1 ABC rekrutacji na specjalizację
Co w artykule:
- Kto może wziąć udział w rekrutacji na specjalizację.
- Zmiana uprawnień z „Absolwent” na „Lekarz” w SMK.
- Składanie wniosku o rezydenturę w SMK krok po korku.
- Jak liczona jest punktacja w postępowaniu kwalifikacyjnym.
- Wyniki i co dalej...?
- Najczęściej zadawane pytania.
lek. Magda Łabęcka
Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie sp. z o.o.
Wstęp
Wraz ze zbliżającym się zakończeniem stażu podyplomowego uwaga młodych lekarzy skupia się na kolejnym kroku w ich karierze, czyli decyzji o podjęciu dalszego kształcenia i wyborze specjalizacji lekarskiej.
W Polsce istnieje 77 specjalizacji lekarskich oraz 9 specjalizacji lekarsko-dentystycznych regulowanych przez Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 2 stycznia 2013 roku. Od października 2022 roku wszedł w życie nowy system rekrutacji na szkolenia specjalizacyjne, który wprowadził m.in. rekrutację ogólnopolską i rezygnację z odwołań. W nadchodzącym, jesiennym naborze przydzielono 6262 miejsca rezydenckie i 10 118 miejsc pozarezydenckich. Szczegółowa lista jednostek prowadzących szkolenia specjalizacyjne z podziałem na poszczególne województwa i lista ogólnopolska z informacją na temat trybu, w jakim się one odbywają, powinna być udostępniona do 28 stycznia bądź 28 sierpnia i znajduje się na stronie: www.cmkp.edu.pl w zakładce: Kształcenie → Postępowania kwalifikacyjne.
Jak wygląda proces rekrutacji na specjalizację? W jakim terminie należy złożyć wniosek? Jakie dokumenty należy dołączyć? Odpowiedzi m.in. na powyższe pytania znajdziecie w poniższym artykule. |
1. Kto może wziąć udział w rekrutacji na specjalizację
O odbycie szkolenia specjalizacyjnego może ubiegać się każdy lekarz...
Pełna treść dotępna tylko dla zalogowanych użytkowników.
Nie masz jeszcze konta, zarejestruj się »