy całe życie poświęcili jednemu zagadnieniu, którzy fascynują się jedną chorobą, czy sposobem leczenia (np. Szpiczak mnogi, Laktacja i żywienie niemowląt, Antykoncepcja czy Zaburzenia rytmu serca).

W środowisku lekarskim istnieje wielu takich lekarzy, których wiedza na temat danego zagadnienia jest bardzo duża, którzy chętnie i bezinteresownie pomagają innym lekarzom w zakresie swojej lekarskiej pasji. Do tej pory nie było miejsca, gdzie lekarze zainteresowani konkretnym zagadnieniem mogliby wymieniać się najnowszymi doniesieniami naukowymi, ciekawostkami i spostrzeżeniami a inni lekarze, którzy akurat mierzą się z jakimś problemem klinicznym w ramach takiego zagadnienia, mogliby liczyć na szybkie i fachowe porady.

Dlatego powstało Kompendium24.pl - miejsce, gdzie lekarze mogą skupiać się wokół zagadnień medycznych, które ich interesują, tworzyć "Koła Zainteresowań" i w jednym miejscu mieć dostęp do tysięcy aktualnych informacji dotyczących konkretnego medycznego zagadnienia.

Boks_przejsciowy1

Zagadnienia medyczne i Schorzenia

Nowy serwis zawiera listę różnych zagadnień medycznych (są to choroby, lub sposoby leczenia). Zagadnienia zawierają najciekawsze problemy kliniczne oraz dodatkowe materiały redakcyjne, takie jak artykuły, doniesienia, ciekawostki, książki, konferencje. Wybrane zagadnienia mają również Ekspertów - odpowiadających na pytania.

Lista zagadnień nie jest jeszcze zamknięta, w związku z czym można zgłaszać swoje propozycje i sugestie dla nowych zagadnień, które powinny się pojawić w Kompendium24.

O_kompendium_screen_1

Każde zagadnienie jest dodatkowo grupowane na szczegółowe schorzenia na podstawie kodów ICD-10. Umożliwia to prosty i szybki dostęp do najciekawszych problemów klinicznych dodatkowo dotyczących tylko jednego, konkretnego schorzenia, w ramach interesującego zagadnienia.

O_kompendium_screen_2
Boks_przejsciowy2

Najciekawsze problemy kliniczne Konsylium24

W Kompendium24 znajdują się najciekawsze dyskusje lekarskie, które przetoczyły się w Konsylium24 od początku jego istnienia.

Dzięki temu jest to nowe odrębne miejsce, w którym znajduje się właściwie zgrupowana i przedstawiona baza praktycznej wiedzy medycznej napisana przez samych lekarzy.

O_kompendium_screen_3
Boks_przejsciowy3

Lekarze zainteresowani zagadnieniem

W serwisie jest sekcja Lekarzy z pasją, mających prawo do zarządzania treścią redakcyjną w poszczególnych zagadnieniach, tak by każdy odwiedzający serwis lekarz mógł tam znaleźć, jako uzupełnienie dyskusji o problemach klinicznych, ciekawe publikacje i artykuły medyczne, doniesienia naukowe, wytyczne i standardy lub linki do nich.

Serdecznie zapraszamy Lekarzy z pasją do współtworzenia Kompendium24 i dzielenia się swoją wiedzą i informacjami dotyczącymi wybranego zagadnienia.

W serwisie Kompendium24, każdy zarejestrowany lekarz ma możliwość dzielenia się z innymi lekarzami ciekawymi materiałami - autorskimi, oraz znalezionymi w Internecie.

Lekarze zainteresowani zagadnieniami, otrzymują powiadomienia w przypadku pojawienia się czegoś nowego w ich zagadnieniu. Ponadto mają w serwisie okazję do poznania innych specjalistów podzielających ich zainteresowania.

Boks_przejsciowy4

Materiały redakcyjne

Pomysł by problemy kliniczne uzupełnić o linki do ciekawych artykułów medycznych w sieci lub w ogóle o ciekawe medyczne publikacje, wydał nam się interesujący i dobrze wpasowujący się w ideę kompendium wiedzy.

W zagadnieniach znajdują się dodatkowe pozycje w menu. Mogą one być różne dla każdego zagadnienia w zależności od zgromadzonego materiału. Publikowanie materiałów jest dostępne dla Wszystkich użytkowników.

O_kompendium_screen_4
Boks_przejsciowy5

Eksperci zagadnień

W Kompendium24 jest sekcja Eksperci. Znajdują się tam eksperci, którzy w przeszłości odpowiadali na pytania lekarzy w Forach Eksperckich w Konsylium24 oraz ci, którzy są lub będą w różnych zagadnieniach Kompendium24.

W sekcji Eksperci można zapoznać się z krótkim bio eksperta oraz przejść do listy skomentowanych postów.

O_kompendium_screen_5
Boks_przejsciowy6

Publikacje pod nazwiskiem

W Kompendium24 proponujemy alternatywną do Konsylium24 formę konsultacji lekarskich. Wszystkie wypowiedzi i publikacje zamieszczane w Kompendium24 opatrzone są pełnym imieniem i nazwiskiem wypowiadających się lekarzy.

Dodatkowo użytkownicy widzą informacje o specjalizacji oraz Izbie Lekarskiej. Widoczne w Kompendium24 dane użytkownika, nie są w żaden sposób powiązane z profilem na Konsylium24.

Zapraszamy do podróży w głąb Kompendium24:)
Zapraszamy też do przesyłania Waszych uwag, bardzo jesteśmy ich ciekawi.
Mamy nadzieję, że pomogą nam one zmieniać serwis na jak najlepiej dopasowany do Waszych potrzeb.

Zespół Konsylium24/Kompendium24

Ta strona używa cookies i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej szczegółów w Polityce prywatności

Zamknij