1 Wytyczne kardioonkologiczne – co nowego

Wytyczne kardioonkologiczne to ważny dokument dla kardiologów pracujących z chorymi na nowotwory – mówi prof. dr hab. n. med. Sebastian Szmit z Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie, który jako jedyny przedstawiciel Europy Środkowo-Wschodniej został zaproszony do współtworzenia pierwszego w historii tak profesjonalnie i wszechstronnie przygotowanego dokumentu dedykowanego kardioonkologii.

To pierwsze w historii wytyczne wydane przez Europejskie Towarzystwo Kardiologiczne (European Society of Cardiology, ESC) we współpracy z Europejskim Towarzystwem Hematologii (European Hematology Association, EHA), Europejskim Towarzystwem Radioterapii i Onkologii (European Society for Radiotherapy and Oncology, ESTRO) i Międzynarodowym Towarzystwem Kardioonkologii (International Cardio-Oncology Society, ICOS).

Współpraca onkologa z kardiologiem


Kardioonkologia dotyczy wszystkich problemów kardiologicznych u chorych na nowotwory. Pierwszy raz słowa „kardioonkologia” użyła prof. Daniela Cardinale z Europejskiego Instytutu Onko...
Pełna treść dotępna tylko dla zalogowanych użytkowników.

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta, zarejestruj się »
Zaloguj_f
Zalogowanie oznacza akceptację Regulaminu Konsylium24.pl w aktualnym brzmieniu, ostatnia aktualizacja 2022-12-09.