1 Odczarujmy terapię! Leki biologiczne w łuszczycy

  Czego dowiesz się z artykułu:


  • Jak wygląda praktyczny aspekt leczenia pacjentów z łuszczycą
  • Zapoznasz się z dostępnością leczenia biologicznego w Polsce
  • Dowiesz się jak powinna wyglądać ścieżka terapeutyczna pacjenta
  • Na czym opiera się farmakoterapia łuszczycy
  • Poznasz kryteria kwalifikacyjne do terapii biologicznej
  • Jakie leki biologiczne są w badaniach

Leczenie biologiczne łuszczycy jest standardowym postępowaniem terapeutycznym. I każdy lekarz specjalista powinien umieć je włączyć i monitorować jego skuteczność.

W dobie szerokiego dostępu do informacji i coraz lepiej orientujących się pacjentów, specjalista dermatolog musi mieć na tyle duży zasób wiedzy w tym zakresie, by móc być partnerem pacjenta w leczeniu. Tym bardziej, że jest to terapia, którą możemy stosować u coraz większej populacji chorych. Dlatego serdecznie zachęcam do nieco bardziej szczegółowego zapoznania się z kryteriami programów terapeutycznych i naszymi aktualnymi możliwościami leczenia przeciwłuszczycowego ‒ mówi prof. dr hab. n. med. Adam Reich, kierownik Kliniki Dermatologii w Rzeszowie oraz dyrektor Instytutu Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego.

  Doświadczenia z praktyki


Moja pierwsza pacjentka, którą do tej pory wspominam, została przyjęta na oddział dermatologiczny w czasach ograniczonego dostępu do leczenia biologicznego. Miała niecałe 40 lat i ciężkie łuszczycowe zapalenie stawów ‒ postać osiową z zajęciem i usztywnieniem kręgosłupa. Mimo młodego ...
Pełna treść dotępna tylko dla zalogowanych użytkowników.